E-POOD Tootekategooriad

Kuidas puhastada nõudepesumasinat?

Nõudepesumasin on populaarne kodumasin, kuna see puhastab vaevata sinu nõud ära. Kuid ka nõudepesumasin vajab vahel puhastamist. Pese masinat nõudepesuvahendi ja veega, et plekke ära hoida. Seest tuleb ära eemaldada kõik tahke mustus, et masin korralikult töötaks. Sa saad kasutada äädikat ja muid vahendeid, et eemaldada tugevaid plekke ja halba lõhna. Kui su nõudepesumasin ei tööta nii nagu peaks, siis korralik puhastamine võib tema töö uuesti efektiivseks teha.

 

Vee ja nõudepesuvahendiga loputamine

1. Sega valmis nõudepesuvahend ja vesi. Sa võid kasutada tavalist nõudepesuvahendit. Tugevamad nõudepesuvahendid on disainitud rasvaplekkide eemaldamiseks ning kui su masinal on tugevad plekid, siis võib sellest kasu olla. Täida anum sooja veega ning sega sinna sisse umbes 15 milliliitrit nõudepesuvahendit.
• Sa võid samuti proovida kasutada klaasipuhastusvahendit. See toimib kõige paremini nendel masinatel, mis on valmistatud roostevabast terasest.

2. Pühi mustus ja sõrmejäljed ära paberrätikuga. Niisuta paberrätik, pehme riie või käsn nõudepesuvahendises vees. Vääna välja üleliigne vesi, et see põrandale ei tilguks. Seejärel küüri ja kuivata uks. Pööra erilist tähelepanu nurkadele ja pidemele, kuna seal võib peituda palju mustust.
• Ära pritsi liiga palju klaasipuhastusvahendit või seebist vett uksele. Paljudel nõudepesumasinatel on elektroonilisi komponente, mida liigne niiskus kahjustada võib. Pane puhastusvahendit peale lapi või käsnaga.

3. Pese riiulid kraanikausis. Kui kasutad nõudepesumasinat regulaarselt, siis on tõenäoliselt riiulitele tekkinud mustusekiht. Kasuta paberrätikut, et eemaldada kõik lahtisem mustus. Seejärel pese riiulid üle nõudepesuvahendist ja veest tehtud lahusega.

4. Pühi üle äravool, et eemaldada tahke mustus ja rasv. Leia üles masina põrandal asuv äravool. Tahke mustus ja rasv võivad tekitada suuri probleeme, kui neil lastakse kuhjuda. Järgmisena loputa ülejääk ära nõudepesuvahendist tehtud seebise veega.
• Äravoolu blokeerijaks võib osutuda väga palju asju alustades tomatitükikesest ja lõpetades purunenud klaasitükiga. Saa nendest lahti nii ruttu kui võimalik, et ei kahjustuks sinu nõudepesumasin või torud.
• Kui su masinal läheb kaua aega, et vett välja lasta, siis on tõenäoliselt probleemiks ummistus. Regulaarselt äravoolu puhastades saad seda vältida.

5. Pese nõudepesumasina seinad ja ukse sisemine pool. Nagu ikka, eemalda kõigepealt tahke mustus. Kui oled selle eemaldanud nii hästi kui võimalik, siis käi seinad ja uks üle seebise veega.
• Tugevamad plekid seintel võivad nõuda lisatähelepanu. Saad neid eemaldada kui paned masinasse äädikat või soodat ning lased käia ühe tsükli.

6. Hõõru harjaga neid kohti, milledesse on raske pääseda. Uksepiirkond koos nurkade ja hingede ümbrusega võivad koguda palju mustust. Köögihari töötab nende peale hästi, kui sul seda pole, siis võid kasutada vana hambaharja. Kasta hari sooja seebivette (nõudepesuvahed + vesi) ja hõõru sellega neid kohti.
• Kui nõudepesumasin käib, siis ei pruugi vesi nendesse kohtadesse jõuda. Ainuke viis puhastamiseks on hoolikas käsitsi puhastamine.

7. Loputa seebine vesi ära puhta veega. Eemalda kõik nõudepesuvahend nõudepesumasinast enne kui masina käima paned. Niisuta puhas lapp või paberrätik jooksva vee all ning seejärel pühi üle kõik kohad mida sa pesid. Sinu masin näeb nüüd juba palju puhtam välja.
• Nõudepesuvahend võib ummistada nõudepesumasina komponente nii, et ole hoolikas ja loputa ära võimalikult palju selle jääke.

