E-POOD Tootekategooriad

Mida teha vihmase ilmaga?

Kui sul on igav ja vajad ideid mida teha kui oled sunnitud vihmase ilmaga toas olema, siis on hea tõdeda, et on piisavalt lõbusaid asju mida teha, et igavusest jagu saada.

Võta rahulikult

1. Kutsu sõber külla. Selle asemel, et veeta vihmast päeva üksinda kodus, kutsu endale sõber külla. Kui keegi veedab aega sinuga koos ei tundugi vihmane päev nii igav ja loid.
• Enamusi nendest tegevustest saad teha nii üksi kui ka sõbraga nii, et kui sul on sõber külas on palju asju mida koos teha saate. Vihmased päevad on ka ideaalsed videomängude mängimiseks, pikkade jutuajamiste jaoks või ka filmide vaatamiseks.

2. Tee filmide või seriaalide maraton. Vaata oma lemmikuid filme ja seriaale DVD-lt või arvutist Netflixi või Hulu kaudu.
• Tee valmis popkorn ning kasuta ära vihmasest ilmast tingitud sombset pimedust. Vihmased päevad on suurepärased kui soovid vaadata enda lemmiksarja vanu osasid või lõpuks ära vaadata see film millest kõik räägivad.

3. Loe raamatut. Lugemiseks on raske leida aega, kuid vihmane ilm on hea võimalus lõpuks kätte haarata see raamat mis juba mitu kuud öökapil oma järge ootab. Säti end diivanile mugavalt sisse koos pehme teki ja tassikese teega ning veeda enda aega raamatut lugedes.

4. Hellita end koduse spa päevaga. Mõnule rahustavas mullivannis, kuula rahulikku muusikat ning tee endale näomaski. Sa ei pea ronima välja vihma kätte, et näomaski või kehakoorijat saada, neid on võimalik teha ka kodus olevatest vahenditest.
• Soojenda mikrolaineahjus 2 supilusikatäit mett, lisa teelusikatäis kaneeli ja teelusikatäis sidrunimahla. Sega need omavahel kokku ja kanna silmi vältides näole. Naudi mee soojust enda nahal ning hoia maski peal 15-20 minutit. Seejärel pese mask maha sooja veega. Seda maski on kiire ja kerge teha ning see aitab vähendada poore, eemaldada tumedaid ringe ning isegi koorib nahka.
• Tee suhkrust kehakoorija kasutades ½ tassitäit pruuni suhkrut, ½ tassitäit kookoseõli ja ½ teelusikatäit vanilje ekstrakti. Sega need korralikult kokku ja kasuta segu vannis, et õrnalt koorida ja toita enda nahka.

5. Tee üks uinak. Kui väljas on sünge ja vihmane, on see hubase pärastlõunase uinaku jaoks täiuslik atmosfäär. Kuula vihmasabinat ning lõõgastu.
• On tõestatud, et tuju parandamiseks on uinak oivaline. Kui vihmane ilm teeb sind tusaseks või pahuraks võib uinak olla parim asi mida teha, et end paremini tunda.

Ole produktiivne

1. Organiseeri oma asjad. Kui su kodus on asjad laiali veeda vihmane päev asju korda sättides ning ebavajalikke asju minema visates. Alusta ühest kindlast ruumist ning tee järgemööda kõik toad korda. Vaata üle lahtised paberi- ja tšekivirnad, voldi kokku ning organiseeri oma riided ja pane ära asjad mis lihtsalt vedelema on jäänud.
• Kui sul on palju lahtiseid vajalikke pabereid tee eraldi kaustad kus neid hoida. Asjade organiseerimine aitab sul neid hiljem kergemini üles leida.
• Organiseeri oma kapid ja sahtlid ka vannitoas. Sa võid üllatuda kui palju ebavajalikku võib nendes kohtades kokku kuhjunud olla. Viska välja tühjad šampoonipudelid, pane kõik lahtised vatitupsud ja vatitikud sobivatesse konteineritesse ja säti oma puhastusvahendid ühte kohta.

2. Korista. Kõigil on tüütud koristamistööd ning kui sa oled nende tegemisega maha jäänud on vihmane päev sobilik nendega ühele poole saamiseks. Pese ära kõik oma must pesu, pühi riiulid tolmust, vaheta voodipesu ning pese ära nõud.
• Tee koristamine lõbusaks. Pane käima energiline muusika ning laula ja tantsi kaasa samal ajal kui koristad.

3. Pane kokku karp asjadega mida soovid ära annetada. Kogu selle koristamise ja korrastamise juures võid sa kokku puutuda asjadega mida sa ei kasuta või mida sa enam ei vaja. Selle asemel, et korralikud asjad ära visata kogu need kokku ning anna ära.
• Vaata üle kõik oma riided. Nii riidekapist kui ka nagist. Tee eraldi hunnikud alles hoidmise, ära andmise ja maha müümise jaoks. Kui oled otsustanud mis sa alles jätad, pane need ära ilusti ja organiseeritult.
• Kui sinu elamises on ka teisi inimesi võid ka neil lasta kampa lüüa. Vanemad, õed-vennad, elukaaslane või lapsed võiksid samuti enda riided ja asjad üle vaadata ning kõigest ebavajalikust lahti saada.

