Kuidas lapsega kontserdile minna?


Kuus reeglit lapse kontserdile viimiseks

Suvine kontserdihooaeg on täies hoos ja kuulama on võimalik minna kõiki erinevaid artiste. Kuigi tegelikult pole tõendeid selle kohta, et elava muusika kuulamine muudab lapsi targemaks, võib see suurendada nende loovust ja aidata reguleerida nende emotsioone. Kuid kui oled seni kontsertidel ja festivalidel üksinda või teiste täiskasvanutega käinud, on juba piisavalt raske läbida pikki ootamisi parklas ja kontserdiplatsil ning liigelda läbi tantsivate ja tihtipeale ka joobes rahvamere. Sellisel juhul võib tunduda juba ka ainult ühe lapsega kontserdile minemise mõte üle jõu käiv. Aga lahedad emad ja isad teevad kuidagi seda igal suvel. Laste kaitsmiseks on olemas erinevad viisid, sealhulgas nende kuulmise kaitsmine kõrvatroppidega ja plaani koostamine juhuks, kui te kaks rahvamassis lahku satute. Siin on veel näpunäiteid, mis aitavad sul, su lastel ja isegi su ümber olevatel inimestel muusikakogemusest maksimumi saada.

Jäta avaesineja vahele


Kuigi avaesinejate seas võid leida endale mõne uue lemmiku, ei tasu lapsega nii varakult kohale minna. Peaesinejate esinemine kestab tihtipeale rohkem kui kaks tundi ning juba see on lapsele väsitav. Kui ta ka avaesinejat vaatama peab, siis võib ta peaesineja ajaks juba olla väga väsinud ja tüdinud. Saabumine enne peaesineja lavale astumist annab teile rohkem aega uinaku tegemiseks, õhtusöögi söömiseks ja tualeti kasutamiseks, et ka lapsed saaksid kogu etendust nautida.

Anna neile teada, mida nad rahvalt oodata võivad


Muusika (ning narkootikumid ja alkohol) võib panna inimesi tegema naljakaid asju, sealhulgas tantsima, keerutama ja karjuma. Lapse jaoks, kes pole kunagi varem suure rahvahulga seas olnud, võib see olla hirmutav. Enne kohale minekut anna lastele teada kõik rumalad ja pöörased asjad, mida nad võivad näha ja kuulda, et valmistada neid ette sensoorseks ülekoormuseks.

Vali õige istekoht


Olenemata sellest, kui palju te lapsega tualetti külastate enne esimese akordi löömist, on paratamatu, et laps peab saama vetsu ka esinemise ajal (ja olgem ausad, see toimub su lemmiklaulu ajal). Lihtsaim viis tualetis käimiseks on valida iste võimalikult lähedale vahekäigule (ja tualetile). Niimoodi säästate endid rahvahulgast läbi pressimisest.

Arvesta enda taga oleva rahvaga


Kuna piletid on tavaliselt üpriski kallid, siis ei ole teiste vastu aus see, kui sa lapse endale kukile tõstad, et ta paremini näha saaks. Nii blokeerid taga olijate vaate ning võid lisaks pahastele pilkudele saada ka karmimaid sõnu ja tegusid.

Ära laste pärast liigselt muretse


Mis lõhn see on? See on ilmselt see, mida sa arvad olevat. Sul on õigus olla veidi mures selle pärast, kuidas see sinu last mõjutada võivad. 2015. aasta Johns Hopkinsi uuringus pandi 12 inimest ventileerimata ruumi, kus kuus inimest pahvisid ära kümme kanepisuitsu, teised aga ei suitsetanud. Mittesuitsetajad tundsid end pärast uuringu lõppu väsinuna ja vähem erksana. Nende vere- ja uriinianalüüsid näitasid, et nende test oli THC suhtes positiivne. Kui nad kordasid katset ventileeritavas ruumis, olid testid THC suhtes negatiivsed.
Kokkuvõttena võib öelda, et hästi ventileeritud ruumis või välialal ei juhtu lastega midagi halba, kuid kinnises ruumis tuleks olla ettevaatlik.

Jäta autosse midagi näksimiseks


Isegi kui su lapsed ei karanud ja karjunud muusikale kaasa, on nad peale kontserti tõenäoliselt väsinud ja näljased. Jäta kojusõidu ajaks autosse midagi nälja kustutamiseks, muidu võivad lapsed terve tee koju viriseda ja pahas tujus olla.