Kuidas pidada pidu õues?

Kui sul on ilus ja ruumikas õu, siis võid leida end mõtlemast sellele, et teha seal üks aiapidu. Ilus ilm ja tore seltskond võivad aiapeost teha lõbusa sündmuse. Siiski võib üks korralik pidu maksta palju. Õnneks saad paljusid asju teha ise, küsida abi sõpradelt ja olla säästlik ning korraldada lõbusa ning eduka peo väikese eelarvega.

Väikesed kulud

1. Püsi enda eelarve juures. Pane paika maksimaalne summa, mida sa peo peale kulutada tahad ning püsi selles. Tee nimekiri kõikidest kuludest ja vaata kas see sobib selle summaga, mida oled nõus kulutama. Kui su kulud ületavad sinu seatud eelarve, siis võta ette samme, et vähendada peole kuluvaid kulusid.
• Näiteks, kui sul on ainult 100 eurot, mida peo peale kulutada, kuid kui meelelahutus, dekoratsioonid, söögid ja joogid lähevad maksma 300 eurot, siis pead leiutama mooduse, kuidas enda kulusid 200 euro võrra vähendada.

2. Tee toit ise. Ära kuluta raha catering teenuse peale, vaid valmista söök ise. Jälgi ka erinevates poodides olevaid soodustusi. Katsu enamus toitu valmis teha peole eelneval õhtul, et sul oleks peo päeval vaja toit ainult soojendada.
• Kui sul on grill, siis saad seal teha lisaks lihale ka hamburgereid ja hot doge.
• Kartulitest saad ise teha friikartulid.
• Mõtle toitudele, mida on kerge ja odav teha suures koguses.

3. Tee lihtsad suupisted. Suupisted ei pea olema uhked ja kallid. Kasutada võid värskeid puuvilju, popcorni, küpsiseid, krõpse, täidetud mune, küüslauguleibasid, singirulle jne.

4. Tee ise dekoratsioonid. Selle asemel, et soetada poest kalleid dekoratsioone, säästa raha ja meisterda need ise valmis. Värvi klaaspurgid värviliseks ja pane nendesse küünlad, tee paberist lilli ja seo puu külge õhupalle. Kui sul kasvavad aias lilled, siis võid nendest lauale kaunistuse teha.

Tasuta alternatiivide leidmine

1. Palu sõpradel tuua peovarustust. Kui sul ei ole õiget varustust nagu toolid, kõlarid, kausid, klaasid ja muud sellist, siis saad abi paluda sõpradelt. Helista sõpradele, keda plaanid peole kutsuda ning küsi kas nad saaksid sind aidata ning vajalikke asju kaasa võtta. Palu neil sellisel juhul tulla ka natuke varem, et asjad paika saaksid sättida.

2. Tee “too-ise-oma-joogid” pidu.
Üks suurimaid kulusid, mis peol läheb, kulub alkoholi peale. Selle asemel, et kogu koormat enda kaela võtta, võid kõigile teada anda, et soovijatel tuleb alkohol ise kaasa võtta. Sa võid ka ise serveerimiseks osta mõned joogid, kuid siis ei pea sa tervet peoseltskonda varustama.

3. Serveeri näksimist, mitte sooja sööki. Selle asemel, et teha formaalne laua taga istumise pidu, kaalu väikeste snäkkide pakkumist. Kui teed väiksemad söögid, siis jälgi seda, et sööki jaguks ikka kõigile.

4. Kasuta eelmiste pidude dekoratsioone. Kui sa oled juba kunagi enda aias pidu pidanud, siis on suur võimalus, et saad neid samu dekoratsioone ja varustust kasutada selle asemel, et uusi asju ostma hakata. Samuti võid vanu dekoratsioone ka natuke ümber teha, et need paistaksid uutena.

Mängude mängimine

1. Mängige Twisterit. Et Twisterit enda muru peal mängida, värvi enda murule ringid. Kasuta nelja värvi, et ringe murule teha. Sa võid panna paberilipakad, milledele on kirjutatud värvid ja kehaosad purki ja lasta sealt inimestel võtta.
• Paberil peaksid kirjas olema vasak käsi, parem käsi, vasak jalg, parem jalg ja kasutatud värvid.
• Mängulaud peaks olema 4×6 ringi.

2. Too välja kaardi- ja lauamängud. Kui sul juba on mõningaid kaardi- või lauamänge, siis saad need välja tuua, et inimesed mängida saaksid. Kasuta mänge, mida saavad paljud inimesed koos mängida, et saaksid mängu kaasata nii paljusid inimesi kui võimalik.

3. Tee sellest tantsupidu. Muusika ja tantsu lisamine peosse teevad selle palju lõbusamaks. Tee playlist lauludest, mis inimesi tantsima meelitavad ja tee enda aias ruumi tantsimiseks.

4. Mõtle teistele tasuta mängudele, mida mängida saaks. Mängud nagu kull, peitus, limbo, ma pole kunagi, muusikatoolid- need on kõik mängud, mis ei vaja peaaegu midagi. Mõtle mängude peale, mille jaoks pole erilisi asju vaja.
• Mõtle mängudele, mis sobiksid igale vanusegrupile, kui sinu peol ka lapsi on.

Veel mänge:
• Kleepsujaht. Hiiliv mäng, mida saab mängida terve peo vältel. Anna kõigile mõningaid kleepse ja eesmärgiks on nende kleepimine teiste külge nii, et inimene seda ei märkaks. Kui aga inimene paneb tähele, et talle kleeps pannakse, võib ta enda kleepsu vahelejääjale kleepida. Võidab see, kes enda kleepsude lehe kõige esimesena ära kasutab.
• Meeldivused ja mittemeeldivused. Igaüks kirjutab üles midagi, mis talle meeldib ja mis ei meeldi. Teiste ülesandeks on välja nuputada kes mida kirjutas.
• Muumia. Jaga inimesed võistkondadeks. Igas võistkonnas peab olema üks “muumia”. Muumiale tuleb võimalikult kiirelt tualettpaber ümber mähkida.
• Kaks tõde ja üks vale. Igaüks kirjutab üles kaks tõde ja ühe vale ning teised peavad ära arvama, mis on tõsi ja mis mitte.
• Kes ma olen? Vali välja kuulus inimene ja kleebi tema nimi teisele otsa ette. See, kellel kleeps otsa ees peab ära arvama kes ta on. Iga inimene saab 20 “jah ja ei” küsimust.

 

Jalgpallikujulised õhupallid – 20 tk

Puuvilja kujulised õhupallid – 10 tk

Õhuline tüdrukute peokleit

Silikoonist matt koogimustrite tegemiseks

Roostevabast Terasest Näpukaitse Toiduhakkimiseks

 

Soovin saada parimaid nippe ning eksklusiivseid pakkumisi  :                [newsletter_signup_form id=1]

Sinu sõpradel oleks kindlasti hea meel kui jagaksid seda artiklit ka nendega: