E-POOD Tootekategooriad

Kuidas valida roosat lauvärvi?

Roosa lauvärv võib olla armas ning lõbus moodus lisamaks veidi värvi oma tavapärasele välimusele. Roosa lauvärvi toonid varieeruvad heledatest päevatoonidest erksate kärtsroosadeni. Vali toon, mis sulle meeldib ning mis sobib sinu silmade värvi ja nahatooniga. Kuna roosasid silmi seostatakse haige olemisega, siis ole roosa silmapliiatsi ja laineriga ettevaatlik ning ära pane seda alumisele laule ning ära vali tooni, mis oleks liialt punakas.

Õige tooni valimine

 1. Võta arvesse enda nahatooni. Erinevad roosad toonid on rohkem või vähem sobivad, olenevalt sinu nahatoonist. Enne kui valid roosa lauvärvi, mõtle selle peale, milline toon sinule kõige paremini sobiks.
  • Kui sul on tumedam nahk, siis annab heledam toon sulle dramaatilisema välimuse, samas kui julgem värv pakub väiksemat efekti. Näiteks paistab kahvaturoosa sinu nahal hästi välja, kuid tumedam roosa nagu näiteks fuksia, on sinu nahal väga meelitav.
  • Heledama naha puhul on heledamad roosad paremad kui erksad roosad. Liiga erksad toonid võivad sinu heledal nahal liiga järsud tunduda.
 2. Mõtle enda silmavärvi peale. Erinevad roosad sobivad erinevate silmadega. Enne kui roosat lauvärvi valima hakkad, mõtle milline roosa toon potentsiaalselt sinu silmavärviga kõige paremini sobiks.
  • Kui sul on pruunid silmad, siis on sul vedanud, kuna sellist värvi silmadega sobivad väga paljud värvid. Sul on võimalik valida paljude erinevate roosade toonide vahel, alates väga heledatest roosadest ning lõpetades tumeroosadega. Vali roosa, mis on sinu juuksevärviga kontrastis. Näiteks kui sul on kuldblondid juuksed, vali jahe roosiroosa toon.
  • Kui sul on aga sinised silmad, siis vali pehmemad roosad toonid nagu näiteks lillakasroosa või roosakaskuldne.
  • Roheliste silmadega vali jahedad roosad toonid, milledel on violetsed alatoonid nagu näiteks roosakas ploom või hallikasroosa.
 3. Ole valmis katsetamiseks. Isegi kui võtad arvesse enda nahatooni ja silmavärvi, võib õige tooni leidmine aega võtta. Silmavalge toon, näol olevad punased laigud ja tumedad kohad võivad samuti mõjutada seda, kui hea mingi roosa toon sinul välja paistab. On hea mõte osta selline lauvärvipalett, kus on mitmeid erinevaid roosasid toone, et saaksid katsetada.
 4. Hoia eemale toonidest, mis on liiga punakad. Kui valid endale roosat lauvärvi, siis tasub eemale hoiduda toonidest, mis liiga punakad on. Punakas lauvärv võib sinu välimuse haiglaseks teha. Vali toonid, mis on rohkem roosakad kui punakad.