Kuidas lahendada suhteprobleeme?

Kuidas lahendada suhteprobleeme?

Suhteprobleemid võivad tekkida erinevatel põhjustel, kuid omavaheline puudulik suhtlemine on tihti põhjuseks, miks osadel inimestel on raske neid lahendada. Kui oled suhtes ning teid on tabanud rasked ajad, siis võid saada kasu sellest, kui parandad enda ja partneri vahelist suhtlust. Saad samuti ka õppida, kuidas tegeleda probleemidega, kui need tekivad, et liikuda edasi tülitsemisest ja leida lahendusi. Peale seda, kui asjad on paranenud, on asju, mida saad teha, et kindlustada suhte jätkuvat arenemist ja kasvamist.

Suhtluse parandamine

1. Leia aega, et lihtsalt rääkida. Kui probleemid algavad, siis kommunikatsioon sageli väheneb ja sa võid tähele panna, et sina ja su partner ei räägi enam nii tihti kui muidu. Et parandada omavahelist suhtlemist, siis proovi teha väikeseid kokkusaamisi, et rääkida väikestest asjadest.
• Näiteks, võtke iga hommik 15 minutit aega, et istuda ja rääkida üksteisele enda päevastest plaanidest.
• Samuti võib kasulik olla, kui planeerid aja, et rääkida suhteprobleemidest. Kui sead ajalise limiidi probleemi arutamiseks, siis võid vähendada mõningat pinget ja jõuda lähemale lahenduseni.
• Hoidke neid vestlusi nii kergena kui võimalik ja vältige selliste asjade arutamist, mis võib sinu partnerit ärritada. Kui sinu kaaslasel on halb päev või tunneb millegi tõttu stressi, siis tasub kuulata ning olla toetav ja julgustav.

2. Arutage probleeme avalikus kohas. Kui sina ja su kaaslane kipute tülide käigus üksteise peale karjuma, siis proovi probleemist rääkida avalikus kohas. Minge kohvikusse, kaubamajja või raamatukokku, et probleemist rääkida. Teadmine, et te võite põhjustada stseeni, kui te üksteise peale häält tõstate, aitab teil rääkida vaiksemalt ja tsiviliseeritumalt.

3. Tööta enda kuulamise oskuse kallal. Probleemid võivad tekkida ka sellel põhjusel, kui teine tunneb, et tema kaaslane ei kuula teda. Et seda potentsiaalset probleemi kõrvaldada, harjuta enda kuulamise oskust iga kord, kui sinu partner sinuga räägib.
• Loo partneriga silmside kui ta räägib. Ära vaata eemale, enda telefoni või ükskõik kuhu mujale, kui sinu kaaslane sinuga räägib. Anna enda kaaslasele täielik tähelepanu.
• Nooguta ja näita enda huvi tema jutu vastu neutraalsete avaldustega nagu “jah”, “ma mõistan” ja “räägi edasi”.

4. Tunnustage üksteist. Alahinnatud tunne võib samuti suhtes probleeme põhjustada. See on põhjus, miks on nii oluline meeles pidada öelda selliseid asju nagu “aitäh” ja “ma hindan sind” nii tihti kui võimalik.
• Näiteks, kui sinu partner sageli peseb peale sööki nõud ja korrastab kööki, anna talle teada, et sa hindad tema tegevust. Ütle midagi sellist nagu: “Ma tänan sind, et sa hoiad meie köögi nii puhta ja kenana. Ma hindan seda väga.”

5. Mõtle enne kui räägid. Vahel võib tüli suureks minna ning leiad, et sa ütled enda kaaslasele asju, mis on mõeldud tema halvasti tundma panemiseks, mitte probleemi lahendamiseks. Kui tunned tungi öelda enda kaaslasele midagi haiget tegevat, siis peata enda ja mõtle mis probleemiks on ja mida sa saaksid öelda, et jõuda lähedamale selle lahendamisele.

6. Lase enda kaaslasel rääkimine lõpetada, enne kui vastad. Enda kaaslase jutule vahele segamine enne, kui ta on rääkimisega lõpuni jõudnud, on samuti tavaline põhjus probleemidele. Kui sa sageli segad partneri jutule vahele, siis proovi see komme lõpetada ja lasta partneril jutt lõpuni rääkida, enne kui midagi ütled. Niimoodi tehes aitad enda kaaslasel tunda, et teda kuulatakse ja annad endale võimaluse teada saada, mis teda vaevab.

7. Kui sina oled süüdi, siis palu vabandust. Vahel pead sa vabandama, et saaksid enda kaaslasega edasi liikuda. Proovi olla endaga aus ja teha kindlaks, kas see oli sinu süü ning kas peaksid vabandama. Kui vabandust palud, siis tee seda siiralt, täpselt ja väljenda, mida sa plaanid teha, et seda heastada.
• Näiteks võid öelda midagi sellist: “Mul on kahju, et ma ei helistanud ning ei öelnud sulle, et ma jään hiljaks. Proovin edaspidi tähelepanelikum olla.”

Lahenduseni jõudmine

1. Tee kindlaks probleem. Esimene samm selleks, et lahendada suhteprobleem, on aru saada milles probleem tegelikult on. Näiteks, kui sina ja su partner olete viimasel ajal palju tülitsenud, siis püüa aru saada miks. Sinu põhjus võib tema põhjusest erineda.
• Näiteks võid sina tunda, et sinu kaaslane ei aita kodustes toimetustes kaasa nii palju, kui ta peaks ning sinu kaaslane tunneb hoopis, et sa oled liiga nõudlik. Võta aega, et mõelda, mis sind tegelikult vaevab ning las sinu kaaslane teeb sama.

