E-POOD Tootekategooriad

Kuidas tähistada emadepäeva?

Emadepäev on globaalne püha, mida tähistatakse enamustes riikides, kaasaarvatud Eestis, maikuu teisel pühapäeval. Võib olla keeruline otsustada, kuidas seda päeva ema jaoks eriliseks teha. Oluline on aga see, et ükskõik mida sa teed, et teeksid seda südamest.

Kaart

1. Ära jäta seda viimasele minutile. See käib kõigi emadepäeva plaanide kohta. Kui jätad kaardi viimasele minutile, siis võib juhtuda, et pead valima kehvemate kaartide hulgast, mis veel poodi alles jäänud on. Ka kiiruga valmis meisterdatud kaardid ei ole üldiselt visuaalselt eriti ilusad.

2. Otsusta, kas tahad kaardi osta või ise teha. Mõlemad variandid on sobilikud senikaua, kui sa teed seda mõtte ja südamega.

3. Otsusta mida öelda tahad. Mis on see, mida enda ema juures kõige rohkem hindad? On ta naljakas? On ta toetav? Võibolla ei saa ta sinuga palju aega koos veeta, kuid teeb selle tasa sellega, et koos olles annab sulle enda jäägitu tähelepanu.
• Mõtle välja, mis teeb ema sinu jaoks eriliseks ja väljenda seda enda kaardiga. Kui sul on raskusi välja mõelda, mida öelda, siis proovi teha nimekiri asjadest, mida sa ema juures armastad ja austad.

4. Enne kaardile kirjutamist tee mustand. Enne kui kaardile kirjutad, kirjuta paberitükile mustand, niimoodi näed sa seda, kui palju sõnu kaardile mahub ja see aitab samuti välja mõelda, mida täpselt kirjutada.

Kingitus

1. Mõtle emast kui isiksusest. Mis on tema lemmikud asjad? Mida talle teha meeldib? Näita emale, et sa tunned teda, valides välja mõttega kingitus, mis talle kindlasti meeldib.
• Kui sul tõesti pole aimu, mida talle kinkida, siis on lilled ja šokolaad populaarsed valikud.
• Teine populaarne valik on kinkida emale kinkekaart tema lemmikusse poodi.

2. Konsulteeri perega. Kui sa pole kindel, mida emale kinkida, siis ära karda nõu küsida. Küsi õdedelt-vendadelt ja isalt või isegi ema sõpradelt või lähisugulastelt ideesid, mis talle emadepäevaks saada meeldiks.

3. Tee talle fotokollaaž. Kui su emale meeldib käsitöö või kunst, siis võid teha talle kollaaži perepiltidest. Vali fotod, mis näitavad tema rolli emana.

4. Tee talle kupongid. See on hea kingitus, eriti kui elad veel koos temaga ja sul pole raha. Näiteks võid sinna sisse lisada tasuta lapsehoidmise (kui sul on nooremaid õdesid-vendi), nõudepesu ja ahju puhastamise.

5. Tee emale (või koos temaga) süüa. Üllata ema hommikusöögiga- võibolla isegi voodisse. Kui ta armastab küpsetada, siis otsi koogiretsept, mida ta varem proovinud pole ja veetke õhtupoolik koos küpsetades.

6. Korista kodu. Enamus emad näevad palju vaeva, et hoida kodu korras. Emadepäeval anna emale puhkepäev ja korista ise kõik vajalik. Pese nõud peale igat sööki ja korista ka kõike muud mida vaja.
• Kui sa kingid emale päeva spaas või piletid õhtusele kontserdile, siis üllata teda sellega, et tema koju naasmisel kodu puhtusest läigib.

7. Veetke koos kvaliteetaega. Üks parimaid võimalusi näitamaks, kui palju sa teda hindad, on veeta temaga koos aega. Sa võid minna temaga kohvikusse ja peale seda pikale jalutuskäigule, mängida lauamänge või kui su emale meeldib shopata, siis veeta päev käies mööda poode.

8. Loo kontakti. Kõige tähtsam asi emadepäeva juures on, et annad emale teada, et armastad ja hindad teda. Kui sa ei saa tema juures kohapeal olla, siis helista talle.
• Kui sa elad teises riigis, saad samuti kaardi saata, kuid telefonikõne on isegi tähtsam. Kui sul ja su emal on internetiühendus, siis saate ka rääkida Skype kaudu videokõnet tehes.
• Šokolaadi ja lilli saada ka kulleriga saata.

9. Loo lemmikasjade korv. Mõtle, mida su ema naudib ja pane kokku kinkekorv sellel teemal. See on palju personaalsem kui kinkekaart.
• Kui su emale meeldib lõõgastuda, siis loo “spaa” korv, milles on seebid, kreemid, sussid ja teised sellised asjad.
• Kui su ema on magusaarmastaja, siis pane kokku tema lemmikud kommid ja snäkid.

Planeerimine

1. Tea, mis päeval emadepäev on. Emadepäeva tähistatakse Eestis mai teisel pühapäeval, mis sellel aastal on 14.05.

2. Arvesta ema soovidega. Kui teed emadepäevaks plaane, siis on oluline, et arvestad sellega, mida su ema teha tahaks. Veendu, et ükskõik mis plaanid sul on, et su ema ei peaks midagi selle jaoks tegema. See on tema päev, et lõbu tunda ja lõõgastuda.
• Pööra tähelepanu asjadele, mida su ema räägib, et teda emadepäeval üllatada. Võid ka temalt küsida, mida ta teha tahaks, kuid palju parem on, kui üllatad teda näidates, et oled tähelepanu pööranud tema jutule. Sa võid asjad isegi üles kirjutada, et need meelest ei läheks.

3. Aruta emadepäeva ka teiste pereliikmetega. Veendu, et sinu kingiideed ja plaanid sobivad ka teistega. Mida rohkem informatsiooni sul on, seda paremaid otsuseid teed.

4. Loo detailne plaan. Kui oled mõelnud ema soovidele ja teiste pereliikmetega arutanud, siis pane kokku detailne plaan emadepäevaks. Seda võid teha koos teiste pereliikmetega.
• On oluline, et plaan oleks detailne, kuna sa ju ei taha, et su emal oleks sellel päeval vaja lisastressi.
• Näiteks, kui sul on plaanis emale õhtusöök valmistada, siis tee poenimekiri sellest, mida sa vajad ja kaua sellega läheb, et sa saaksid selle õigeks ajaks valmis teha.

Lisaks:
• Kui su ema on surnud, kuid soovid siiski, et emadepäev oleks erilisem, siis külasta tema hauda või tee annetus mõnele organisatsioonile, mis aitab naisi ja lapsi.
• Lülita telefon välja, kui emaga kvaliteetaega naudid, et see sinu tähelepanu eemale ei viiks.
• Kui on midagi, millega sa tema abi tahad, siis ei ole emadepäev õige aeg selle küsimiseks. Pane enda tahtmised kõrvale ja keskendu emale.
• Väldi mineviku üles kiskumist. Ta ei pruukinud minevikus olla just kõige parem ema, kuid see ei ole päev, millal sellel teema rääkida. Proovi keskenduda parematele aegadele.

Personaalne nimedega sõrmus emale

Personaalsed nime ja sünnikividega sõrmused

I love mom/dad kirjaga beebi mängupüksid (2tk)

Sinu poolt valitud nimedega sõrmus

Pärli ja kristallidega lillekujuline pross