E-POOD Tootekategooriad

Mida teha kui mesilane nõelab?

Aja veetmine enda aias, pargis või metsas on suurepärane viis sisustamaks suvepäevi. Kuid väljas viibides võid sattuda ohtu, et mesilane sind nõelab, mis on tavaline, kuid valus kogemus. Kui nõelatud kohta kiirelt ravid, siis saad ebamugavust leevendada. Eemalda koheselt nõel ja jälgi, et sul ei tekiks allergilist reaktsiooni ning seejärel proovi neid koduseid meetodeid või käsimüügi ravimeid, et parandada valu ja turset.

 

Kohesed sammud

1. Eemalda nõel nii kiirelt kui võimalik. See on kõige olulisem asi! Osa inimesi soovitavad, et pangakaardiga nõela välja kraapimine on parem kui selle välja tõmbamine, kuid niimoodi on tõenäoline, et paranemine on aeglasem.
• Kui võimalik, siis võid välja tõmbamiseks kasutada küüsi. Kasutada võid ka pinsette või midagi muud, mis sul parasjagu käepärast on.

2. Pese piirkond külma vee ja seebiga. Külm vesi leevendab ja seep aitab ära pesta mustust ja mürki. Seebita ja loputa põhjalikult.

3. Vaata, et sul ei tekiks allergilist reaktsiooni. Isegi kui varem on sind mesilane nõelanud ning see pole sulle probleemi tekitanud, peaksid teadma märke allergilisest reaktsioonist. Allergiad võivad aja jooksul tekkida ja hullemaks minna. Tõsine reaktsioon (anafülaksia) võib olla eluohtlik. Anafülaksia märgiks võivad olla:
• Hingamise raskenemine või ähkimine
• Huulte, keele, näo või kõri paistetus
• Pearinglus, minestamine või vererõhu langus
• Naha reaktsioon nagu lööve, punased laigud, sügelemine või kahvatus
• Kiire, nõrk pulss
• Iiveldus, oksendamine või kõhulahtisus
• Rahutus

4. Helista hädaabisse, kui sul tekib allergiline reaktsioon. Kui mõni ülalolevatest sümptomitest tekib, siis helista koheselt kiirabisse. Kui ootad abi saabumist (või oled autoga teel haiglasse), siis võta antihistamiini. Kui sul on EpiPen, siis kasuta seda.
• Kui sind on ravitud, siis lase arstil endale välja kirjutada EpiPen – süstal, mis sisaldab epinefriini ning kanna seda endaga kaasas.

Koduste vahendite proovimine

1. Aseta nõelata saanud kohale külma. Hoia piirkonda jooksva külma vee all või pane sinna jääd. Mähi jää kõigepealt rätiku sisse, ära pane seda otse nahale. Hoia peal kakskümmend minutit.

2. Tõsta käsi või jalg üles. Kui said nõelata kätte või jalga, siis tõsta see üles. Pane jala alla padjad, et jalg oleks südamega samal kõrgusel. Ka käe puhul jälgi seda. See aitab valu parandada ning paistetusel taanduda.

3. Tee soodast pasta. Sega soodat veega, kanna saadud pasta nõelata saanud kohale ja lase sellel kuivada. Kui seda kiirelt peale panna, siis võib see mürgi välja tõmmata ja aidata paistetuse ning valu vastu. Pane teelusikatäis soodat kaussi ja lisa nii palju vett, et moodustuks paks pasta.

4. Pane nõelata saanud kohale mett. Tupsuta see peale enda sõrmedega (pese enne käed puhtaks) või vatitupsuga. Mett on juba iidsetel aegadel kasutatud selle antiseptiliste omaduste tõttu. Kasuta nii puhast mett kui võimalik, kõige parem on 100% mesi, millele pole lisatud säilitusaineid.

5. Pane peale hambapastat. Pane valusale kohale peale hambapasta. Sa võid tunda pakitsust, mis aitab nõelamisest tulnud sügelust leevendada. Seda võid kanda peale nii tihti kui soovid.
• Naturaalne hambapasta toimib paremini kui tavaline.

Rohtude kasutamine

1. Võta käsimüügi valuvaigistit. Leevenda valu valuvaigistiga nagu ibuprofeen või atsetaminofeen. Küsi arstilt või apteekrilt milline valuvaigisti sulle kõige paremini sobib, eriti kui sul on probleeme maksa või neerudega. Võta rohtu nii nagu pakendil kirjas või arst sulle soovitab.

2. Pane peale hüdrokortisooni kreemi. Kanna seda punasele ja paistes piirkonnale. See aitab leevendada valu ja põletikku. Kasuta seda nii nagu sildil kirjas või iga nelja tunni tagant.

3. Tupsuta peale kalamiini kreemi. See aitab nõelamisest tingitud ebamugavuse vastu. Kasuta seda samuti nii nagu sildil kirjas või iga nelja tunni tagant.

4. Võta antihistamiini kui nõelatud koht on sügelev. Sügelemise leevendamiseks võta seda nii nagu pakendil kirjas või nii nagu sulle arst või apteeker soovitab.
• Antihistamiin võib sind uimaseks teha. Ole kindel, et sa tead kuidas see sind mõjutab, enne kui autot juhid või tööle lähed.

Lisaks:
• Nõelata saanud koht võib sügeleda, kuid ära seda kratsi. Kratsimine teeb sügelemise ja paistetuse hullemaks.
• Kui sulle vill tekib, siis ära seda katki tee, kuna nii võib sulle tekkida põletik.
• Sulle võib tekkida allergia mesilaste nõelamise vastu, isegi kui sul seda varem olnud pole. Samuti on võimalik see, et oled allergiline ainult teatud nõelamiste suhtes, kuid mitte teiste; näiteks sa võid olla allergiline mesilaste vastu, kuid mitte herilaste.
• Normaalne nõelamine lööb üles väikese punase lööbe või muhu.
• Nõelata saanud kohta ümbritsevad lihased võivad olla valusad. Kui see päeva või kahe jooksul üle ei lähe, siis mine arsti juurde.
• Kui sa nõela üles ei leia, siis võib see olla sügaval naha sees. Proovi see ettevaatlikult üles leida. Kui seda tõesti näha ei ole, siis on see arvatavasti juba ise välja tulnud.

 

Täispuhutav mesilane

Kvaliteetne pross mesilasekujuline

Vintage stiilis mesilasega pross

Kuldne või must putukakujuline pross