E-POOD Tootekategooriad

Kuidas lumisest päevast rõõmu tunda?

 

Kas poleks tore ärgata üles, aknast välja vaadata ning näha seal kohevat lumevaipa ning teada, et täna ei pea minema ei kooli ega tööle? Kuid kuidas lumisest päevast viimast võtta? On mitmeid mooduseid kuidas lõbutseda nii sees kui väljas.

Talvesport ning mängud

1. Mine kelgutama. Kraba plastikkelk või pepulaud ning mine lase lähimast mäest alla. Kui sul kelku pole võid kasutada plastikust kaant või mõnda kandikut- ükskõik mis libiseb!
• Kui sul on olemas varustus, saad minna ka suusatama või lumelauaga mäenõlvadest alla tuiskama. Kuidas lumisest päevast rõõmu tunda?

2. Tee lumesõda. Kogu kokku sõbrad või perekond ning moodustage kaks tiimi. Pange paika piirid ning visake üksteise pihta lumepalle. Kaitseks võid ehitada müüre ja kindluseid. Lisaboonusena võite võitjatele välja mõelda auhinna ning peale lumesõda kuuma kakaod juua.

3. Korralda aardejaht. Tee nimekiri asjadest, mida talvisel ilmal väljas näha võib nagu lumememm või kelk ning lase sõpradel need naabruskonnast üles otsida. Tõenduseks võid lasta neil pilti teha. Esimene kes kõik üles leiab, võidab.

4. Kühvelda sissesõidu- või kõnniteesid lumest puhtaks. Võid ka sellest võistluse teha, jagades ära kühveldatava ala ning vaadates, kes esimesena valmis saab. Samuti võid sellega ka natuke raha teenida, kui uurid naabritelt, et äkki vajaks ka nende sissesõidutee puhastamist.

Välised tegevused

1. Tee lumememme või muid elukaid. Kasuta oksi, käbisid, kive ja kõike muud, mida loodusest leiad, et ehitada lumememme või miks ka mitte lumest kassi, koera või lindu.

2. Tee lumest jäätist või jooki. Korja tassi veidi lund ning tilguta sinna peale vahtrasiirupit, puuviljamahla või karastusjooki. Või siis lisa piima, suhkrut ja vanilje ekstrakti, et teha lumejäätist.
• Lund peaksid sa sööma ainult väikestes kogustes ning ainult siis kui see on täiesti puhas! Kui elad piirkonnas, kus on palju inimesi või loomi ning erinevaid saastaineid, siis jäta see tegemata. Puhas lumi on puhast valget värvi, kui lumel on mõni kollakas, pruun, roosa või muu varjund, siis on lumi must ja saastunud.

3. Värvi lund. Täida spraypudelid vee ning toiduvärviga, et kirjutada või joonistada lumme. Kirjuta enda nimi, mängige sõbraga trips-traps-trulli või tee lihtsalt kauneid kunstiteoseid.

4. Mine jalutuskäigule. Kui võimalik mine jalutama linnast välja, et näha erinevate loomade jälgi. Võta kaasa ka telefon või fotoaparaat, et jäädvustada kauneid lumiseid stseene.

5. Pane lindudele süüa. Pane välja linnumajake või määri käbi kokku maapähklivõiga ning veereta seda lindude seemnete sees. Pane see söök kuhugi sellisesse kohta, et saaksid seda kergelt aknast näha ning lõbutse jälgides linde, kes sööma ilmuvad.

Tubased tegevused

1. Küpseta küpsiseid ja kuuma kakaod. Sega kakaopulber sooja piimaga ning lisa juurde väikseid vahukomme. Leiuta uus küpsisteretsept või proovi eriti lihtsat pähklivõi küpsiseid, kasutades ühte tassitäit maapähklivõid, ühte tassitäit suhkrut ning ühte muna.

2. Tee käsitööd. Valmistu ette jõuludeks ning tee paberist lumehelbeid või muid kaunistusi ning miks mitte ka käsitöökaarte, mida jõulude ajal sõpradele ja sugulastele kinkida.

3. Loe ja kirjuta. Keera end kerra mõne uue raamatuga või loe uuesti üle üks enda lemmikutest. Kirjuta päevikut või lihtsalt enda mõtteid. Võid proovida ka luuletada.

4. Vaata filme või mängi videomänge. Tee filmimaraton, kus vaatad läbi enda lemmiknäitlejaga filmid või võta ette mõni parimate filmide nimekiri ning asu neid vaatama. Või kutsu külla sõbrad ning pea nendega maha üks videomängude turniir. Kuidas lumisest päevast rõõmu tunda?

5. Mängige mänge ja lahenda ristsõnu. Võta kokku kõik pereliikmed ning tehke lauamängude, ristsõnade lahendamise või puzzle kokkupanemise päev.

Veel ideid, mida lumise ilmaga teha:

• Korista terve kodu põhjalikult.
• Korrasta ja organiseeri garaaž või kelder.
• Ava see veinipudel, mida oled alles hoidnud. Sa ju pead sooja saama, eks? Lisaks on vahel klaasike veini hea südamele ja hingele.
• Täida enda fotoalbum või meisterda ise album.
• Helista sõbrale, kellega sa ammu rääkinud pole.
• Korista ära külmkapp.
• Kirjuta enda elukaaslasele armastuskiri ning peida see sellisesse kohta, et ta selle kindlasti üles leiaks.
• Tee pizzat! Külma ilmaga ei kõla pea miski nii hästi kui kuum kodune pizza.
• Saa targemaks. Mõtle mõni teema, mis sulle huvi pakub ning loe selle kohta vikipeediast.
• Tõsta mööbel ümber. Kodu energiale mõjub hästi, kui aeg-ajalt mööbli asukohti vahetad.
• Tõmba uut muusikat.
• Püüa mustale paberile lumehelbeid ning sa näed, kui erinevad nad kõik on.

 

Eemaldatava tutiga talvemüts

Mustriga talvemütsid meestele

Soojad dressipüksid talveks

Sportlikud soojad talvesaapad

Sooja karvaga naiste kindad