E-POOD Tootekategooriad

Kuidas värvida juuksepikendusi

Kuidas värvida ning hooldada juuksepikendusi?

 

Juustepikenduste kasutamine on lõbus võimalus anda endale uus välimus. Kui sul on inimeste juustest ehk remy materjalist pikendused, siis saad neid ka värvida. Sa võid kasutada erksaid triipe, et välimusele vürsti lisada või värvida pikendused sama värvi, mis ka sinu enda juuksed on, et saavutada loomulikku tulemust. Sa võid neid värvida nii tihti kui soovid, kuid ole ettevaatlik! Juuksepikendused võivad kuumuse ja kemikaalide tõttu kahjustatud saada samamoodi nagu ka sinu enda juuksed.

 

Juuksepikenduste Värvimine

 1. Tee salgu test. Enne kui kõiki pikenduste juukseid värvima hakkad, eralda üks väike salk. Seda värvi nii nagu pakil kirjas ning kanna siis seda ainult sellele väiksele salgule. Pärast pakil olevat miinimumaega kontrolli värvi. Kui tulemus pole selline, nagu soovid, siis võid värvi juurde panna ning seejärel kontrolli salku iga viie või kümne minuti tagant.
  • See test näitab sulle, kuidas pikendused värvimist taluvad ning annab sulle teada, kui kaua sa pead värvi peal hoidma.
 2. Pese ja kuivata pikendused. Kui sa oled pikenduste peal mingeid tooteid kasutanud, siis pese need ära šampooni ja palsamiga, et need puhtad ja pehmed oleksid. See kindlustab värvi imbumise.
  • Kui valmistad pikendusi ette värvimiseks, siis ära neid kuivaks föönita, vaid lase neil lihtsalt õhu käes kuivada.
  • Kui su pikendused on uued, siis ei pea neid kindlasti pesema, kuid seda tasub siiski teha, et saaksid kindel olla, et need on täiesti puhtad ning suudavad endasse värvi võtta.
 3. Kasuta laiade vahedega kammi. Pane enda pikendused tasasele pinnale ning kammi need ettevaatlikult läbi, et pusasid ei oleks.
 4. Sega kokku värv. Sega värv kokku vastavalt pakis kaasas olnud juhendile. Kui soovid kasutada juuksevärvi, mis pole naturaalset tooni, siis peaksid pikendused tegema nii heledaks kui võimalik.
  • Ära pikendusi värvi heledamaks kui toon või kaks, kuna see võib neid kahjustada.
 5. Kanna värv peale juurest otsteni. Pane pikendused lauale ning aseta nende alla riie või kile- midagi sellist, et saaksid tööpinda kaitsta. Alusta pikenduse juurtekohast ning kanna seda järjest allapoole. Kui oled ühe poole ära värvinud, siis pööra pikendused ümber ning kanna värvi ka teisele poole.
  • Sa võid värvi peale kanda sõrmedega, kuid harjaga on peale kandmine lihtsam ja ühtlasem.
 6. Oota. Kata pikendused kile või alumiiniumfooliumiga, et värv ära ei kuivaks. Enamustel toodetel on kirjas, et värvi peab peal hoidma 20-40 minutit. Täpsema värvi saamise jaoks hoia värvi peal nii kaua, nagu salgu testi tehes.
 7. Hoia pikendusi juurtest kinni ja loputa. Kasuta jahedat vett, et pikendustest värvi välja loputada. Kammi sõrmedega pikendusi, et põhjalikum olla. Loputa senikaua, kuni pikendustest enam värvi ei tule. See võib võtta aega.
 8. Pese ja kasuta palsamit. Pese pikendused ettevaatlikult ning loputa põhjalikult. Seejärel kanna juustele palsamit. Soovituslik on kasutada värvitud juustele mõeldud tooteid. Šampooni ja palsamit välja loputades võib pikendustest tulla veel ka värvi, see on normaalne. Loputa senikaua kuni värvi enam ei tule.
 9. Kammi juuksed läbi. Pane pikendused rätiku peale ja kammi neid laiapiilise kammiga seni, kuni need on sirged ja pusavabad. Ole ettevaatlik, kuna märjad juuksed murduvad kergemini ning sa ei taha enda pikendusi kahjustada.
 10. Pigista ja patsuta rätikuga. See aitab pikendustest üleliigsel veel välja tulla. Ära kunagi neid hõõru, kuna nii lähevad need pusasse. Mähi need rätikusse ja pigista õrnalt. Seejärel aseta need rätiku peal tasasele pinnale kuivama.
  • Su pikendused peavad olema täielikult kuivad enne kui sa need pähe paned ja soengut teed. Kõige parem on lasta neil öö otsa rätiku peal kuivada.

 

Juuksepikenduste hooldamine

 1. Oota 48 tundi enne pesemist. Kui oled juuksepikendused värvinud ning värvi maha pesenud, siis ära pese pikendusi järgmised 48 tundi. See aitab värvil kinnituda, et see kiirelt ära ei kuluks.
 2. Ära pikendusi tihedalt pese. Üldiselt ei tohiks värvilisi pikendusi pesta nii tihti kui sa enda juukseid pesed. Kord nädalas on täiesti piisav. Pesemiseks kasuta sulfaadivaba šampooni ja palsamit, mis on spetsiaalselt värvitud juustele tehtud. Pese võimalusel külma veega, kuna see aitab ära hoida värvi tuhmumust.
 3. Pesemiste vahepeal kasuta kuivšampooni. Kuivšampoon hoiab ära pesemiste vahepeal rasvase välimuse. Kanna seda peanahale ning juuste juurte juurde. Otstesse pole seda vaja panna.
 4. Kasuta pähejäetavat palsamit ning kuumakaitset. Kuumus võib värvitud pikendusi kahjustada rohkem kui sinu naturaalseid juukseid. Et pikendused oma ilusa välimuse säilitaksid, siis kasuta pähejäetavat palsamit ning kuumakaitse vahendeid.