E-POOD Tootekategooriad

Kuidas tugevdada nõrku küüsi?

Nõrgad, rabedad, pragunenud, tükeldunud küüned ja valusad küünenahad võivad olla heidutavad. Lõputu erinevate küünehooldusvahendite proovimine võib olla kulukas ja ebaefektiivne. Tundub nagu oleks olemas tuhandeid tooteid niisutajatest lakkideni mis lubavad muuta su küüned tugevamaks, tervemaks ning kiiremini kasvavaks. Kuid sa ei pea kasutama keemilisi vahendeid ega uhkeid ravimeetodeid. Sa saad parandada enda küünte seisukorda võttes kasutusele mõned praktilised ja lihtsad sammud oma igapäevaelus.


Küünte korrektne kujundamine

1. Jäta vahele poleerimine. Poleerimist tehakse, et tasandada konarlikke küüsi. Mida enamus inimesi ei tea on see, et küünte konarused on terve osa sõrmest. Paksemad osad küüntest on terved ning küünte otstel jääb paksusest puudu. Seega, kui poleerid oma küünt, poleerid ära tugevama ja tervema osa enda küünest.
• Kui konarused sind tõesti häirivad, soeta endale kvaliteetne pealislakk. Pealislakk mis on just mõeldud küünte konarluste täitmiseks peidab ära ebatasasused. See annab sulle soovitud sileda tulemuse ilma küünt kahjustamata.

2. Paranda oma viilimise tehnikat. Esiteks, alati viili küünt suunaga alla. Kui oled viilinud ära soovitud hulga, võta küüneviil ning viili 45 kraadise nurgaga küünest eemale. See silendab küüne serva ja aitab ära hoida rebenemisi.
• Kasuta alata peeneteralist küüneviili. Jämedamad on mõeldud kunstküüntele ning võivad olla kahjulikud ja karmid naturaalsetele küüntele. Sama teooria kehtib ka metallist viilide kohta. Metallist viili asemel kasuta küüneviili mida on pehmendatud.

3. Lõika ära narmendavad nahatükid. Nende nahatükkide tekkepõhjuseks on tihtipeale vale küünte lõikamine või küüne lõhestumine. Isegi väikesed rebendid nahal võivad lasta tekkida nakkusel sinu kehas. Ole aktiivne ning kasuta küünekääre, et õrnalt maha lõigata oma ripnevad nahatükid küünte ääres.
• Ära näri narmendavaid nahatükke. Nende närimisega kannad suus olevaid baktereid otse enda haavale.

4. Jäta oma küünenahad rahule. On populaarne müüt, et küünenahku on kerge eemaldada. See on täiesti kaugel tõest, kuna küünenahk on see mis kinnitab ja kaitseb küüne voodit (küüne all asuv rakkude kiht). Kui sa just pole kogenud professionaal, siis ei tasuks sul proovida ise küünenahkade lõikamist. See võib põhjustada asjatut traumat ja kahju sinu sõrmedele.
• Kui sa tunned, et sinu küünenahad on tõesti kohutavad proovi nende lõikamise asemel nende niisutamist. Pehmendades küünenahka eeterliku õli või kätekreemiga aitad kaasa heale küüne kasvule.
• Teine võimalus on kasutada küünenaha eemaldamise kreemi. Kreem tuleks masseeritakse küünenahale ning seejärel küünenahale mõeldud pulgakesega õrnalt lükata küünenahka küüne voodi poole. See teeb tõrksate küüntenahkade välimuse puhtamaks.

Küünte kaitsmine

1. Leota enda küüsi. Küünte leotamiseks sobivad erinevad õlid. Proovi kookosõli, argaania või oliiviõli segada teepuuõli või E-vitamiini õliga. Määrides vatitupsuga suure koguse õli oma küüntele ja lasta sellel imbuda saavad sinu küüned korraliku annuse niisutust.
• Kui su küüned on pehmed ja pragunevad kergelt proovi E-vitamiini. Teepuuõli on hea moodus hoida oma küüsi puhtana ja seenevabana.

