E-POOD Tootekategooriad

10 põhjust miks lugemine sulle kasulik on

Kuna oli viimane kord kui sa raamatut lugesid? Kas sinu lugemine piirdub Facebooki postituste ja hommikuhelveste koostisosade tutvumisega? Kui sa oled üks neist inimestest, kes ei ole endale harjumuseks võtnud regulaarset lugemist, siis jääd sa paljustki ilma- lugemisest on palju kasu ning allpool on välja toodud mõned põhjused, miks sa peaksid teleka maha keerama, interneti välja lülitama ja haarama kätte raamatu.

1. Vaimne stimulatsioon

Uurigud on näidanud et pakkudes enda ajule vaimset stimulatsiooni võid aeglustada Alzheimeri tõbe ja dementsust või seda isegi vältida, kuna lugemine hoiab aju aktiivsena. Aju on nagu iga teine muskel inimese kehas- see vajab treeningut, et olla terve ja tugev. Ka puslede kokkupanemine ja mängude nagu male mängimine on ajule kasulikud.

2. Vähendab stressi

Ükskõik kui palju stressi ja pinget pead taluma tööl, isiklikus elus või muudes argielu toimetustes- see kõik kaob meelest kui süvened mõnda põnevasse ja kaasahaaravasse raamatusse. Hästi kirjutatud raamat võtab sind endaga kaasa teise maailma ja teise aega, kus elad kaasa raamatu peategelase toimetustesse ja probleemidesse ning unustad enda omad. Niimoodi kaovad pinge, kurbus ja stress märkamatult.

3. Teadmised

Iga lugemine täidab su aju uue informatsiooniga ja sa ei tea kunagi, kuna see võib sulle kasulikuks osutuda. Mida rohkem teadmisi sul on, seda paremini oled varustatud tegelema iga väljakutsega, mis elu sulle ette võib tuua. Siit ka väike mõttetoit- kui sa kunagi leiad end situatsioonist, kus oled ilma jäänud enda tööst, rahast, isegi tervisest- teadmisi ei saa kunagi sinult keegi ära võtta.

4. Laienenud sõnavara

See on täiesti enesestmõistetav: mida rohkem loed, seda rohkemate sõnadega sa kokku puutud ja paratamatult hakkad neid kasutama oma igapäeva elus. Selgestiväljenduv ja meeldiv kõnemaneer on omadused mis aitavad sind igal alal. Lisaks annab see ka enesekindlust kui tead, et võid vabalt ja kindlalt rääkida endast kõrgemal positsioonil olevate inimestega. Laienenud sõnavara võib aidata sul ka karjääri teha. Kes on palju lugenud ja kellel on erinevatel teemadel palju teadmisi, neile antakse palju kiiremini ja tihedamini ametikõrgendust, kui neile kellel puuduvad teadmised kirjanduses, teaduslikus läbimurretes ja ülemaailmsest sündmustest.

5. Mälu paranemine

Raamatut lugedes pead meeles pidama erinevaid tegelasi, nende tausta, ambitsioone, nüansse ning lisaks ka erinevaid väiksemaid lugusi, mis põimuvad läbi raamatu. Seda on päris palju, mida mäletada, aga ajud on imelised asjad ning suudavad seda kõike üpriski kergesti meelde jätta. Iga uus mälestus tugevdab ka vanu mälestusi.

6. Tugevam kriitiline mõtlemine

Oled sa kunagi lugenud mõnda kriminaalromaani ja nuputanud välja mõrvari enne kui raamatu lõpuni oled jõudnud lugeda? Kui oled, siis sa panid tööle oma kriitilise mõtlemise ja sorteerisid detailid läbi ning jõudsid järeldusele kes seda tegi. Seesama võime analüüsida detaile tuleb alati kasuks.

7. Parem tähelepanu ja keskendumine

Praegusel interneti tippajal on meie tähelepanu tõmmatud paljudesse erinevatesse suundadesse ja me teeme mitut asja korraga igapäevaselt. Juba viie minutilises ajavahemikus jagab tavaline inimene oma aega töötades enda ülesande kallal, kontrollides e-maile, rääkides kellegiga Skype või Facebooki vahendusel, suheldes kaastöölistega ja kontrollides telefoni. Selline käitumine põhjustab stressi tõusmist ja madaldab produktiivsust. Kui sa loed raamatut on kõik sinu tähelepanu suunatud loole- ülejäänud maailm lihtsalt kaob ja sa sukeldud igasse detaili. Proovi iga päev enne tööd lugeda vähemalt 15 minutit, kasvõi bussiga tööle sõites ja sa oled üllatunud kui palju rohkem keskendunud sa oled kui tööle hakkad.

8. Kirjutad paremini

See käib käsikäes laienenud sõnavaraga: hästi kirjutatud raamatu lugemine parandab ka sinu enda kirjutisi. Samamoodi nagu muusikud mõjutavad üksteist ja kunstnikud kasutavad eelnevate meistrite tehnikat, teevad ka kirjanikud lugedes teiste kirjanike töid.

9. Oled rahulikum

Lisaks sellele, et hea raamatu lugemine lõõgastab on võimalik ka see, et tunned sisemist rahu. Vaimsete tekstide lugemine alandab vererõhku ja eneseabi raamatud aitavad inimesi kes kannatavad depressiooni ja vaimsete haiguste käes.

10. Tasuta meelelahutus

Kuigi paljudele meeldib osta raamatuid, et nende lehekülgedele teha lisamärkusi või üha uuesti lugeda, on raamatud üpriski kallid. Tasuta meelelahutuseks külasta enda kohalikku raamatukogu. Seal on lugematult palju raamatuid igasugustel erinevatel teemadel ja kuna nad pidevalt täiendavad seda kogu, ei saa sul lugemismaterjal mitte kunagi otsa.
Raamatuid on igale maitsele siin planeedil ja ükskõik kas sulle meeldivad luuletused, armastusromaanid, klassikaline kirjandus, usuteemalised jutustused, eneseabi raamatud, seiklusjutud, elulood või ulme- seal on alati midagi mis püüab sinu uudishimu ja kujutlusvõimet. Astu mõneks ajaks eemale enda arvutist ja telekast, pane telefon hääletuks ja ava raamat ning täienda enda hinge.

Loe raamatuid ka telefonist või tahvelarvutist.