E-POOD Tootekategooriad

Kuidas surevat kaktust päästa?

Kui märkad, et su kaktus on muutnud värvi, on kuivanud või selle lehed ja okkad ripuvad, siis on mitmeid võimalusi, mis kaktust häirida võivad. Esiteks tuleb probleem diagnoosida ning siis kaktusele abi anda.

Kohese hoolduse pakkumine

  1. Närtsivale kaktusele anna rohkem vett. Kui kaktuse osad tunduvad kokkutõmbununa, kortsus või närbunud, siis vajab see tõenäoliselt rohkem vett. Kui muld on täielikult kuiv, siis kasta seda põhjalikult lastes liigsel veel potist välja voolata.
    • Kui pinnas pole kuiv, võib probleemiks olla etiolatsiooniks nimetatav seisund, kus kaktuse ümarad või varre kujulised osad muutuvad kitsamaks. See tähendab, et kaktus vajab rohkem päikesevalgust, nii et vii pott lõuna- või läänepoolsele aknale.
  2. Lõika ära mädanevad osad. Kõik pruunid või mustad kohad tuleks ära lõigata. Mädanemise põhjuseks võib olla seen, mis võib tekkida kaktuse ülekastmisel. Kui pinnas on niiske, siis eemalda kaktus ning istuta see ümber.
  3. Anna kaktusele rohkem valgust. Ümarad kaktused, milledel on teravad tipud või kitsad ja nöörilised varred on märgid konditsioonist, mida nimetatakse etiolatsiooniks. Seda põhjustab vähene päikesevalgus. Leia enda kodus koht, kus on pikemalt päikesevalgust (näiteks lõunapoolne aken) või kus on intensiivsem valgus (läänepoolne aken).
  4. Otsi kollatavat nahka. Kui kaktuse päikese poole oleval küljel on kollakaid või pruunikaid laike, siis tähendab see seda, et kaktus saab liiga palju päikest. Vii see koheselt kohta, kus on rohkem varju, nagu näiteks ida suunas olevale aknale, mis saab vähem päikest.
    • Oota ja vaata kuidas kaktus uues kohas kohaneb. Kui kollakad osad paari nädala jooksul ei taastu, siis lõika need ära.
  5. Tegele putukatega. Kõige tihedamini leidub kaktustel väikeseid valgeid putukaid, kes on kobarasse kogunenud (mealybugs). Samuti kimbutavad kaktuseid ka ämbliklestad, kes on punased, üpris väiksed ning koovad lehetaolise võrke. Mõlemate putukate eemaldamiseks kanna vatitikuga piiritust nakatunud kohtadele.