 

Loputustsükli komponentide puhastamine

1. Kruvi lahti filtrisüsteem kui su masinal see on. Filtrisüsteemid on nõudepesumasinatel erinevad, kuid need kõik asuvad masina põhjas. Sa võid enda masinas näha suurt halli ketast, mille sees on väiksem silinder. Keera silindrit vastupäeva, et seda eemaldada.
• Enamustel filtrisüsteemidel on mitu osa. Vaata kasutusjuhendit, et saada täpseid juhiseid, kuidas neid eemaldada.
• Filter kogub suuri toidujäätmeid, et need äravoolu kinni ei jääks. See tähendab seda, et filtris võib kergesti ummistus tekkida ning seeläbi võib masin ka haisema hakata. Kontrolli seda tihti, et masinat heas töökorras hoida.

2. Hõõru filtriosi sooja vee all. Puhasta kraanikausis iga osa eraldi. Pühi jäägid ära paberrätiku või käsnaga ning seejärel kontrolli, et poleks mustuse jääke. Küürimiseks võid kasutada köögiharja või vana hambaharja.

3. Eemalda pihusti ning loputa see. Isegi kui su nõudepesumasinal pole eraldi filtrit, siis on sellel pihusti. Vaata põranda keskele. Pihusti näeb välja nagu propelleri laba. Eemalda see masinast ning seejärel pese see puhtaks sooja veega.
• Pühi ära kõik toidujäägid, et need ei ummistaks pihustiauke.

4. Puhasta pihusti augud hambaorgiga. Need augud võivad vahel ummistuda nii, et sa pead toiduosakesed nendest välja nokkima enne, kui pihusti ja filtri tagasi masinasse paned.
• Kui sinu nõud ei saa eriti puhtaks või märjaks, võib probleem peituda ummistunud pihustis.

 

Raskete plekkide ja lõhnade eemaldamine

1. Aseta tassitäis valget äädikat pealmisele riiulile. Pane riiulid ja teised komponendid tagasi nõudepesumasinasse, kui sa need puhastamiseks eemaldasid. Seejärel vali nõudepesumasina kindel konteiner nagu kauss või mõõtekann. Täida see umbes 470 ml äädikaga.
• Äädikas puhastab efektiivselt kangekaelset rasva ja mustust ning eemaldab ka halvad lõhnad. Proovi seda siis, kui ainult nõudepesuvahendist ja veest ei piisa.
• Sa võid kasutada ka poest ostetud pesuvahendeid. Paljud vedelikud on tugevamad kui äädikas ning eemaldavad hästi plekke.

2. Lase tsüklil käia, kasutades kõige kuumemat vett. Kuum vesi hajutab äädika ning annab sinu masinale sära. Kui tsükkel lõppeb, lase veel välja voolata ning kontrolli kuidas su masin välja näeb.
• Vahel on vajalik kordamine, et sinu masin saaks täiesti puhtaks ja lõhnavabaks.

3. Puista nõudepesumasina põrandale soodat. Sooda on efektiivne vahend eemaldamaks tugevaid plekke ja lõhnu, mis võivad peale äädikaga pesemist alles jääda. Raputa ühtlaselt umbkaudu 180 grammi soodat pesumasina põrandale.
• Sooda on kergelt abrasiivne ning seetõttu puhastab ära toidujäägid sinu nõudepesumasinast.

4. Pane masin käima lühikese tsükli ja kuuma veega. Kuna sooda on abrasiivne, väldi selle kasutamisel pikki tsükleid. Põhjalikuks puhastamiseks kasuta kõige kuumemat vett. Kui tsükkel läbi saab, peaks sinu masin olema pleki- ja lõhnavaba.
• Kui masin ikka puhas pole, siis võib sul vaja minna tugevamat puhastusvahendit. Rohkem äädikat, sidrunimahla või poes müüdav puhastusvahend võivad sind aidata. Väldi rohkema sooda kasutamist.

 

Lisaks:
• Jäta nõude vahele vahed, et vesi ulatuks ühtlaselt igale pinnale.
• Loputa nõudelt maha toidujäägid enne masinasse panemist.
• Kui kuuled tümpsuvat häält, siis kontrolli veepihustit, et see ei läheks mõne nõu vastu. Niimoodi võib minna katki kas nõu või veepihusti.
• Äädika ja valgendaja koos kasutamine on ohtlik. Osades nõudepesuvahendites võib sees olla valgendajat. Ära seda vahendit kasuta, kui tahad äädikat kasutada!

 

Kokkupandav väike hari

Kaasaskantavad topsid roostevabast terasest

Väikesed nuustikud – 100 tk

Naljakas must kruus

8in1 pudelikujuline köögitarvikute komplekt