E-POOD Tootekategooriad

Kuidas puuvaiku eemaldada?


Puuvaik on üks maailma vihaleajavamaid aineid. Puuduta selle tilgakest ja juba tundub sulle, et pead vee ja seebiga maadlema tunde, et eemaldada kleepuv tunne. Siiski on sul kõik vahendid millega selle vastu võidelda juba kodus olemas ning sellega on lihtne toime tulla, kui sa tead kuidas seda teha.

Puuvaigu eemaldamine kätelt

 1. Kasuta küpsetusõli või margariini, et seda eemaldada. Hõõru väike kogus õli enda käele ning puhasta kokkupuutunud kohti 30-60 sekundit. Kui oled valmis, siis pese käed sooja vee ja nõudepesuvahendiga, et saada vaik kätelt maha.
  • Eriti keeruliste kohtade jaoks vala natuke kuiva söögisoodat vaigule ja hõõru see õliga sisse, et see laguneks.
 2. Pane lusikatäis maapähklivõid oma kätele. Samamoodi nagu maapähklivõi aitab juustest nätsu kätte saada, on maapähklivõis sisalduvad õlid head vaigu eemaldamisele nahalt. Hõõru seda kokkupuutunud piirkondadele ja masseeri seda õrnalt naha sisse. See peaks hakkama sinu kätelt vaiku ära tõmbama ning ülejäägid saad eemaldada peale sooja vee ja seebiga kätepesu.
  • Pole maapähklivõid? Proovi kasutada majoneesi samal viisil.
 3. Kasuta hambapastat. Kata vaigune koht hambapasta kihiga ja hõõru seda enda käte vahel. Hambapastas olevatel abrasiividel ei tohiks olla probleemi vaigu eemaldamisega 1-2 minuti jooksul. Pese hambapasta maha sooja vee ja seebiga, et töö lõpule viia.
 4. Suurte kohtade jaoks proovi piiritust või küünelakieemaldajat. Need kaks vedelikku võivad sinu käte nahka küll kuivatada, kuid need on imestama panevalt efektiivsed. Vala natuke kaltsule või käsnale ja kasuta seda, et õrnalt vaik maha hõõruda. Lase sellel natuke aega sisse imbuda, enne kui vaiku nahalt maha kraapida proovid ja pese pärast seda käed hoolikalt sooja vee ja seebiga.
  • Heaks kaasaskantavaks vahendiks on niisked salvrätid, mis sisaldavad alkoholi.
 5. Proovi natuke WD40-t. Pritsi natukene seda enda kätele ja pese sellega nii nagu see oleks vedelseep. Kuluta natuke aega, et vaiku hõõruda ning see peaks suhteliselt kiiresti ära tulema. Peale selle tegemist pese käed koheselt sooja vee ja seebiga.
 6. Tee kätele vann. Kasuta sooja vett, soola ja mett, et saada naturaalne pehmendav puhastusvahend. Võta suur kauss ja täida umbes kaks kolmandiku sellest sooja veega. Lisa kaks supilusikatäit soola ja heldelt mett ning sega kõik see siis kokku. Sa võid seejärel käsi leotada 3-5 minutit ning neid aeg-ajalt hõõruda. Kuivata seejärel käed õhu käes lehvitades ning pese üle vee ja seebiga, et kõik ülejäänud vaik eemaldada.
 7. Kui oled metsikus looduses, siis hõõru poriga. Kui vaik on veel värske ja märg, siis hõõru sinna sisse natuke pori. Oota kuni see kuivab, seejärel hakkab pori tükistuma ning ei lase vaigul sinu nahale kõvasti kinni jääda. Seejärel saad kasutada lihtsalt vett ja seepi, et vaik täielikult eemaldada.

Vaigu eemaldamine põrandatelt, vaipadelt ja riietelt

 1. Enne vahendi kasutamist katseta seda väikesel kohal. Ära lihtsalt pihusta suurt kogust WD40-t kangale ja hõõruma hakka. Veendu, et sinu vahend, ükskõik mis see on, ei riku sinu riiet või muud pinda, otsides selleks testimise koha, mida pole märgata. Pane väike tilk vahendit pinnale ja hõõru sisse. Kahekümne minuti pärast kontrolli, et piirkond poleks muutnud värvi või kooldunud.
 2. Kasuta kangast vaigu eemaldamiseks isopropüülalkoholi. Kasta vatitups piiritusse (võimalusel 90%-lisse), hõõru vaiguplekki ringjate liigutustega, et seda kangalt eemaldada. See toimib riiete, vaipade ja kardinate puhul. Proovi vaik kätte saada enne riide pesemist ja kuivatamist, kuna see muudab vaigu tugevamaks ning seejärel on seda võimatu kätte saada.
 3. Proovi mineraalõli, et eemaldada vaik kõvadelt pindadelt. Mineraalõlid eemaldavad vaigu õrnalt sinu autolt, põrandalt ja teistelt kõvadelt pindadelt, kuhu see sattunud on. See õrn, õli põhjal puhastaja tuleb hõõruda vaigu sisse ning seejärel vaik kiirelt ära tõmmata.
 4. Kasuta putukamürki. Nii kummaline kui see ka ei tundu, võib paar pihustust võimsat putukamürki vaiku eemaldada kangalt, põrandalt ja autokatuselt. Pritsi pinda putukamürgiga, lase sellel mõni minut sisse imbuda ning seejärel kuivata ja hõõru vaik minema.

Järgnevalt on sulle veel mõned näpunäited, kuidas vabaneda vaigust enda kätele, põrandatelt, vaipadelt ja riietelt:

Käte puhul: Kasuta õlist nagu taimeõli või oliiviõli, et eemaldada vaik käte pealt. Määri õli vaigule ja hõõru õrnalt, seejärel loputa sooja veega.

Põranda puhul: Külmuta vaik külmaga, näiteks jääkuubikuga või külmakotiga. Seejärel kõvastunud vaiku saad kergemini kraapida noa või plastikkaabitsaga.

Vaiba puhul: Kõigepealt eemalda kuiv vaik, kraapides seda noa või plastikkaabitsaga. Seejärel kuumuta triikrauaga vaiba pealt läbi paberi või rätiku, et ülejäänud vaik sulaks. Kuuma rätikuga tupsuta sulanud vaiku, kuni see kinnitub rätikusse.

Riiete puhul: Külmuta vaik külmutuskotis või sügavkülmas, seejärel kraabi kõvunud vaik õrnalt maha. Kasuta plekieemaldajat või pesugeeli, et eemaldada jäägid. Loputa hoolikalt.

Järgides neid juhiseid, saad hõlpsalt ja kiirelt vaigust lahti.

Lisaks:
• Vaik võib tunduda kahjutuna, kuid see võib muutuda parajaks segadusetekitajaks, kui sa selle enda kätele jätad, eriti kui sa pühid enda käsi riidesse.
• Mida rutem sa vaiku eemaldama hakkad, seda kergemalt see ära tuleb.
• Kui su käed on vaiguga koos, siis ära puutu riideid ja mööblit, kuna vaiku on nendest raskem välja saada.
• Kui vaik sinu juustesse sattunud on, siis kasuta midagi õlist, nagu maapähklivõi või toiduõli. Kui oled looduses, siis pane juustesse märga pori, et vaik kõveneda ei saaks ning pese hiljem see šampooniga (või seebiga) ära.

Suures valikuid soodsaid tooteid oma kodu ja asjade eest hoolitsemiseks leiad meie kodukaupade e-poest: