E-POOD Tootekategooriad

Kuidas muuta enda kodu hubasemaks?

Kodu ei peaks olema vaid koht kuhu ööseks magama minna. See peaks olema koht kus saad puhata pikast päevast ning nautida end. Hubane elamispind on tähtis ning see ei pea sugugi olema kallis. On palju väikeseid asju, mida sa saad teha, et muuta enda kodu mõnusaks ja mugavaks pesaks, ilma et sa peaksid selle peale terve varanduse kulutama.

Kihid
Üks kiiremaid võimalusi toa soojemaks ja kutsuvamaks muutmiseks on padjad ja pleedid. Kata enda voodi või diivan mugava pleediga ja lisa erineva kujuga patju, et sul oleks mugav teha erinevaid tegevusi- näiteks lugemine ja tukastamine.

Soojad toonid
Toa värvust kiputakse tihti alahindama. Värvi mõju on tähtis nii füüsiliselt kui psühholoogiliselt. Vaiksema õhkkonna jaoks veendu, et värvid poleks liiga eredad. Kõige hubasemad ja rahustavamad soojad toonid on oranž, kollane ja neutraalsed pruunid. Kuid soojade toonide puhul tuleks meeles pidada, ka seda et need teevad toa visuaalselt väiksemaks. Nii et kui sul on väga väikesed ruumid, tasuks sinna panna rohkem jahedamaid toone, mis tekitavad avarama ja õhurohkema tunde.

Pehmed vaibad
Lisaks sellele, et vaibad hoiavad sooja paremini, kui paljas põrand, on nendel pehmem käia ning teevad su kodu palju hubasemaks. Kui elad kortermajas, millel on õhukesed seinad, aitavad vaibad summutada sinu sammude müra. Lisaboonusena on vaibad tunduvalt ohutumad, kuna tavaline parkett võib olla vägagi libe.

Kardinad
Kardinad võivad muuta ruumi radikaalselt. Tumedamad kardinad muudavad su toa mõnusaks ja külalislahkeks. Lõunapoolsetele akendele, kust tihtipeale eredat päikest sisse paistab tasuks panna paksemad ja tumedamad kardinad ning teistele akendele heledamad oranžides, kollastes ja pruunides toonid, mis tekitavad tervitava atmosfääri ja tasakaalustavad valgust.

Valgustus
Põranda- ja laualambid milles on “warm” või “soft” märgistusega pirnid, muudavad toa palju hubasemaks kui eredad laelambid. Eriti head on lambid, millel saad ise valguse tugevust reguleerida. Kasuta ära ka jõululambikesi. Need kiirgavat õrna ja mahedat valgust, mis on ideaalne näiteks telekat vaadates, kui erksat valgustust ei taha ja pimedas silmad liialt väsivad. Samuti võid neid kasutada öölampide asemel või koridoris, et öösel pimedas millegi otsa ei koperdaks.

Raamitud fotod
Pane välja fotod enda perest ja lähedastest, nähes kallite inimeste nägusid enda ümber, see teeb koheselt kodu hubaseks ja omaseks. Võid külmikule kinnitada ka laste tehtud joonistusi või sulle kingitud sünnipäevakaarte. Kõik need asjad, millel on sinu jaoks sentimentaalne väärtus, annavad sulle positiivse laengu.

Ole valmis külalisteks
Hoia enda kodu alati nii korras, et poleks piinlik kui sulle ootamatult külalised tulevad. Hoolitse selle eest, et esikus oleks jalatsid ilusti reas, vannituba puhas ja meeldivalt lõhnav, voodid tehtud ning põrandad puhtad. Niiviisi väldid ka palju stressi, kuna vaim puhkab korras ümbruskonnas palju paremini kui segamini toas.

Istumiskoht magamistoas
See ei pea olema suur diivan, mis palju ruumi enda alla võtab, vaid piisab ka väikesest nurgast kuhu paned mugava tooli. Lisa tooli kõrvale mõni pisike lauake ning niimoodi saad mõnusa nurgakese, kus saad istuda ja raamatut lugeda koos oma teetassiga või miks mitte ka hommikul istuda, kui pole veel päris valmis üles tulema, kuid voodis olles kardad uuesti magama jääda.

Taimed
Veidike rohelisust, olgu siis tegu päris või kunsttaimega, toob koju mõnusama õhkkonna. Kui sul puudub loomulik anne taimede kasvatamiseks, soeta mõni kunsttaim või midagi mis vajab vähe hoolitsust nagu näiteks kaktuselised, mis üldjuhul ei vaja muud kui kuus korra või paar kastmist.
Pea meeles, et enda kodu hubaseks muutmise juures on kõige tähtsam siiski see, et kasutad asju mida sa armastad. Kui sinu lemmikkirjanikuks on Jack London, lisa mõni tema raamat enda riiulile. Kui armastad roose, pane potiroos enda diivanilauale. Kui sa jumaldad hobuseid, siis lisa muidu lagedale seinale pilt või maal hobustest. Kasuta just enda isiklikku stiili ja kirge igas toas ning niiviisi saavutad kodu milles sa armastad olla.

 

Erinevate võimsustega seinalamp

Moodne Tulle aknakardin

Lilleline Luksuslik 4osaline Voodipesu

Live laugh love tsitaadiga seinakleeps