E-POOD Tootekategooriad

Kuidas vältida lindude lendamist vastu akent?

Paljud väikesed linnud on nii territoriaalsed, et nad lendavad otse vastu aknaklaasi, kuna mõtlevad, et hirmutavad enda peegeldust ära. See on eriti probleemiks paaritushooajal, kuid linnud võivad aknasse lennata igal ajal. Sa saad seda ära hoida kui võtad kasutusele mõned ohutusmeetmed.

Akende kohandamine

 1. Pane teibist triibud akna välipoolele. Kasuta valget teipi, mis peab vastu tuulele ja vihmale. Pane aknale vertikaalselt teibid 10 cm vahedega. See saadab lindudele signaali, et seal on klaas ning siis nad sinna ei lenda.
  • Sa võid kasutada ka musta teipi, kuid seda tuleks panna tihedamalt (umbes 2.5 cm vahedega).
  • On olemas ka spetsiaalsed teibid, mis hoiavad ära lindude aknasse lendamise.
 2. Kleebi linnukujulised seinakleepsud väljapoole aknaklaasi. See on kiire ja kerge moodus enda aknaid linnukindlaks teha. Alati paiguta kleepsud üksteisele lähedale, umbes pihulaiuste vahedega. Ühest ja kahest linnukujulisest kleepsust ei piisa, pead terve akna nendega katma.
 3. Kanna akna väliküljele seepi või aknavärvi. Veel üks moodus lindude aknasse lendamist ära hoida on see, kui katad akna seebikihiga, mis loob lindudele nähtava kihi. Selle meetodiga pead aga seepi kasutama mitu korda nädalas, et nähtav kiht ära ei kuluks.
  • Teine moodus on kasutada aknavärvi. Sellest saad teha lõbusa kunstiprojekti, moodustades klaasile lõbusaid ja erksaid mustreid. Kata ilusti terve klaas, et ei jääks läbipaistvaid kohti.
 4. Pane aknaklaasile aknakleeps. On olemas aknakleepse, mis seest vaadates paistavad läbi, kuid väljast vaadates mitte. Enamus aknakleepse on tehtud nii, et aknast paistaks valgus läbi, kuid on siiski lindude jaoks läbipaistmatud ja peegeldavad.
  • Osad aknakleepsud on mustritega, nagu triibud või laigud, mis aitavad lindude aknasse lendamist ära hoida. Selline kleeps annab sinu aknale ka huvitava välimuse.
 5. Pane aknavõrgud. On olemas erinevaid spetsiaalseid võrke, mis hoiavad ära lindude akendesse lendamise. Otsi sellist võrku, mis on tumedat värvi.
 6. Vaheta klaas ultravioletse, mustrilise klaasi vastu. Püsivaks lahenduseks saad enda aknaklaasi vahetada ultravioletse ja mustrilise klaasi vastu. Klaasil on risti-rästi mustrid, mida inimene tähele ei pane, kuid väljas lendavad linnud näevad seda. Kuigi see on kõige kallim variant, on see samuti ka kõige püsivam.

Kodu kohandamine

 1. Liiguta toataimed akendest eemale. Kui sul on kodus palju toataimi, mis on akende lähedal, siis liiguta need mitu meetrit eemale. Linnud võivad neid läbi klaasi märgata ja võtta neid kui peidupaiku. Nad võivad aknasse lennata, lootes pääseda taime juurde.
 2. Pane kardinad ja rulood ette nii tihti kui võimalik. Proovi päevasel ajal ees hoida kardinaid ja ruloosid, kuna see aitab ära hoida lindude aknasse lendamist. Allalastud rulood ja kardinad annavad lindudele märku, et seal on aknad.
 3. Pane tuled kustu, kui sul neid vaja pole. Hoia öösel ja õhtul toad pimedana nendes tubades, mida sa parasjagu ei kasuta. Niimoodi ei meelita valgus linde aknasse lendama.

Kasuta linnusöögimajasid ja muid objekte

 1. Pane linnusöögimajad ja -alused aknast mitte kaugemale kui üks meeter. Kuigi see võib kutsuvana tunduda, on lindude jaoks ohutum, kui söögimajad ja -alused on akende lähedal. Hoides neid akendest liiga kaugel, on lindudel võimalik kiirendada, kui nad otsustavad aknasse lennata ning seeläbi tuleb tugevam ja ohtlikum kokkupõrge.
  • Et vähendada surmavaid kokkupuuteid nii palju kui võimalik, soeta sellised söögialused, mida saad otse aknaklaasile kinnitada.
 2. Riputa akende ette tuulekellad. Otsi selliseid tuulekellasid mis on sädelevad ja mis teevad korralikku häält, kui tuul puhub.
  • Saad ka ise teha tuulekella, riputades CD plaate või pikki ribasid peegeldavat plastikut enda akende ette.
 3. Pane akende ette puuoksad. Looduslikuma välimuse jaoks saad riputada akende ette puuoksad. Seo oksad nööri külge ja pane need mõni sentimeeter klaasist kaugemale.

Linnupesa koos munadega

Omapärane pross sinise linnuga

Uhke seinakleeps paabulinnuga

Lõbusad keraamilised linnud

Joonistatud lindudega püürid diivanipadjale