Kuidas korralagedusest lahti saada?

Kuidas korralagedusest lahti saada?

Võimalik, et sa ei tea kust alustada, kui on vaja lahti saada liigsest rämpsust ja ebavajalikkudest asjadest. See võib tunduda rõhuv ja masendav, kuid see ei pea nii olema! On strateegiaid, mida saad kasutada, et saada lahti üleliigsest kraamist nii, et see sulle stressi ei tekita. Kui kõik ära sorteerid, siis näed, kui palju kergem on asju organiseerida. Muidugi on kõige parem moodus segaduse vältimiseks see, et sa ei lase sellel koguneda ning ka selle puhul on asju, mida saad teha, et seda ära hoida!

Korralageduse sorteerimine

  1. Võta kolm suurt karpi. Pane nendele sildid “Ära viskamiseks”, “Ära andmiseks” Ja “Annetamiseks”. Enne kui üleliigsetest asjadest lahti saama hakkad, pead need kõigepealt ära sorteerima.
    • Veendu, et karbid oleksid piisavalt suured, et sinna asjad sisse mahuksid.
  2. Viska ära prügi ja katkised asjad. Alusta kõige lihtsamast: rämpsust. Vaata üle üleliigne kraam ning pane kõik katkised mänguasjad ja tehnika, aegunud toit ja muu selline “Ära viskamiseks” kasti ning viska need ära kui oled sorteerimisega valmis saanud.
    • Viska ära kõik katkised või kahjustatud pikendusjuhtmed ja laadijad.
    • Kontrolli aegumiskuupäevi ka enda maitseainetel ning viska aegunud minema.
    • Ära hoia alles vanu ajakirju ja ajalehti, mida sa enam kunagi lugeda või kasutada ei plaani.
  3. Anna ära asjad, mida sa enam ei kasuta kellelegi, kes neid kasutaks. Kui sa sorteerid oma kraami ja näed asja, mis pole kahjustatud, kuid mida sa ise enam ei kasuta, siis mõtle selle peale, kas tead kedagi, kes seda kasutaks. Pane sellised asjad kasti “Ära andmiseks” ning anna võimaluse tekkides enda tuttavatele ja sõpradele ära.
    • Võta inimesega enne ühendust ja uuri kas ta on asjast huvitatud.
    • Mõtle sõpradele, sugulastele või naabritele kes saaksid kasutada mänguasju või mänge, mida sina ja sinu lapsed enam ei kasuta.
    • Kui leiad midagi, mida sa kunagi laenanud oled, siis pane see ka “Ära andmiseks” karpi, et saaksid selle tagastada.
  4. Anneta ära asjad, mis on veel kasulikud, kuid mida sa enam ei vaja. Asjad, mis on heas seisukorras, kuid sa ise neid enam ei kasuta ja lihtsalt ruumi võtavad, võivad kellelegi teisele väga vajalikud olla. Pane need kasti kirjaga “Annetamiseks”, et saaksid pärast need viia mõnda annetusi koguvale organisatsioonile.
  5. Vaata üle asjad, mida sa oled otsustanud alles jätta, et olla kindel nende vajalikkuses. Kui oled kõik kraami ära sorteerinud, siis peaksid sulle jääma alles ainult asjad, mida sa alles tahad hoida. Vaata need veelkord üle ning veendu, et seal poleks asju, mida sa võiksid siiski ära anda.
    • Kui tegu on asjaga, mida sa enam ei kasuta, kuid millel on sinu jaoks sentimentaalne väärtus, siis võid anda selle asja kellelegi lähedasele, kelle puhul sa tead, et ta seda ka kasutaks.

Segaduse minimaliseerimine

  1. Tee asjadest pilti ja lase neil minna. Kui sul on asju, mida sa enam ei kasuta ja mis lihtsalt asjatult ruumi võtavad, kuid milledel on sinu jaoks sentimentaalne väärtus, siis tee neist pilti ja seejärel viska või anna need ära. Niimoodi saad sa neid pildina alles hoida ning need enam ruumi ei võta.
  2. Saa lahti oma DVD-dest ja CD-dest. Lae enda CD-d arvutisse üles, et sa ei peaks neid enam alles hoidma ja nende peale ruumi raiskama. Osta digitaalseid filme, et sa ei peaks ka DVD-sid alles hoidma. DVD-d ja CD-d võid ära anda kellelegi, kes neid nautida võib.
  3. Pane tähtsad paberid koheselt kaustadesse. Loo kaustade süsteem, et saaksid sinna panna arved, dokumendid ja muud tähtsad paberid kohe siis kui sa need saad. Niimoodi ei kogune need erinevatesse kohtadesse laiali ja ei hakka häirima.

Rämpsuvabana püsimine

  1. Ehita riiulid, kus hoida asju, sel ajal kui sa neid ei kasuta. Lisades riiuleid oma seintele või kappidele, on lihtne ja soodne moodus luua rohkem ruumi asjade hoiustamiseks senikaua, kuni sul neid jälle vaja läheb. Mine lähedal olevasse ehituspoodi ja soeta puidust paneele ja kinnita need seintele või kappidesse.
    • Veendu, et riiulid oleksid korralikult kinnitatud ning testi neid enne, kui hunniku asju sinna peale laod.
  2. Riputa asjade organiseerija ukse taha. Kasuta ukse taga olevat ruumi, et hoida seal asju. Otsi internetist või ehituspoodidest spetsiaalselt uksele mõeldud organiseerijaid.
  3. Peale riiete pesemist voldi need kokku ja pane koheselt ära. Riided on üks põhiline asi mis kipub segadust tekitama. Nii kui need kuivanud on, siis pane need kohe riiulitesse ja kappidesse. Ära lükka seda toimetust edasi!
  4. Pane ära kõik asjad mida sa tihti ei kasuta. Segadusel on komme kiirelt ja kergelt tekkida. Selle asemel, et jätta välja vedelema midagi mida sa korraks kasutasid, pane see asi koheselt ära, et see ei jääks kuhugi vedelema ja ruumi raiskama.
    • Kui oled raamatu läbi lugenud, pane see tagasi riiulisse.
    • Pane nõud kraanikaussi või nõudepesumasinasse kohe kui söömise oled lõpetanud.

Vastupidavad tagaistme organiseerijad

Karp huulepulkade ja küünelakkide hoidmiseks

Neli hoiukotti aluspesu jaoks

Keerlev riiul kosmeetikale

Üheksaosaline ruumisäästlike hoiukottide komplekt