Kuidas külmaga mugavalt magada?

 

Kui proovid magama jääda, siis armastab su keha pigem jahedat kui sooja. Külm magamiskeskkond võib aidata paremini magama jääda. Kuid vahel võib olla nii külm, et sul on raske uinuda. Väikeste rutiini ja magamiskoha kohendustega saad seda aga muuta, ükskõik kui külm ka väljas oleks.

Magamiseks valmistumine

  1. Tee enne magamaminekut kergeid harjutusi. See aitab su kehatemperatuuril tõusta. Proovi lihtsaid venitusharjutusi koos sügava hingamisega, et end soojendada.
  2. Joo sooja teed. Soe jook tõstab su kehatemperatuuri ning annab sulle sooja tunde. Vali mõni taimetee, milles poleks kofeiini, et see sinu und segama ei hakkaks. Võid teha ka sooja vee ning sinna sisse lisada sidruniviilu ja mett.
    • Väldi kakaod või kuuma šokolaadi, kuna nendes olev kofeiini ja suhkur võib su und segada.
  3. Võta üks soe vann või dušš. Soojas vees ligunemine aitab su kehal üles soojendada ning soojemat temperatuuri hoida kui on aeg voodisse pugeda.
  4. Kanna kihilisi magamise riideid. Pane end kihiliselt riidesse, et kehasoojust kinni hoida. Erinevalt ühest suurest ja soojast pidžaamast, aitab kihiline riietus soojemana püsida ning saad öösel ka üleliigseid riideid seljast heita, kui liiga soe hakkab.
  5. Hoia ligiduses tekke ja pleede. Pane voodi jalutsisse või voodi ees olevale toolile pleedid või tekid, mida saad endale mugavalt peale tõmmata, kui öösel külm hakkab ning lisasoojust vajad.

Öö jooksul soojana püsimine

  1. Kasuta soojenduskotti. Soojenduskotte leiad ka kohalikust apteegist. Enamustes on sees selline vedelik, mida saad soojendada mikrolaineahjus või kuumas vees.
    • Aseta soojenduskott teki alla, enda jalgade juurde. See peaks terve öö soojana püsima, soojendades sinu varbaid ja keha.
  2. Pane jalga villased sokid. Vill on hea materjal sooja hoidmiseks. Jalad on esimene kehaosa, mis hakkavad külmetama ning kehva vereringe tõttu võib olla neid keeruline ainult tekiga üles soojendada.
    • Hoia sokke enda voodi kõrval valmis. Kui öösel jalad külmetavad, siis on hea, kui need kohe käepärast on.
  3. Kasuta kehasoojust. Hea moodus soojas püsimiseks on oma kaaslase läheduses magada. Kui sul on lemmikloom, siis võid kaaluda ka tema voodisse laskmist, et ta sind öösel soojas aitaks hoida.
  4. Blokeeri toas olevad tuuletõmbed. Tuuletõmbed, mis sulle tuppa külma õhku lasevad, võivad peituda uste ja akende vahel. Kui tunned öösel toas külma õhku, siis tasuks üle vaadata enda aknad, uksed ja muud nurgad. Blokeeri need pika padja või rullikeeratud pleediga. Püsivamaks lahenduseks võid need kohad täita ka ajalehepaberiga ning üle teipida.

 

[grwebform url=”https://app.getresponse.com/view_webform_v2.js?u=ydFD2&webforms_id=47552701″ css=”on” center=”off” center_margin=”200″/]