4. Tõsta mööbel ümber. Vahel võib toa ümber sättimine muuta toa värskemaks ja hubasemaks. Lisaks võid sa avastada, et mööbli ümber paigutamine võib vabastada rohkem ruumi ning mööbli alt võid leida kaduma läinud asju, mida sa enam kunagi näha ei lootnud.

5. Alusta projektiga. Internetis on miljoneid samm-sammult õpetusi koduseks meisterdamiseks. Võib-olla on sul juba mõni välja valitud mida sa teha sooviksid kuid pole siiani aega leidnud. Vihmane ilma on suurepärane võimalus alustamiseks.
• Pinterest on hea koht kust leida palju samm-sammult juhendeid ise tehtud projektide jaoks. Lihtsalt otsi otsingust mida sa teha soovid ning vali selline mis sulle meeldib.

6. Proovi uut retsepti. Vaata mida sul parasjagu kapis leidub ning proovi neid asju kokku sobitada moel mida sa varem pole proovinud. Kokkamine on vihmase ilmaga eriti tore ning parim osa on see, et sa saad süüa midagi maitsvat kui sellega valmis oled saanud.

Laste lõbustamine

1. Korralda “Aardejaht”. Kasuta oma laste lemmikuid mänguasju ning peida need erinevatesse kohtadesse. Saada lapsed neid otsima ning see kes leiab asju kõige rohkem või kõige kiiremini saab auhinna.
• Proovi teha ka vihjeid, et aidata lastel asju üles leida. Sa võid vihjed kirjutada ka riimis, et asi veelgi lõbusam oleks.

2. Ehita kindlus. On vähe asju mis on nii lõbusad kui tekkidest meisterdatud kindlus, ükskõik kui vana sa oled. Vihmane päev on selleks ideaalne. Liiguta mööblit, kasuta raamatuid ja tekke, et kindlus meisterdada ning poe koos terve perega enda uhkesse kindlusesse.
• Köögilaud on hea mööbliese mille ümber kindlus ehitada. Viska tekk või lina üle laua ning kasuta toole, et kindlust laiendada. Sisse pane patju ja tekke, et seal oleks mõnus pikutada.

3. Joonistage ja meisterdage. Otsi välja kriidid, vildikad või värvipliiatsid ning lase lastel joonistada pilte. Sa võid välja pakkuda ka kindla teema. Kasuta makarone ja liimi, et luua lõbusaid skulptuure ja pilte. Otsi välja vanu ajakirju ning aita lastel välja lõigata meeldivaid pilte, et teha kollaaž.

4. Küpsetage ja kaunistage küpsiseid. Küpseta valmis plaaditäis küpsiseid ning lase neil jahtuda enne kui lapsed neid kaunistama asuvad.
• Kasuta igasuguseid dekoratsioone mis sul parasjagu käepärast on. Kasuta toiduvärvi, et glasuuri värvida ning dekoreeri riivitud šokolaadi või kummikommidega.
• Kui sa teed taigna ise võid lasta lastel küpsised ise välja vormida. Võite kasutada piparkoogivorme või lihtsalt enda sõrmi.

5. Otsi välja lauamängud. Kui sul on lapsed vedeleb sul kindlasti mõni lauamäng kapinurgas. Valige välja lemmikud ning mängige need läbi. Tee lihtsaid mänge nagu Jenga lõbusamaks lisades enda leiutatud reegleid, näiteks kes torni ümber ajab peab esitama lõbusa tantsu.

6. Korralda “Teepidu”. Pange koos lastega end uhkelt riidesse, katke laud ilusate nõudega ning käituge tõsiselt ja formaalselt. Menüüks: tee, lihtne salat ning piparkoogivormidega lõigatud omapärase kujuga võileivad. Lastel lase külalisteks kutsuda nende lemmikud nukud ja mänguloomad.

Lisaks:
• Riieta lapsed kummikutesse ja vihmamantlitesse ning vii nad välja.
• Pane kokku puzzlet.
• Lahenda ristsõnu.
• Katseta uusi soenguid ja meiki.
• Tee maniküüri ja pediküüri.
• Lase lastel vallutada enda riidekapp ning korraldada moeetendus.
• Paranda õmblusest lahti tulnud riideid.
• Meisterda lastega paberlaevukesi ning ujutage neid kas vannis või väljas porilombis.

Antiikse roosimustriga vihmavari

60-osaline arendav puust pusle

Loogilist mõtlemist arendav mänguasi lastele

Erinevat Värvi Helmeste Komplekt

Erinevad maniküürkleepsud küüntele