E-POOD Tootekategooriad

Kuidas värvida kahjustatud juukseid?

Kemikaalid ja kõrged temperatuurid võivad juukseid tõsiselt kahjustada. Juuste värvimine paljastab sinu juuksed veelgi tugevamatele kemikaalidele, tehes sellest riskantse protseduuri juba sinu kahjustunud juustele. Siiski, kui väga soovid enda juukseid värvida, on mõned asjad, mida teha saad, et kaitsta enda juba kahjustunud juukseid. Veeda mõni nädal juuste eest hoolitsedes, vali värv mis sobib kahjustunud juustele ja keskendu pigem juurte värvimisele.

 

Värvimiseelne hooldus

1. Lase otsi lõigata. Enne, kui enda juba kahjustunud juukseid värvima hakkad, peaksid laskma otsi lõigata. See aitab eemaldada lõhkenud juukseotsi ning hoiab pikas perspektiivis juuksed tervemana.

2. Kasuta rohkem palsamit. Nädalatel, mis eelnevad juuste värvimisele, tee palsamiga agressiivne ravirežiim. Eriti niisutav palsam aitab ära hoida tulevast kahjustust. Kasuta seda niisutavat palsamit iga kord, kui juukseid pesed.
• Hakka kasutama šampooni ja palsamit, mis on mõeldud värvitud juustele, kuna need on õrnemad ja niisutavad rohkem. Kui praegu enda juuksehooldustooted välja vahetad, siis kindlustad ka selle, et kui juuksed värvitud on, on sul kohe õiged tooted käepärast.

3. Kasuta kerantiinravi. Keratiin aitab juukseid tugevamaks teha ja täiustada kahjustunud juukseid. Keratiinhooldust on võimalik teha salongis, kuid neid tooteid saab ka kodus kasutamiseks osta. Seda tuleks teha iga ühe või kahe nädala tagant.
• Kui kasutad kerantiinravi tooteid kodus, siis jälgi juhiseid täpselt ja ära jäta toodet liiga kauaks pähe, kuna see võib juuksed hapraks teha.

4. Kasuta juuksemaski. Päev enne juuste värvimist soeta endale sügavalt niisutav juuksemask. Hoia seda peal nii kaua kui toote peal kirjas on. See kindlustab selle, et sinu juuksed on värvimiseks piisavalt niisutatud ning tulevane värvimine kahjustab juukseid vähem.
• Kui lased juukseid värvida juuksuril, siis küsi talt tema soovitust juuksemaski koha pealt. Tal on kindlasti kogemusi kahjustatud juustega töötamisest ning oskab sulle head nõu anda.
• Naturaalsed koostisosad, mis juustele head on, on oliiviõli, piim, mesi ja kookosõli.

 

Õigete toodete valimine

1. Vali juuksevärv, mis on mõeldud kahjustatud juuste jaoks. Otsi spetsiaalseid värve, mis on loodud kasutamiseks kahjustunud ja õrnadel juustel. Vali ammoniaagivabad värvid, millele on lisatud niisutavaid lisandeid. Niisutavad värvid on samuti väga hea valik, kui sul on kahjustatud juuksed. Üldiselt on ka poolpüsivärv väiksemat kahjustust tekitavam kui püsivärv, mis on mõeldud kahjustatud juustele.

2. Ära ürita juukseid heledamaks värvida. Kui soovid värvida kahjustunud juukseid, siis ei tasu neid heledamaks värvida. Brünetist blondiks muutudes kahjustad kõvasti enda juukseid. Vali toonid, mis on sinu juuksevärvist tumedamad või lihtsalt värvi juuksejuured või hallinenud karvadega kohad. Kui su juuksed on tugevasti kahjustunud, siis pole nende blondeerimine mitte kunagi hea mõte.

3. Pese ja kasuta palsamit päev enne värvimist. Juuksed, mis on vabad toodete (juukselakk, geel jne.) jääkidest imevad värvi paremini endasse. Samuti annab see piisavalt aega, et loomulikud õlid saaksid sinu peanahale kaitsva kihi moodustada. Oota pesemisega vähemalt üks päev enne juuste värvimist.

4. Keskendu enamjaolt juurtele. Kui sinu juuksed on juba värvitud, siis keskendu ainult juurte värvi kohendamisele. Väldi värvi kandmist tervele juuksepikkusele, kuna kui need on juba kahjustunud, siis kahjustad neid värviga veelgi enam. Kahjustatud juuste puhul kehtib ütlus- mida vähem värvi, seda parem.

 

Kahjustatud juuste eest hoolitsemine peale värvimist

1. Kasuta maski. Investeeri kvaliteetsesse juuksemaski, mida kasutada peale värvimist. Kasuta seda kord nädalas ja kanna mask üleni juustesse ning hoia seda peal nii kaua, kui pakendil kirjas on. See aitab sinu juukseid niisutada ja vähendada kahjustust, mida värvimine sinu juustele tekitas.
• Kui juukseid salongis värvid, siis küsi enda juuksurilt soovitusi.

2. Osta värvikaitse šampoon. Peale juuste värvimist kasuta ainult sellist šampooni, mis aitab juuksevärvi kaitsta, et vältida värvi mahakulumist. Mida paremini enda juuksevärvi kaitsed, seda harvem pead enda värvi värskendama. Kuna värvimine tekitab alati kahjustusi, on hea mõte kahjustatud juukseid värvida nii vähe kui võimalik.

3. Pese harvem šampooniga. Tihe šampoonitamine kulutab juuksevärvi. Pese šampooniga vähemalt ülepäeviti, võimalusel pese ainult kaks või kolm korda nädalas. See vähendab värvimise vajaduse tihedust ning seeläbi püsivad juuksed tervemad.

 

Lisaks:
• Juuksevärv võib põhjustada allergilist reaktsooni. Tee 24 tundi enne värvimist nahal proovi, et teada saada, kas värv sulle sobib.
• Juuste sirgendamine, lokitamine ja föönitamine kahjustavad kuumuse tõttu sinu juukseid. Vali selline soeng ja lõikus, et sa neid tehnikaid ei vaja.
• Poolpüsivärvid ei kahjusta juukseid ning need on ohutud ka kahjustatud juustele.
• Kookosõli on hea vahend kui su juuksed on tuhmid. Kookosõli annab juustele läiget, parandab kahjutusi ning aitab stimuleerida juustekasvu.
• Lõhkiseid ja katkiseid juukseotsi ei saa mitte miski parandada.

 

Erksavärvilised juuksevärvikriidid – 36 tk

Ühekordselt kasutatavad kreemjuuksevärvid

Veekindel juuksetušš väljakasvu jaoks

Blondide juustega pea soengute harjutamiseks

Must-valge juuksurikeep