2. Väljenda enda vajadusi. Kui oled probleemi kindlaks teinud, siis pead väljendama enda tundeid partnerile. Kui sa seda teed, siis väldi enda kaasalase süüdistamist.
• Näiteks võid öelda: “Mul on nii palju majapidamistöid teha, et ma ei jõua üksi ning ma vajaksin sinu abi.” Sinu kaaslane ütleks: “Ma olen samuti ülekoormatud enda töögraafiku tõttu ja tunnen, et sa ei hinda seda, kui palju ma töötan.”

3. Tunnista enda kaaslase tundeid. Kui annad kaaslasele teada, et oled teda kuulanud ja mõistad kuidas ta tunneb, on hea moodus probleemist edasi liikumiseks. Väldi kaitsepositsioonile asumist, kuna see viib vaidlemiseni ja süvendab pahameelt. Selle asemel, anna partnerile teada, et sa kuulad ja mõistad.
• Näiteks võid öelda midagi taolist: ” Olgu, ma kuulen mida sa räägid. Ma ei mõistnud, et sa niimoodi tunned.”
• Ära tõmbu kaitsesse, isegi kui su kaaslane vastab sulle kaitsva süüdistusega nagu: “Sa alati näägutad mu kallal ja ei hinda kunagi, kui palju ma tööga vaeva näen.” Tunnista enda kaaslase tundeid ja liigu edasi.

4. Tee enda partneriga plaan. Kui olete endid väljendanud ja tunnistanud üksteise tundeid, siis sina ja su kaaslane peaksite välja mõtlema plaani, et vähendada arusaamatuste tihedust ja aega, mida te tülitsedes veedate. Proovi jõuda kompromissini, et te mõlemad tunneksite endid hästi.
• Näiteks, kui su kaaslane on end tundnud mittehinnatuna, siis saad sa lubada, et tunnustad tema pingutusi rohkem. Samuti võite teha reegli, et sa ei palu enda kaaslasel teha midagi enne, kui tal on aega olnud natuke puhata. Sinu kaaslane võiks siis lubada, et ta on järjekindlam teatud majapidamistööde tegemisel.

5. Pea enda lubadustest kinni. Kui te olete välja mõelnud plaani, kuidas enda probleeme lahendada, siis hoia enda lubadustest kinni. Kui seda ei tee, siis võite lõpetada samas kohas kus ennegi.
• Näiteks, kui sa lubasid, et viid prügi välja igal õhtul peale õhtusööki, siis ka tee seda. Muidu võib sinu kaaslane hakata tundma nördinuna ja hakkab ka enda lubadusest kõrvale hiilima.

6. Ole valmis neid samme kordama. Selleks, et suhe töötaks, peavad mõlemad suhte kallal töötama järjepidevalt. Produktiivne, avatud, usalduslik ja austav suhtlemine ja probleemide lahendamise oskuse kasutamine võib aidata lahendada suhteprobleeme. Suhe on alati pooleliolev töö ja uusi väljakutseid tekib paratamatult. Tööta koos partneriga, et säilitada hea ja toetav suhe.

Hea suhte säilitamine

1. Alustage kohtingutega. Valige õhtu kord nädalas või vähemalt kord kuus, et minna kaaslasega kohtingule. Minge koos õhtustama, kinno, matkama või tehke ükskõik mida, mis teile mõlemaile meeldib. Regulaarsed kohtingud aitavad parandada intiimsusust ja hoida suhet lõbusana.

2. Hoidke käest kinni, kallistage ja suudelge. Füüsiline kontakt on oluline, et hoida suhet positiivsena ja samuti aitab see leevendada stressi. Seks on hea moodus hoidmaks füüsilist sidet, kuid lihtne füüsiline kontakt on samuti kasulik.
• Näiteks hoidke käest kinni, kui vaatate filmi, suudle kaaslast, enne kui tööle lähed ja kallistage enne magamaminekut.

3. Andke üksteisele ruumi. Veetes aega üksteisest eemal, on hea moodus hoida suhet värskena. Hoia alles enda sõbrad ja teised huvid, et sa ei sõltuks enda partnerist liiga palju. On oluline, et sul oleks lisaks ka enda elu. Võta iga nädal aega, et tegeleda enda huvidega ja veeta aega enda sõpradega.

4. Proovi partneriga koos uusi asju. Et enda suhet kasvatada on hea, kui leiate koos uue hobi, et tugevdada enda sidet. Valige midagi, mida te mõlemad teha tahate, kuid mida kumbki teist pole varem proovinud.
• Näiteks võite minna fotograafia koolitusele, liituda kohaliku raamatuklubiga või proovida koos uut keelt õppida.

Lisaks:
• Proovi olla kannatlik. Suhteprobleemide lahendamine võib olla pikk protsess, eriti kui probleemid on juba mõnda aega olnud.
• Ole täiskasvanulik. Järeldustele hüppamine, üksteise peale karjumine ja kättemaksmine ei ole hea tee. See viib rohkemate suhteprobleemideni.
• Lase enda partneril tahta sind armastada. Ära suru talle peale, et ta peab sulle kingitusi ostma, suudlema sind teatud ajal jne. Sinu partner peab ise tahtma neid asju teha. See teeb asjad reaalsemaks ja sina ei pea tundma nagu sa sunniksid teda end armastama.
• Veendu, et sa näed ja mõistad tema vaatenurka, isegi kui sa sellega ei nõustu.

 

Säravad kuldsed või hõbedased sandaalid

Pehmed sportlikud sandaalid meestele

Boheemlaslikus stiilis lühike kleit

Lühikesed meeste vabaajapüksid

Palju erinevaid sõrmustekomplekte