E-POOD Tootekategooriad

Magnetteraapia – Keha magnetvälja jõujoonte ümberjoondamise kunst

herzMagnetteraapia on populaarne alternatiivravi valdkond, mille juured ulatuvad tuhandete aastate tagusesse aega, kui Egiptuses valitsesid veelvaaraod. Magneetiliste käepaelade tööpõhimõte seisneb keha magnetvälja jõujoonte ümberjoondamisel – lisaks enesetunde parandamisele, aitab see leevendada kroonilist valu ning parandada üldist võimekust.

Veres leiduv hemoglobiin sisaldab endas suures osas rauda. Vastupidiselt levinud väärarusaamale, ei rakenda magnetteraapia raua magneetilist omadust, kuna veres leiduv hemoglobiin ei ole ferromagneetiline, küll aga leidub veres palju teisi ühendeid, mida magnetväljad meelitavad ning mõjutavad. Kasutades kas siis käevõru, kaelakeed või põlvesidemeid juhitakse rohkem verd vastavasse piirkonda ja tekitatakse kehas rahustav efekt. Lisaks sellele, juhtides värsket verd vigastatud või valutavasse piirkonda, tekitate antud kohas ideaalsed tingimused rakendamaks keha enda ravivõimet. Magnet ise ei ravi midagi, vaid loob tingimused!

Magnetteraapia positiivsed omadused:

  • Põletiku, piimhappe, kaltsiumideposiitide ning teiste toksiliste ainete vähendamine suurenenud verevarustuse abiga.
  • Närvikoe ja luude paranemise kiirenemine läbi magneti võime kiirendada kaltsiumi ioonide migreerumist
  • Täisväärtusliku une hulga suurenemine, kuna magnetväljad suurendavad melatoniini tootmist kehas. Viimane aitab teie kehal paremini aru saada, millal magada ning millal ärkvel olla
  • Endorfiinide tootlikuse suurendamine – endorfiinid on looduslikud valuvaigistid
  • Tsirkulatsioonide paranemineHT1xgXpFTBcXXagOFbXq
  • Immuunsüsteemi tugevnemine
  • Mürkainetest vabanemine
  • Stressialandus
  • Pehmete kudede taastumine
  • Endokriinsüsteemi tasakaalustamine

 

magnetic-therapySpordist tekkiva kuumatunde põhjustajaks on lihaste pingutus ning aktiivsete lihaste stressiseisund. Mida suurem on pinge, seda suurema kiirusega tekitatakse kuumašokivalke. Magnetteraapia aitab stimuleerida selliste valkude tootmist. Need valgud aitavad enne pingutavat treeningut vähendada hilisemate võimalike kahjustuste ohtu. Samuti kiireneb taastumine. Trenn ning ka lihtsamad kodutööd võivad tekitada lihastes valutunnet. Selle põhjustajaks on piimhape ning kahjustunud koed. Vigastused aga tekitavad omakorda kudedevahelisi turseid, mis takistavad vajalike toitainete jõudmist süvakudedesse. Tavaline protseduur selliste vigastuste puhul on jahutamine, mis aitab välist paistetust alandada kuid ei tungi piisavalt sügavale, et kudedevahelisi verevalumeid ja paistetusi alandada. Sellisel juhul võib kasutada magnetteraapiat, magnetväli tungib sügavale vigastuse koldesse ning aitab sealt ära juhtida probleemset verd ning asendada seda värskega. Väidetavalt töötavad lihased magnetvälja mõjusfääris tõhusamalt ning kauem. Samuti kiireneb taastumine. Tipp- ning konkurentsitasemel sportlastele tähendab see efektiivsemat treeningut ning väiksemat ooteaega treeningute vahel. Pühapäeva- või harrastussportlaste jaoks, vähem lihasvalu peale pingutust. Magnetteraapia enne füüsilist pingutust aitab käivitada ATP tootmist, mis on universaalne energia talletaja ning osaleb iga raku metabolismis. Lihtsaim viis igapäevaselt magnetteraapia kasulikke külgi endasse imeda on läbi vastava ehte – kaelakee, käepael või muu.

 

 

Magnet-kaelakett