E-POOD Tootekategooriad

Kuidas pehmendada pesu?

Kuidas pehmendada pesu ilma pesupehmendajat kasutades?

Kas otsid võimalust, kuidas pehmendada oma pesu ilma karmide ja kaubanduslikkude kemikaalideta? Noh, rohkem pole sul vaja otsida! Tegelikult on mitmeid mooduseid, kuidas saad naturaalselt enda pesu pehmendada ning tõenäoliselt on sul juba kõik vajalik kodus olemas.

 1. Söögisooda. See pehmendab nii pesu, kui ka vähendab halbu lõhnu. Pane pesumasin tööle ning oota kuni see veega täitub. Lisa ½ tassitäit (90 g) söögisoodat. Kui sul on eestlaetav pesumasin, siis võid sooda lihtsalt panna sinna lahtrisse, kuhu sa muidu paned pesuloputusvahendit.
  • Söögisooda aitab reguleerida ka pesumasina vee pH-taset, mis võib aidata vähendada kulumist ja hoida pesu kauem pehmena.
 2. Valge äädikas. Lihtne äädikas võib teha su riided pehmemaks. Oota seni, kuni pesu on loputustsüklis ning seejärel lisa 1⁄2 tassitäit (120 ml) äädikat. Kui su pesumasinal on pesupehmendaja jaotur, siis vala äädikas sinna sisse.
  • Äädikas aitab eemaldada pesust mustuse ja pesuvahendi jäägid ning muudab seetõttu riided puhtaks ja pehmeks.
  • Kasuta äädikat ainult loputustsüklis, et pesule ei jääks juurde äädikalõhna.
 3. Söögisooda + äädikas. Tugevama pesupehmendaja saamiseks kombineeri kokku need kaks koostisosa. Pane kaussi umbes üks tassitäis (200 g) soodat ning 7 tassitäit (1.7 liitrit) valget äädikat. Sega seni, kuni ained on omavahel täielikult seganenud. Lisa umbes ⅓ tassitäit (80 ml) segu pesumasina kangapehmendaja dosaatorisse või lisa see loputustsükli ajal.
  • Kuigi söögisooda ja valge äädikas võivad pesu eraldigi pehmendada, saab neid ka kombineerida, et moodustada ülitõhus pesupehmendaja.
 4. Epsomi sool + eeterlikud õlid. Pehmenda pesu naturaalselt ning lisa head aroomi. Lisa lihtsalt üks supilusikatäis (25 g) Epsomi soola otse pesule. Kuid kui tahad saavutada ka head lõhna, siis lisa tilk või kaks oma lemmikut eeterlikku õli.
  • Näiteks võid värske lõhna saavutamiseks kasutada lavendli või männi eeterliku õli.
 5. Juuksepalsam + äädikas. Kasuta seda lihtsat kahe koostisosaga pesupehmendajat. Võta suur kauss või muu anum ning sega kokku kuus tassi (1400 ml) vett, kolm tassi (710 ml) valget äädikat ning 2 tassi (470 ml) juuksepalsamid. Sega segu korralikult, kuid ära seda raputa, kuna siis võib see vahtu minna. Lisa segu loputustsükli ajal ning kasuta sama suurt kogust, kui poes müüdava pesuloputusvahendi puhul.
  • Vali juuksepalsam, mille lõhn sulle meeldib, et su pesu hästi lõhnaks.
 6. Kodune kuivatileht. Sa vajad ainult tükikest puuvillast riiet ning eeterlikke õlisid. Võta mõni kulunud puuvillane riie, nagu näiteks vana T-särk, lõika see tükkideks, leota neid vees ning vääna välja, et need oleks niisked, aga mitte tilkuvalt märjad. Lisa igale lapile viis tilka enda valitud eeterlikku õli ning viska siis see koos enda pesuga pesukuivatisse.
  • Apelsin, lavendel, vanilje ja teepuu on kõik suurepärased võimalused, kuid võid kasutada mis tahes eeterlikku õli.
  • Võid lappi ka uuesti kasutada. Lihtsalt tee lapp uuesti märjaks ja jätka selle kasutamist, kuni lõhn otsa saab.
 7. Villast kuivatipallid. Need vähendavad kuivati staatilisust ja pehmendavad su riideid. Kuivatipallid eemaldavad staatilise elektri, mis võib muuta su pesu jäigaks ja ebamugavaks. Villast kuivatipallid on suurepärane looduslik valik. Viska lihtsalt 2-3 palli korraga kuivatisse ja asi ants!