E-POOD Tootekategooriad

Mis on “kolme reegel”?

Kodu kaunistamisel järgi “kolme reeglit”


Dekoratsioonid näevad paremad välja, kui need kokku panna paaritute arvudena, eriti kui need on rühmitatud kolme kaupa.
Kui oled kevadpuhastusega ühele poole saanud, võid mõelda, mida järgmiseks ette võtta. Nüüd, kui oled koristanud, organiseerinud ja ebavajalikust lahti saanud, võid avastada, et on aeg dekoreerimise jaoks– aga millest peaksid alustama? Võid alustada kõigi praeguste kaunistuste eemaldamisega ja nende inventuuriga. Seejärel rakenda oma kodus “kolme reeglit”.

Mis on “kolme reegel”?


Kui jälgid kodukaunistusteemalisi saateid või loed palju “tee ise” blogisid, võid olla tuttav “kolme reegliga” (the rule of three), teadmata, mis see on. Jackie Hernandez, kes haldab veebipõhist kaunistamiskooli, ütleb selle kohta: “Kaunistamisel tähendab “kolme reegel”, et objektid näevad kolmeliikmelises rühmas paremad välja.”


See on tõesti nii lihtne. Paaritud arvud on õige viis asjale läheneda. Kui sulle meeldivad kaunistatud riiulid ja kapipealsed, siis võid valida viis, seitse või üheksa asja, kuid kui sulle meeldib värske ja moderne lähenemine, siis peaksid valima maksimaalselt kolm asja.


Paaritud numbrid sunnivad silmi rühmas ringi liikuma, kuid annavad neile ka keskse koha, millele keskenduda. Üldiselt eelistavad inimesed asju paaritute rühmadena, eriti kolmeliikmelistes rühmades. Kui oled kunagi käinud näiteks filmi- või fotograafiatunnis, siis tead, et peaksid kõik oma võtted kadreerima kolmandate reeglite järgi, jagades ekraani horisontaalselt ja vertikaalselt kolmeks osaks, et muuta iga stseen visuaalselt atraktiivsemaks.

Aga kolm mida?


Niikaua kui hoiad kinni paaritute numbritega gruppidest, on kaunistamise võimalused üsna lõputud. Vaatame näiteks su öökappi. Tõenäoliselt on sul seal lamp, nii et sul on ruumi veel kahe asja jaoks. Kolm asja võiksid erineda tekstuuri, kõrguse või mõlema poolest. Lisa keraamiline plaat ehete jaoks ja kaunis raamis perefoto. Kõik muu tuleks panna sahtlisse või kuhugi mujale.


Su kohvilaual võib olla virn tekstuurseid tassialuseid, virn raamatuid ja väike taim. Näed kui lihtne see on? See töötab isegi seinte puhul: ära riputa seinale ühte või kahte kunstiteost vaid kolm maali.
Hernandezi sõnul saad ka suurematel pindadel esemeid kolmekaupa rühmitada, näiteks lauale või söögitoa puhvetile. Proovi pudi-padi hoidmiseks kasutada dekoratiivseid nõusid, et luua nende vahel visuaalne vahe.


See on suurepärane viis läbi vaadata kõik pudi-padi, mis su kodus tungleb ja teha kindlaks, millised neist tõesti väärivad väljapanekut, milliseid saab kappidesse ja sahtlitesse paigutada ja milliseid ära visata või annetada.