E-POOD Tootekategooriad

Muusika mõju inimkehale

Muusika mõjutab meie tervist ja emotsioone rohkem kui arvata võiks – järgnevalt võite lugeda mõnest muusika positiivsetest omadustest.

Muusika ravib

Valuvaigistamine

Muusika võib vähendada üldist valu tunnetamist ning kroonilisest ja ka operatsioonijärgsest valust tingitud ebameeldivat meeleolu.

Muusika vähendab kroonilist valu, mis on tingitud näiteks osteoartriidist, diskiprobleemidest, reumatoidartriidist kuni 21%. Samuti võib vähendada depressiooni kuni 25%.

Muusikateraapiat kasutatakse aina enam haiglates, et vähendada ravimite vajadust sünnitusel ja operatsioonijärgset valu. Samuti lisandina narkoosile kirurgia ajal.

 

On mitu teooriat, mis üritavad muusika efekti valule seletada:

 • See annab patsiendile tunde, et olukord on tema kontrolli all
 • Muusika aitab endorfiine vabastada
 • Muusika tempo aitab keha pulssi mõjutada – nt aeglane muusika rahustab

Vererõhu alandamine

Kui kuulate igal hommikul ja õhtul rahustavad muusikat, siis võite saada kõrgest vererõhust lahti. 30 minutit klassikalist, Keldi või India “raga” muusikat iga päev võib oluliselt vähendada vererõhu taset.

Muusika või pigem muusika tempo mõjub südamele hästi

Muusika on südamele hea. Uuringud näitavad, et põhiline mõjutaja on tempo, mitte stiil. Kõrge tempoga muusika suurendab südame löögisagedust ja hingamise kiirust, aeglasem muusika aeglustab mõlemat – aga kui muusika lülitati välja, siis hingamise ja südame sagedused jõudsid keha jaoks kõige optimaalsemale tasemele. Kusjuures see, kas inimesele muusika meeldib või mitte, ei mängi rolli – kõige suurem faktor on ikkagi tempo.

Kroonilise peavalu ja migreeni ravi

Muusika aitab kahe nimetatud seisundi intensiivsust, sagedust ja ka kestvust vähendada.

Immuunsüsteem

Muusika aitab tugevdada immuunsüsteemi tööd – teadlased on seda seletanud nii, et kindlat tüüpu muusika tekitab positiivse ja tugeva emotsionaalse kogemuse, mis viib immuunsust tugevdavate hormoonide eraldumiseni. See aitab suure hulga haigusseisundite vastu võitlemisel. Samuti vähendab muusika kortisooli taset – see on hormoon, mis on seotud stressitasemega ning immuunsüsteemiga.

 

Tinnitus

Muusikateraapia tinnituse varajastes astmetes aitab kroonilise tinnituse tekkimise vastu.

Muusika teeb targemaks

Muusika võimendab intelligentsi, õppimisvõimet ja IQ-d

Muusika kuulamine või muusikalise instrumendi mängimine aitab paremini õppida ja asju meelde jätta. Lisaks sellele on muusikal võime parandada aju kõrgemaid funktsioone nagu:

 • Lugemine ja kirjutamisoskus
 • Ruumitaju
 • Matemaatilised oskused
 • Emotsionaalne intelligents

Mozarti efekt

Vanasti arvati, et klassikalise muusika, eriti Mozarti kuulamine suurendab kognitiivsete testide tulemusi. Hiljuti avastati, et tegelikult suvaline muusika, mis on isiklikult nauditav, annab positiivse mõju kognitiivsetele võimetele.

 

Muusika parandab mälu

Muusika mõju inimkehale

Muusika võime mälu parandada on üsna intrigeeriv. Mozarti muusika ja barokk stiilis muusika, eriti 60-lööki-minutis sagedusega palad, aktiveerivad aju vasaku ja parema poole – terve aju koostööna võimendub õppimisvõime ning mälu töö. Samuti võiks muusika käima panna siis, kui üritate midagi meenutada, kuna see aitab teil paremini informatsiooni ajust kätte saada.

 

 

 

Muusika aitab võimendada füüsilist võimekust ning sportlikku sooritust

Muusikapalad, mis motiveerivad, aitavad alustada liikumisega, tantsimisega, jooksmisega või mistahes spordiga, millega tegelete. Muusika aitab trennil tunduda rohkem nagu meelelahutus ning vähem nagu töö ja lisaks suurendab füüsilist sooritust. Muusika aitab pikal trennil mööduda kiiremini ning mõnusamalt.

Neli põhilist hüpoteesi seletavad muusika mõju trennile järgnevalt:

 • Väsimuse tunnetus väheneb
 • Psühholoogilise erutuse tase tõuseb
 • Füsioloogilise lõdvestumine võimendub
 • Motoorika ja koordinatsioon paranevad

 

Muusika aitab teil paremini tööd teha

Ravim une vastu

Kiire muusika on suurepärane viis leida lisa energiat kiirelt ja mugavalt. Muusika vähendab efektiivselt trennist tulenevat väsimust ning monotoonsest tööst tekkivad tüdimust.

Pidage meeles, et liiga palju pop- ja rokkmuusikat võib teha teid liialt aktiivseks ning ärevaks – muutke kuulatavat muusikastiili ning leidke stiil, mis teile kõige enam sobib. Ühel päeval proovige klassikalist-, järgmisel jazz- ja kolmandal poppmuusikat.

Produktiivsus suureneb

Paljud kuulavad tööd tehes muusikat, seda teeme ka meie – kuidas on teiega? Kas muusika kuulamine tööd tehes parandab teie töö tegemise efektiivsust või kiirust? Muusika mõju ei saa ülehinnata.

http://tootemaailm.ee/toode/tugeva-bassiga-moodsad-metallist-korvaklapid/

http://tootemaailm.ee/toode/marshall-major-korvaklapid-koos-mikrofoniga/

http://tootemaailm.ee/toode/sportlikud-ipod-mp3-mp4-psp-korvaklapid/

http://tootemaailm.ee/toode/mugavad-juhtmeta-sisseehitatud-mikrofoniga-korvaklapid/

http://tootemaailm.ee/toode/kz-ed2-professionaalsed-korvaklapid/