E-POOD Tootekategooriad

Kuidas pidada jõulupidu?

Tahad tähistada jõule pidades jõulupidu? Siit leiad nõuandeid.

1. Pane paika peo kuupäev. Jõulud lähenevad kiirelt ning inimestel on järjest kiirem ja kiirem. Pane aeg võimalikult varakult paika.

2. Saada välja kutsed. Veendu, et sul oleks kirja pandud kutsutud inimeste nimekiri, et kohale ei ilmuks inimesed, keda sa ei soovi. Nimekiri on vajalik ka siis, kui kutsud inimesi telefoni või e-maili teel. Lase inimestel öelda ka kindel vastus tuleku kohta, et sa teaksid arvestada palju inimesi kohale tuleb.

3. Planeeri menüü mitu päeva ette. Kas valmistad ametlikuma õhtusöögi või lihtsalt rootsi laua? Kirjuta valmis ostunimekiri ja püsi selles. Valmista päev ette niipalju asju kui võimalik, et vältida viimase minuti paanikat. Hoia asjad lihtsad ja kerged – viimane asi mida sa tahad, on köögis orjata samal ajal kui külalised lõbutsevad.

4. Valmista ette peoala. Veendu, et ala kus pidu pidada kavatsed on korrastatud ja puhas. Eemalda kõik asjad mille purunemist kardad ning veendu, et kõigile jaguks istekohti.

5. Tervita enda külalisi. Mine neile ukse peale vastu, võta nende üleriided ning näita kuhu nad istuda võivad. Tutvusta omavahel külalisi, kes üksteist ei tunne ning alusta vestlust, millest kõik osa saavad võtta. Anna külalisele ülesandeks jookide pakkumine, kui ta on ujedam, see aitab tal teistega suhelda ning jääd murda.

6. Mängi muusikat. See on tuju seadmiseks oluline. Pane valmis mõned CD-d või playlist, kuid ära muusikat väga kõvaks keera, inimestel peaks olema võimalus omavahel rääkida nii, et nad ei pea muusikast üle karjuma.

7. Mängige mänge. Mõtle välja mängud, mida mängida ning valmista selleks vajaminevad asjad ette. Oluline on meeles pidada, et kõigile ei meeldi mänge mängida nii, et mängud peaksid olema vabatahtlikud.

8. Lõbutse! Kuna sina oled võõrustaja, siis sinu tuju mõjutab ka neid. Kui oled stressis, siis on ka neil keerulisem lõõgastuda. Kui aga oled lõbus, on ka nemad rõõmsamas tujus.

9. Anna lastele tegevusi. Kui sul on endal lapsed, siis lase ka neil mõni sõber peole kutsuda. See annab neile tegevust samal ajal kui sina enda sõpradega lõbutsed.

10. Jõulumängud:

Kommimäng
• Jaga mängijad kaheks või rohkemaks grupiks.
• Anna igale grupile suured käpikud või pajakindad. Lase iga grupi mängijatel seista üksteise taha nii, et esimene kannab kindaid.
• Pane lauale kauss kommidega. Esimene inimene igast grupist peab jooksma kommikausi juurde.
• Mängija peab kommi paberist lahti harutama ning ära sööma. Seda tehes peab ta kandma kindaid ning võib kasutada ainult oma käsi- harutamisel ei tohi kasutada hambaid.
• Komm söödud, siis tuleb joosta tagasi oma ritta. Kindad tuleb anda järgmisele mängijale.
• Korda seni kuni üks grupp võidab- see grupp, kes kiirem oli.

Jõuluvana habe

• Tee vähemalt kaks gruppi. Määri igale mängija lõuale vaseliini. Veendu, et iga inimene saaks seda võrdselt, et mäng aus oleks.
• Pane iga grupi kohta üks kauss vatitupse (pallikujulistega, mitte lamedatega). Rivista mängijad.
• Esimene mängija peab jooksma kausini, panema oma näo kaussi nii, et võimalikult palju vatitupse vaseliini külge jääks.
• Seejärel peab mängija jooksma tagasi rivvi, et järgmine mängija sama tegevust korrata saaks.
• Pane kirja punktid. Anna teatud arv punkte grupile, kes kõige kiiremini lõpetab. Seejärel anna iga vatitupsu eest, mis lõuale on jäänud üks punkt. Grupp, kellel rohkem punkte, võidab.

Jõulude “X-factor”
• Pane paika grupid. Anna igale grupile tuntud ja populaarne jõululaul.
• Lase igal grupil oma jõululaul ümber kirjutada. Mida tobedam, seda lõbusam.
• Vali kohtunikud. Lase igal grupil esitada enda tehtud versioon- võitja valivad kohtunikud.

Lisanipid:
• “Mida rohkem seda uhkem” ütlus pole alati tõsi. Sa pead arvestama selliste faktoritega nagu ruumi suurus, söögikogus mida sa valmistada/pakkuda saad jne. Veendu, et oled rahul sellega, kui palju külalisi kutsud.
• Jõulumuusika teeb jõulupeo rõõmsaks.
• Veendu, et külalistel oleks piisavalt juua. Kui planeerid pakkuda veini, siis peaksid arvestama ühe pudeli veiniga kahe külalise kohta.
• Dekoratsioonid on alati hea idee. See ei pea olema midagi kallist või aeganõudvat- mõned kuuseehted ja säravad tulukesed loovad koheselt jõuluatmosfääri. Kausid pähklite, mandariinide ja värviliste kommidega näevad samuti head välja ning on head snäkid.

 

Metallist Traadiga Koogilõikur

Keraamilised värvilised kausid

Lehekujulised väikesed serveerimistaldrikud

Pidulik tüdrukute kleit

Rooside ja kivikestega pidulikud kingad