E-POOD Tootekategooriad

Kuidas telefoni kuivatada?

Kui su telefon saab märjaks ning pead seda kuivatama, siis ära muretse, on olemas erinevaid mooduseid kuidas seda teha ilma, et peaksid telefoni kausitäie riisi sisse pistma. Tegelikult ei pruugi riis olla kõige parem variant, et vett saanud telefonist niiskust välja imada. Kui telefoni kuivatada vaja on, siis on oluline, et sa selle võimalikult kiirelt veest eemaldad ja tükkideks võtad. Pühi sisemised osad kuivaks ja lase neil kuivatusvahendis olla vähemalt 48 tundi. Samuti ära kunagi telefoni raputa kui see märg on, kuna nii võid sellele veelgi rohkem kahju teha.

 

Kuivatusvahendi valimine

 

1. Proovi kristallidest kassiliiva. Kristallidest kassiliiv on tehtud silikageelist. See materjal on väga imav ning teeb imelist tööd, imades välja niiskust sinu vett saanud telefonist. Seda liiva saab suurematest toidupoodidest ja ka lemmikloomapoodidest.
• Ära kasuta mõnda teist tüüpi kassiliiva. Savist või muust puuderjast materjalist tehtud liiv kleepub su telefoni külge ja teeb sellest niiske saviga kaetud tombu.

2. Proovi kiirkaerahelbeid. Kiirkaerahelbed imavad paremini kui tavalised kaerahelbed. Kui sul kodus on olemas kiirkaerahelbed, siis võib see olla kõige efektiivsem kuivatusvahend, millega saad proovida enda telefoni kuivatada. Pea meeles, et kaerahelbeid kasutades võib sinu telefonile jääda nende puru.

3. Otsi mõned sünteetilised kuivatuspakid. Sünteetilised kuivatuspakid on need kahe sentimeetrised pakikesed, mis tulevad erinevate asjadega kaasa. Neid võib leida kingakarbist, kuivatatud toidu pakendist ja elektroonikat sisaldavatest karpidest. Pakikesed on tavaliselt täidetud väga hea imamisvõimega silikageeli pärlikestest, mis imavad su telefonist niiskuse välja. Sa ei pea pakikesi lahti tegema, lihtsalt pane need telefoni peale ning lase neil enda tööd teha.
• See variant sobib ainult siis, kui sa oled silikageeli pakikesi kogunud mitu kuud. Samas pole see paha mõte, kuna võimalus, et telefon mingil hetkel niiskust saab, on üpriski suur.

4. Kasuta pärlkuskussi, et telefoni kuivatada. Väikesed, kuivad ivad töötavad sarnaselt silikageelile ja kiirkaerahelvestele ning tõmbavad niiskuse sinu telefonist välja. Kuskussi leiad hästi varustatud toidupoodidest. Pärlkuskuss ei aja tolmu ja puru sinu telefoni komponentidele nii, et see on puhtam variant, kui kiirkaerahelveste kasutamine.
• Vaata, et ostad maitsestamata kuskussi.

 

Telefoni eemaldamine veest

 

1. Võta telefon koheselt veest välja. Ükskõik kas telefon kukkus vanni, järve või veeklaasi sisse, esimene samm on telefoni kohene eemaldamine. Mida kauem telefon vees on, seda rohkem veekahjustusi saab.

2. Eemalda telefoni aku ja teised sisemised osad. Enne kui telefoni kuivatama asud, võta see nii juppideks kui saad. Ava ümbris ning võta välja aku ja SIM kaart. Kui su telefonis on ka mälukaart, siis eemalda ka see.
• Sisemised komponendid on olulised telefoni funktsioneerimiseks. Kui vesi neile liiga palju liiga teeb, siis su telefon enam ei tööta.

3. Puhu telefonile ja kuivata komponendid rätikuga. Telefoni peale puhumine eemaldab enamuse veest. Rätikuga kuivatades eemaldad ülejäänud vee. Et eemaldada ülejäänud niiskust, mis on end komponentidesse imendunud, pead lootma kuivatusvahenditele.

 

Kuivatusvahendi kasutamine

 

1.Aseta telefon 1-2 liitrisesse konteinerisse. Kui katad telefoni kuivatusvahendiga, siis läheb sul seda päris palju vaja. Vaata enda köögikappidesse ja võta välja suur karp, kauss või pott. Aseta põhja enda telefoniosad.
• Sa võid välja jätta enda telefoni tagakaane, kuna see ei ole telefoni töötamisel oluline ning kuivab lihtsalt õhu käes.

2. Kalla vähemalt 4 tassitäit (340 grammi) kuivatusvahendit enda telefonile. Ära ole kokkuhoidlik, sa vajad suurt kogust, et eemaldada telefonist kõik niiskus.
• Kui kasutad vahendit, mis süüa ei kõlba (näiteks silikageel), siis kata konteiner kaanega.

3. Jäta telefon kuivatusvahendisse kuivama 2-3 päevaks. Et telefon taas kasutuskõlbulikuks muutuks, vajab see aega kuivamiseks. Telefon peaks kuivama vähemalt 48 tundi. Kui telefoni varakult eemaldad, siis jääb sinna sinna niiskus kinni.

4. Pane telefon uuesti kokku ja lülita see sisse. Kui 48-72 tundi on möödas, siis võta telefon kuivatusvahendist välja. Raputa kuivatusvahendi jäägid maha ning pane telefon uuesti kokku.
• Kui telefon peale seda tööle ei lähe- või tuleb välja, et töötab vaevu või kui hoopis ekraan on kahjustunud- siis pead sellega pöörduma professionaalse telefoniparandaja juurde.

 

Lisaks:
• Kui sul pole kuivatusvahendit käepärast, siis võid telefoni jätta jahedasse ruumi ning suunata selle peale puhuri, mis puhub jahedat õhku.
• Ära kunagi telefoni pane ahju või kuuma fööni alla. Kuum õhk kahjustab- või isegi sulatab- olulisi telefoniosasid.
• Kui kasutad Galaxy (või mõnda teist Androidi) nutitelefoni, siis saad tagakaane avada enda küünega. Osad võivad vajada väikest kruvikeerajat (sarnast millega prille parandatakse) ning iPhone vajab spetsiaalset kruvikeerajat.
• Riisi saad samamoodi kasutada nagu ülevalpool väljatoodud kuivatusvahendeid.

 

144-osaline kvaliteetne kellaparandamise komplekt

Lillelised ümbrised – iPhone

Huawei P8 lite luksuslikud kaaned

Ümbris – Samsung Galaxy S8 / S8 Plus / S4

Läätsekomplekt koos bluetooth puldiga