E-POOD Tootekategooriad

Kuidas pesumasinas kingi pesta?

Kui su kingad on muutunud eriti määrdunuks või haisvaks, siis võid neile pesumasinas värskuse tagasi anda. Purjeriidest või kunstnahast (polüuretaan) tehtud kingi saab väga lihtsalt pesta õrna tsükliga ning seejärel õhu käes kuivatada. Ära pese pesumasinas ehtsast nahast jalanõusid, pidulikke kingi (nagu kõrge kontsaga kingad) ja saapaid. Selle asemel pese neid käsitsi.

Kingade eelnev puhastamine

 1. Eemalda niiske lapiga pindadelt mustus. Kui su kingadel on palju pori, muru või muud mustust, siis kasuta selle eemaldamiseks vana kaltsu. Puhasta kingad nii palju kui võimalik. Hõõrumiseks pole vajadust, lihtsalt pühi need hoolikalt üle.
  • Peksa kingi prügikasti kohal kokku, et lahtine mustus prügikasti pudeneks.
 2. Puhasta kingade tallad. Puhasta tallad, kasutades vana hambaharja ja sooja seebivett. Võta väike tops või tass. Pane sinna sooja vett ning seejärel lisa üks lusikatäis nõudepesuvahendit. Kasta vana hambahari sinna sisse. Hõõru hambaharjaga tallad korralikult üle.
  • Kasuta taldade puhastamiseks jõudu- mida tugevalt küürid, seda rohkem mustust eemaldada saad.
 3. Loputa kingad üle. Sul on vaja pesuvahendi jääkidest lahti saada. Lihtsalt hoia kingi kraanikausi või vanni kohal ja loputa jooksva veega üle.
 4. Vajadusel eemalda sisetallad ja paelad. Kui su kingadel on paelad, siis peaksid need pesumasinasse eraldi panema. Kingapaeltele ja nende ümbrusele võib koguneda väga palju mustust nii, et kui paelad eemaldad ning eraldi pessu paned, saad mustusest korralikult lahti.

Pesemine ja kuivatamine

 1. Pane kingad võrgust pesukotti. Kui sul võrgust pesukotti ei ole, siis võid kingad pista ka padjapüüri. Kott ja padjapüür aitavad su kingi kaitsta. Vaata, et kott oleks korralikult kinni pandud, et kingad masinasse lahti ei pääseks.
  • Kui kasutad padjapüüri, siis pane kingad padjapüüri, seo ots kinni ning kasuta kummipaela, et ots kindlalt kinni püsiks.
 2. Lisa masinasse pehmendust. Pese kingi koos vähemalt kahe suure rätikuga. Pea meeles, et pesed neid koos mustade kingadega nii, et ära kasuta valgeid või õrnu rätikuid.
 3. Pese kingad, sisetallad ja paelad. Kasuta nende pesemiseks õrna tsüklit. Ära unusta rätikuid lisada! Kasuta pesemiseks külma või sooja vett (mitte kuuma).
  • Kuuma vee kasutamine võib kingades olevat liimi nõrgemaks muuta, murendada või sulatada.
  • Ära kasuta kingadel pesupehmendajat. See võib jätta kingadele jäägid, mis omakorda veel mustust ligi tõmbab.
 4. Kuivata kingad õhu käes. Võta kingad, paelad ja sisetallad masinast välja ning pane need õhu kätte kuivama. Kingad peaksid kuivama 24 tundi.
  • Et kuivamist kiirendada ning aidata kingadel nende esialgset kuju säilitada, siis tee ajalehest pallid ning topi need kingade sisse.
  • Ära kingi kuivatisse pane, kuna see kahjustab neid!