E-POOD Tootekategooriad

Kuidas leevendada kevadisi allergiaid?

Paljudele allergikutele põhjustavad kevadised allergiad aevastamist, sügelemist ning isegi gripilaadseid sümptomeid, mis võivad kesta mitu kuud. Kevadel eraldavad puud, rohttaimed ja umbrohud õhku õietolmu ning see on kevadise allergia kõige levinum põhjus. Samuti võib mõjutajaks olla ka väljas olev hallitus. Õnneks on allergia leevendamiseks ja ennetamiseks erinevaid võimalusi.

Allergiaga toimetulek õues

 1. Väldi õues viibimist siis, kui on kõige rohkem õietolmu. Õietolmu on tavaliselt kõige rohkem hommikuti nii, et tasub toas püsida hommikul viie ja kümne vahepeal. Tuulistel päevadel puhub tuul õietolmu õhku nii, et ka tuulise ilmaga tasub siseruumides püsida. Hoia tuulise ilmaga aknad kinni, et tuppa ei satuks õietolmu.
  • Piira ka koduloomade pikaajalisi jalutuskäike, et nad ei saaks karvadega õietolmu tuppa tuua.
 2. Kanna aiatöid tehes maski. See ei pruugi küll mugav olla, kuid mask filtreerib osa õietolmust ja hallitusest, mis muru niites või aeda rohides sind mõjutada võib. Võimaluse korral ära tee aiatöid hommikuti, vaid pigem õhtul.
 3. Hoia autoaknad kinni. Mõnus kevadine tuul võib küll ahvatlev olla, kuid õietolmu hooajal on see täis allergeene. Selle asemel kasuta konditsioneeri. Suuna konditsioneerist tulev õhk enda näost eemale, et vältida ärritust.

Allergiaga toimetulek toas

 1. Vaheta riided ja pese juuksed. Kui oled väljas pikemat aega viibinud, siis mine duši alla ja pese puhtaks ka enda juuksed, kuna juuksed kannavad endaga kaasa palju õietolmu. Vaheta ära ka riided, kuna õietolm võib riiete külge kinni jääda ning sind tundide kaupa mõjutada.
 2. Puhasta põrandaid regulaarselt. Kui õietolmu on palju, siis pead enda kodu koristamise kahekordistama. Võta tolmuimejaga tolmu ja pese põrandaid vähemalt kaks korda nädalas. Enne põrandate puhastamist võta riiulitelt tolmu.
 3. Tee enda köök ja vannituba hallitusest vabaks. Enneta hallitust ja teisi allergeene neid ruume korralikult puhastades. Pühi kõik pinnad üle vähemalt kord nädalas. Kasuta prügikaste, milledel on kaaned. Viska minema kõik tooted ja söögiasjad, milledel on hallitus või mille kehtivusaeg on lõppenud.
 4. Hoia lemmikloomad mööblist eemal. Nagu ka juuste külge, võib õietolm kergesti sinu kassi või koera karvadesse kinni jääda ning nemad võivad seda omakorda kanda sinu voodile või diivanile. Kui sul on lemmikloomi, kes väljas käivad, siis pead põrandatelt tolmu võtma rohkem kui kaks korda nädalas, et õietolmu enda kodust eemal hoida. Pese ka enda lemmikut tihedamini kui muidu.
 5. Kuivata pesu toas. Ära pane allergiahooajal enda pesu välja kuivama. Selle asemel kasuta kuivatit või riputa pesu kuivama. Õietolm võib kergelt sinu riietele ja voodipesule külge jääda ning neid tuppa tuues, tood kaasa ka õietolmu.
 6. Tee igal hommikul enda voodi ära. Kata enda voodi ja padjad voodikatte või tekiga, et hoida ära allergeenide sisseseadmist sinu patjadele. Voodipesu peaksid pesema kuuma veega kord nädalas (võimaluse korral lausa kaks korda), et vähendada allergeenide hulka.

Looduslikud abivahendid

 1. Tarbi kvertsetiini sisaldavaid toite. Kvertsetiin on antioksüdant, mis võib aidata ennetada ja leevendada hooajalisi allergiaid, blokeerides rakke histamiini vabastamisel. Kvertsetiini leidub erinevates asjades, sealhulgas näiteks tsitruselistes, sibulas, õunas, tumedates marjades, kirssides, punases veinis ja tees.
 2. Võta appi vürtsid. Kaalu veidi vürtsikama söögi valmistamist, kuna need aitavad limaskesta sekretsiooni lahjendada ja puhastada nina. Eksperdid soovitavad selliseid vürtse nagu cayenne pipar, ingver ja küüslauk.
 3. Väldi toite, mis teevad allergiad hullemaks. Osad toitained võivad õietolmu allergiat hullemaks teha. Näiteks melon, banaan, kurk, päevalilleseemned, kummel ja ehhinatsea.
 4. Joo rohkem vett. Kui sul on nina umbes või tilgub, siis suurenda enda vee joomist, et aidata lima vähendada. Veendu, et jood iga päev vähemalt kaks liitrit vett, kui oled naine ja kui oled mees, siis kolm liitrit.