E-POOD Tootekategooriad

Kuidas valida kardinaid?

Kardinad mõjutavad toa muljet õige tugevalt. Õigete kardinate valimine võib olla keeruline, eriti kuna arvestada tuleb paljude teguritega. Värv, kangas, pikkus ja vooder- kõigi nende tegurite peale tuleb mõelda, kui soovid enda tuppa sobivaid kardinaid. Samuti pead arvestama praeguse sisekujunduse ja stiiliga ning ruumi suuruse ja kujuga.

Kanga valimine

 1. Väga päikselistele tubadele vali vastupidav kangas. Päike kahjustab aja jooksul igat kangast, kuid mõned on päikesekiirte suhtes vastupidavamad. Kunstsiid, brokaat ja puuvillane purjeriie on kõige tugevamad ning sobivad kõige paremini päikselistesse tubadesse.
  • Ilma voodrita siid on kõige kehvem valik, kuna seda kahjustab päike kõige kiiremini.
  • Väldi kardinaid, milledel on keerulised mustrid, kuna need tuhmuvad kiirelt ning näitavad päikese mõju rohkem välja kui lihtsamad mustrid.
 2. Maksimeeri loomulikku valgust läbipaistvate kardinatega. Kui sa naudid naturaalset valgust, siis on läbipaistvast kangast kardinad kõige parem valik. Need sobivad ideaalselt väikestesse ruumidesse, kuna läbipaistvad materjalid on õhukesed ning võtavad vähe ruumi, jättes toa mulje ruumikamaks. Läbipaistvad kardinad pakuvad ka loomulikku ventilatsiooni. Kui privaatsus on sinu jaoks oluline, siis vali pool-läbipaistvad kardinad, mis pakuvad veidi privaatsust ilma loomulikku valgust ohverdamata.
  • Kui sul on allergiad, siis on läbipaistvad õhukesed kardinad head, kuna need ei lase õietolmul lahtisest aknast sisse tulla.
  • Läbipaistvaid kardinaid on saadaval erinevatest materjalidest, sealhulgas puuvill, siid ja sünteetilised materjalid. Kõige parem valik on puuvill.
 3. Vali raske kangas, kui vajad suurt katvust. Kui vajad pikki kardinaid, mis kataks suuremat pinda, siis vali kangas, mis on raskem. Rasked kangad nagu samet, velvet, seemisnahk ja villasegu püsivad akna ees kindlalt paigal ning ei lase päikesel sisse paista.
  • Kui külm talv on probleemiks, siis aitavad rasked kangad ruumi isoleerida ning kütmise peale kulub vähem energiat.
  • Pea meeles, et raskematel kangastel on traditsiooniline väljanägemine nii, et kui su kodu on moderne, siis tasuks neid vältida.
 4. Valguse ja müra vähendamiseks vali pimendavad kardinad. Kui öine valgus on sinu jaoks probleem, siis blokeerivad pimendavad kardinad kõik lisavalguse, mis aknast tuppa tuleb. Samuti vähendavad need aknast tuppa kostuvat müra.
  • Pimendavad kardinad aitavad samuti tuba isoleerida ning hoiavad ära väljast tuleva kuuma või külma õhu.
  • Otsi kardinaid, milledel on kirjas “blackout,” “room-darkening,” ja /või “light-blocking”.

Värvide ja kontrasti valimine

 1. Mõtle eksisteerivale värviskeemile. Kardinad peaksid ruumi sisekujundust täiendama nii, et vaata oma praegust toas olevat värvipaletti. Samuti võta arvesse mustreid, mis on sinu tapeedil ja mööblil. Kardinad tuleks valida sellist tooni, mis seoks need ruumi värvipaletiga.
 2. Elavda ruumi mustriga. Elavda lihtsa kujundusega tuba kasutades mustrilisi kardinaid, mis lisavad tuppa värvi ja tekstuuri. Vali muster, milles on kontrastseid värve sinu mööbli ja seintega, et tuba huvitavamaks teha. Samuti saad madala laega toale kõrgust luua, valides kardinad, millel on vertikaalsed triibud.
 3. Loo kontrast valides seintest eristuv toon. Vali kardinad mis on vähemalt üks toon heledamad või tumedamad kui toa seinad. Nii ei sulandu kardinad seintega kokku. Vali värvid, mis vastandavad ja täiendavad seinte ning sisustuse värve.
  • Anna neutraalsele ruumile fookuspunkt, riputades akna ette elavat tooni kardinad.
  • Kontrasti saad luua ka kihilisuse abil. Näiteks pane neutraalset värvi kardina peale või kõrvale julge mustri või värviga kardin.
  • Toa muljet saad pehmemaks muuta, kui valid sellist värvi kardinad, nagu juba sinu toa sisustuses leidub.
 4. Tasakaalusta kirev sisustus lihtsate kardinatega. Kui su toas on juba isegi palju värve ja mustreid või hoopis palju nipsasju, siis ei tasu üles riputada mustrilisi kardinaid, kuna see muudab toa veel kirjumaks ja segasemaks. Vali kardinad, mis on ühevärvilised ning vaoshoitumast kangast.

Voodri ja pikkuse valimine

 1. Lisa pikkusega dramaatilisust. Vali pikad kardinad ning riputa kardinapuud kõrgele, et luua kõrguse ja intensiivsuse mulje. Pane kardinapuu vähemalt 15 cm kõrgusele aknaraamist. Võimsama efekti jaoks aga pane veelgi kõrgemale.
  • Madala laega ruumidele vali kardinad, mis ulatuvad põrandast laeni, kuna see loob illusiooni rohkemast ruumist.
 2. Väldi väikestes tubades pakse kardinaid. Paksud kardinad teevad väikse toa veelgi väiksemaks ning tekitavad umbse ja ebameeldiva tunde. Vali hoopis kergemad materjalid. Väldi voodrit, kuna see teeb kardinad raskemaks.
 3. Pikenda kardina eluiga kaitsva voodriga. Kui sa valisid õrna kanga või paistab kardinatele palju päikest peale, siis saad nende eluiga pikendada. Voodri lisamine vähendab kulumist, mida päike tekitab.