E-POOD Tootekategooriad

Kuidas väikelast kevadel riietada?

Aastaaja vahetus talvest kevadeks tähendab ka seda, et sa pead välja vahetama oma väikelapse garderoobi. Pead hakkama ära panema pakse talvemantleid, salle ja talvesaapaid. Kevadet peetakse “vahelolevaks” hooajaks, kuna see on kombinatsioon päikselistest, tuulistest ja vihmastest päevadest. Selle tulemusena on vanematel raske otsustada, kuidas riietada enda väikelast.

Mugava ja ilmale vastavale riietuse valimine

1. Vali riided, milles sinu laps end mugavalt tunneb. Kevadpäevad on pikemad ning üksteist vahetavad välja külm, soe ja märg ilm.
• Kontrolli päevast ilmateadet, see aitab sul otsustada, kuidas on kõige parem last riidesse panna. Veendu, et riided oleks kerged ja õhku läbilaskvad, kuid siiski suudaksid kaitsta last otsese päikese eest, kui ta väljas viibib.
• Väikelapsel võib tulla lööve, kui tema riided on liiga kitsad või soojad, kuid ta võib saada ka päikesepõletuse, kui ta nahk ei ole kaitstud sobiva riidega.
• Sellel aastaajal ei ole sul vaja kasutada fliis kangaid nii, et võid need rahuliku südamega ära panna.

2. Võimalusel vali puuvillast tehtud rõivad. Puuvill on õhku läbilaskev kangas ning seetõttu peaks see olema kevadel sinu lapse garderoobis enim esinev materjal.

3. Pane väikelaps kihiliselt riidesse. Kihiline riietus lasub sul lihtsalt eemaldada esemeid lapse riietusest või lisada juure, kui ilm järsku vaheldub külmast soojaks, soojast märjaks ja siis jälle uuesti külmaks.
• Sa võid lapsele selga panna puuvillast bodi, selle peale puuvillast püksid ja pikkade varrukatega särgi või puuvillast jaki. Kui ilm väga soojaks läheb, siis saad lapselt ära võtta püksid ja jaki või kui järsku külmemaks läheb, saad talle peale panna puuvillast teki.
• Veendu, et sul oleks kaasas jakk, mis on tehtud veekindlast materjalist nagu nailonist, mille saad lapsele selga panna, kui järsku vihma sadama hakkab.

4. Vali riided, mis on tehtud erksatest värvidest ja mustritest. Kevad on selline aastaaeg, kus saad enda väikelast elavatesse värvidesse riietada. Erksad värvid nagu kollane, roosa, oranž ja pastelsed värvid nagu beebiroosa või helesinine ning lilla on lõbusad värvid kevadeks.
• Lillemuster on kevadel hea valik tüdrukute jaoks. Siniseruudulised või triibulised riided on head valikud väikestele poistele.

5. Mängi teksamaterjalidega. Kevad on teksasest riiete jaoks ideaalne aastaaeg. Kui lapsele riideid ostad, siis vali puuvillast tehtud teksad, kuna nende kangas on pehmem ja need lasevad õhku läbi.

Aksessuaarid ja kaitsmine

1. Vali tugevad ja hea kvaliteediga jalatsid. Tugevad jalatsid on hea valik lapse jaoks, et ta saaks mugavalt teha väliseid tegevusi. Vali jalatsid, mis on sobilikud jooksmiseks, ronimiseks ja teiste ulakuste tegemiseks.
• Veendu, et soetad kvaliteetsed jalanõud, mis suudaksid vastu panna igasugustele mõjudele ja survetele.

2. Vali välja mõned mütsid. Mütsid on head asjad, kui on vaja kiirelt üle minna soojast keskkonnast külma keskkonda. Näiteks:
• Kui sisened lapsega toidupoodi või kaubanduskeskusesse, kus on soojem kui väljas, saad mütsi eemaldada ning ka vastupidi, kui poes on jahedam õhk kui õues, saad talle mütsi pähe panna. See aitab väikelapsel reguleerida enda kehatemperatuuri.
• Cap (nokkmüts, mis ei kata pealage) on hea valik kui väljas on väga soe ja päikeseline, kuna see kaitseb lapse nägu päikesekiirte eest. Vali sellist värvi cap, mis peegeldab päikesevalgust nagu näiteks valge või kollane. Materjalist eelista kootud kiusid, kuna see laseb nahal hingata.

3. Kaitse paljastatud nahka sääskede eest. Vanemad lasevad tihtipeale enda väikelastel kanda T-särke ja lühikesi pükse, kui väljas on soe ilm.
• Kui riietad enda last sellistesse riietesse, siis kaitse tema nahka sääsehammustuste eest. Sa võid kasutada väikelastele mõeldud sääsetõrjevahendeid.
• Lisaks jälgi, et sa ei laseks lapsel mängida tiikide lähedal, mille ümbruses võib olla sääseparvi.

4. Kasuta päikesekaitset, et lapse nahk ära ei põleks. Suvi pole ainuke aastaaeg, kus tuleb kasutada päikesekaitsevahendeid. Kaitse oma väikelast kahjulike päikesekiirte eest kui ta väljas mängib, kasutades päikesekaitsekreemi, mis on soovitatud lastearsti poolt.
• Soovitatav päikesekaitse on on vähemalt 30 SPF-iga ning mille põhikoostisaineks on tsinkoksiid või titaanoksiid. Banana Boat on üks brändidest, mis on mõeldud lastele.

 

Õhemad mütsid kõrvadega

Laste sallid lõbusate piltidega

Armas 1-4a laste maikasärk

Mugavast puuvillast püksid

Valged tekid puuvillast – erinevad mustrid