E-POOD Tootekategooriad

Kuidas lokkis juukseid tervena hoida?

Kuidas vältida lokkis juuste katkemist?

Loomulikult lokkis juuksed on mitmekülgsed ja ilusad, kuid nende eest hoolitsemine võib olla tülikas. Lokkis juustega tegelemisel tuleb arvestada mõningate lisatoimingutega, kuna lokkis juuksed kipuvad olema kuivemad ja rabedamad kui muud tüüpi juuksed.

Õigete toodete kasutamine

 1. Kasuta palsamit. Palsami kasutamine võib olla kõige olulisem asi, mida sa enda lokkis juustele teha saad. Lokkis juuksed on kuivusele, kahjustustele ja murdumisele rohkem altid kui muud juuksetüübid. Niisiis on palsamiga niisutamine lokkis juuste jaoks hädavajalik, et neid tervena ja ilusana hoida.
  • Sa võid kasutada mahapestavat palsamit või juustesse jäetavat palsamit.
 2. Kasuta šampooni ja palsamit, mis on mõeldud kuumakahjustustega juustele. Need tooted sisaldavad tõenäoliselt samu koostisosi, mis lokkis juustele mõeldud tooted. Need tooted on suunatud kuivadele ja katkevatele juustele.
 3. Väldi alkoholi ja silikooni sisaldavaid tooteid. Need koostisosad kuivatavad sinu juukseid veel rohkem ning toovad sellega kaasa veel rohkem kahjustusi. Paljud tooted on alkoholi- ja silikoonivabad, sa pead lihtsalt lugema tooteinfot.
 4. Proovi šampoonivaba või kuivšampooni meetodit. Kasuta vaid kuivšampooni või ära kasuta üldse šampooni. Pese duši all olles juukseid ainult veega või kasuta ainult palsamit. See aitab võidelda juuste kuivuse ja katkemisega ning seda soovitavad paljud eksperdid.

Lokkis juuste soengusse seadmine

 1. Alusta duši all. Pane tooteid enda märgadesse juustesse, enne kui neid rätikuga kuivaks patsutad. See aitab juustel hoida endas võimalikult palju veest saadavat niiskust.
 2. Kasuta väiksemaid koguseid. Kui asi puudutab soengute tegemise tooteid, siis on vähem rohkem. Mida vähem tooteid enda juustesse paned, seda vähem rasvast ja õlist kogunemist on sinu juustes. Seerumite puhul kasuta sendisuurust kogust ning vahu puhul golfipalli suurust kogust.
 3. Värskenda enda lokke pesemiste vahepeal. Kammi enda juuksed ning pihusta nendesse segu, mis on tehtud pooleldi veest ja pooleldi juustesse jäetavast palsamist. Kammi segu juustesse ning lase juustel õhu käes kuivada. See hoiab sinu lokid värskena.

Ennetavad sammud

 1. Väldi kuumust. Föönid ja sirgendajad on head vahendid lokkis juustega inimestele, kes tahavad enda soengut muuta, kuid need kahjustavad ja kuivatavad juukseid. Kui kasutad neid kuumapõhiseid tooteid regulaarselt, siis muutuvad su juuksed veelgi rohkem kahjustatuks ning otsad hakkavad lõhenema. Väldi juuste föönitamist ja sirgendamist nii palju kui võimalik.
 2. Patsuta juukseid rätikuga. Ära hõõru juukseid rätikuga, vaid patsuta sellega õrnalt, et see vee endasse imeks. See hoiab ära pusasid ning juuste murdumist. Seejärel võid juukseid kammida laiade piidega kammiga.
 3. Väldi juuste harjamist. Lokkis juuste harjamine on paha mõte, kuna see võib neid murda ning juukseid veelgi rohkem kahjustada. Selle asemel kasuta laiade piidega kammi, et juukseid ettevaatlikult lahti harutada.
 4. Kaitse juukseid kloori eest. Ujumine on tervislik ja lõbus tegevus, kuid kui sul on lokkis juuksed, võib kloor nendele väga halvasti mõjuda. Kui ujuma lähed, siis kasuta kindlasti šampooni ja palsamit, mis aitavad vältida kloori kahjustavat mõju sinu juustele.
 5. Kasuta satiinist või siidist padjapüüri. Puuvillast padjapüürid imevad niiskust sinu (juba kuivadest) lokkis juustest. Selle asemel kasuta hoopis satiinist või siidist padjapüüri. See aitab samuti ära hoida juuste hõõrdumist ja murdumist sel ajal kui sa magad.