2. Täienda oma toitumist. Paljud inimesed leiavad, et toidulisandid on head küünte kasvule ja üldisele tervisele. Hapraid küüsi aitab tugevdada biotiin. Investeeri kvaliteetsetesse juuste, naha ja küüntele mõeldud toidulisanditesse. Sellised toidulisandid sisaldavad tavaliselt A, C, D, E ja paljusid B vitamiine ning foolhapet, tsinki, rauda, kaltsiumit ja biotiini. Kui toidulisandeid tarvitada regulaarselt võib nendel olla märkimisväärne positiivne mõju. Mitte ainul sinu küüned ei kasva tugevamaks vaid võid näha paranemist ka oma nahal ja juustel.
• Kui sinu toitumises on puudujääke võib ka lihtsast multivitamiinist piisata, et su küüned tugevamad oleksid. Nõrgad ja haprad küüned on tihti toitainete kadu tulemus. Räägi oma arstiga, et leida enda jaoks õige multivitamiin.
• Küünte tugevdamiseks on abi ka omega 3 õlist. Omega 3 õlit (tuntud ka kui kalaõli) võib võtta lisandina. Seda leidub ka piimatoodetes, munades, pähklites ja rasvades nagu oliiviõli.

3. Ole ettevaatlik mida sa enda kätele paned. Tavalised igapäevased asjad nagu küünelakieemaldaja, käte desinfitseerija ja puhastusvahendid mitte ainult ei kahjusta su küüsi vaid kiirendavad ka su käte vananemist. Kui valid õrnemad tooted hoiad oma käed ja küüned noorena ning värskena.
• Käte desinfitseerijad sisaldavad tihtipeale alkoholi. Alkohol ei kuivata ainult nahka vaid ka küüsi. Alkohol dehüdratiseerib su käed ja jätab küüned hapraiks ja purunevateks. Parem variant on pesta käsi antibakteriaalse seebiga ja kuivatada koheselt.
• Koristamise ja puhastamise ajal kanna kindaid nii tihti kui võimalik. Tundub küll ohutu kasutada paljaste kätega klaasipuhastusvahendit, kuid reaalsuses mõjub see su küüntele väga halvasti.
• Ära kasuta laki eemaldajat mis on tehtud atsetooni baasil. On tõestatud, et selle tihe kasutamine teeb küüne aja jooksul nõrgemaks. Selle asemel vali atsetoonivaba küünelakieemaldaja mida leidub suuremates poodides ja apteekides.

4. Ära kasuta enda küüsi tööriistadena. Kui su küüned kasvavad on alati küüne nõrgim koht selle ots. Kui avaldad otsale survet tõmbab see ülejäänud küünt üles ja sõrmest eemale. See võib olla küünele väga nõrgestav. Et seda vältida ära kasuta oma küüsi et avada plekkpurke, eemaldada kleepse või kraapida köögilaualt mustust.

Terved küüned on siledad ilma aukude ja soonteta. Nad on värvilt ühtlased ja värvimuutuste ning laikude vabad. Vahepeal võib küüntele areneda ohutud vertikaalsed ribad mis jooksevad küünenahast kuni küüneotsani. Vertikaalsed ribad kipuvad muutuma vananedes silmatorkavamaks. Samuti võib neile tekkida valgeid jooni või täppe tänu vigastustele, kuid need kasvavad küünest välja. Siiski pole kõik konditsioonid normaalsed. Konsulteeri oma arstiga kui sa märkad:
• Muutust küünte värvis nagu värvimuutust tervel küünel või tumedat vööti küüne all.
• Muutusi küünte kujus nagu küünte kaardumine.
• Küünte põhjuseta paksenemine või õhenemine.
• Küünte eraldumist ümberolevast nahast.
• Veritsust küünte ümber.
• Paistetust või valu küünte ümber.

 

Kuldsed ja hõbedased küünekleepsud – 24 lehte pakis

Lillelised küünekleepsud – 50 lehte pakis

Küünekleepsud prantsuse maniküüri jaoks – 18 lehte pakis

Värvilised kristallid küüntele – 12 erinevat värvi pakis

Värvilised akrüülist kunstküüned – 500 tk