E-POOD Tootekategooriad

Kuidas saada beebipehmeid jalgu?

Meie jalad peavad iga päev taluma palju kannatusi- jooksmine, kõndimine, seismine ja ka kingade kandmine võtavad oma osa. Kui su jalad tunduvad kuivad või neil on nahapaksendid- on õnneks mõned moodused, kuidas neid hooldada, et need muutuksid uuesti pehmeks. Beebipehmete jalgade saamine ei toimu üleöö, kuid väikese kannatusega saad enda jalad kiirelt siidiseks.

 1. Soojenda enda jalgu soojas vees kuskil kümme minutit. See annab su nahale pehme tunde ning nahka on lihtne koorida. Sa võid täita veega väikese ämbri või ronida vanni, et jalad liguneda saaksid.
  • Koorimine on palju lihtsam siis, kui su nahk on soe ja pehme, seetõttu on oluline jalgu enne leotada.
  • Kui su jalad valutavad või on hellad, siis lisa 300 g (1.5 tassitäit) epsomi soola enda jalavannile. See aitab leevendada valutavaid jalgu ja lihaseid.
 2. Patsuta enda jalad rätikuga kuivaks. Naha niiskeks jätmine võib tuua kaasa bakterite ja seente kasvu. Ära unusta kuivatada ka varbavahesid!
  • See on eriti oluline siis, kui sind kipub kiusama küüne- või jalaseen. Kui muretsed seente pärast, siis saad jalad täielikult kuivatada fööni kasutades.
 3. Koori jalgu igapäevaselt kasutades selleks pimskivi. Pimskivi aitab eemaldada surnud nahka ning hoida ära nahapaksendeid. Peale duši all käimist hõõru kiviga õrnalt enda jalgu.
  • Pimskiviga hõõrudes tee ringjaid liigutusi. Piisab vaid mõnest minutist. Ole ettevaatlik ja õrn, et sa ei vigastaks nahka.
 4. Viili kohti, kus su jalad on eriti kuivad või karedad. Su kandadel ja varvaste välikülgedel võib olla palju kuiva nahka. Kui märkad, et su jalgadel on kohti, mis ei muutu pimskivi kasutades pehmemaks, siis võta appi jalaviil ning hõõru õrnalt üle nende piirkondade.
  • Jalaviilid on teravad ning liiga kõvasti hõõrudes võivad need su jalgadele viga teha. Jalaviili on hea kasutada ka nahapaksenditel.
 5. Niisuta enda jalgu kreemi või ihupiimaga. Su jalad ei erita rasu nii, et nad ei saa ise end niisutada. Kui sa oled pesust tulnud ning nahka koorinud, siis patsuta nahk kuivaks ning kanna peale niisutavat kreemi.
  • Kui sind kipub seen kimbutama, siis ära kreemi varvaste vahele pane. Niiske keskkond laseb bakteritel ja seentel kasvada.
 6. Tee varbaküüned pehmemaks vaseliiniga. Kui ilm on kuiv, siis võivad su varbaküüned muutuda kõvaks või rabedaks. Pane iga õhtu enne magamaminemist enda varbaküüntele õhuke kiht vaseliini, et nad oleksid pehmemad ja siledamad.
  • See aitab samuti pehmendada sinu küünte nahka ning sa saad seda paremini eemaldada või tagasi lükata.
 7. Intensiivseks niisutamiseks kasuta jalamaski. Kui su jalad on väga kuivad või neil on palju nahapaksendeid, siis võib sul vaja minna noorendavat maski. Peale jalgade koorimist ja niisutamist sega kokku 60 ml kõrvitsapüreed, 1/4 supilusikatäit kaneeli ja 60 ml maitsestamata jogurtit. Kanna saadud segu jalgadele ja lase sellel mõjuda veerand tundi.
  • Kaneel aitab pehmendada sinu nahka ning kõrvitsapüree toidab ja ergastab seda.
  • Jalamaski ei pea sa tegema iga päev, vaid siis, kui su jalad tunduvad eriti karmid nagu näiteks talvel või peale pikka jalgadel viibimist.
 8. Kata villid, et need paraneda saaksid. Villid tekivad tihtipeale halvastiistuvate kingade või sokkide tõttu. Kata vill plaastriga ning lase sel ise katki minna ning tühjaks imbuda.
  • Kui su vill on eriti suur või valulik, siis võib juhtuda, et pead selle ise tühjaks laskma. Kasuta isopropüülalkoholi, et puhastada väike nõel ning seejärel torka villi serva ettevaatlikult väike auk.
  • Kui sa märkad villi paranemisel mäda või punetust, siis võib tegu olla nakkusega. Pöördu sellisel juhul arsti poole.