Kuidas pakkida kolimiseks?

Kuidas pakkida kolimiseks?

Vähestele inimestele meeldib pakkida – isegi kui nad kolimist ennast ootavad. Et asju lihtsamaks teha, on oluline hakata kaste koguma varem. Poodidest, eriti suurematest, võid tasuta saada puhtaid pappkaste. Alusta pakkimist varakult, et saaksid seda kiirustamata teha.

Alustamine ja organiseerimine

1. Kogu kokku vajalikud tarvikud ja erinevates suurustes kastid. Veendu, et kastid oleks vastupidavad. Lisaks võid vajada ka:
• Mullikilet
• Ajalehti
• Kääre
• Vastupidavat teipi
• Markereid

2. Loo “kolimise kaust”, kus sees on tähtsad asjad, mida kolimise ajal vajada võid. Lisa sinna kõik vajalikud dokumendid. Hoia seda kausta kindlas kohas, et sa seda kogemata kuhugi karpi ei pakiks ja et see oleks sul vajadusel käepärast.

3. Paki iga pereliikme jaoks karp või kohver mitu päeva ette. Pane sinna hambahari ja pasta, rätik, vajadusel raseerija, mõned mugavad riided (dressid), kaks riidekomplekti ning kõike muud mida iga pereliige esimese paari päeva jooksul vajab (ajal, kui pole veel lahti pakkida jõudnud). Niimoodi on kõik vajalik kergelt kättesaadav.

4. Kogu mõned vanad riided, mida saad polsterdamiseks kasutada. Selle asemel, et osta meetrite kaupa mullikilet, kasuta enda vanu riideid.
• Klaasid ja muu selline paki sokkidesse. Kui need üksteise vastu lähevad, siis ei juhtu nendega midagi.

5. Tee fotosid keerulisematest seadistusest nagu näiteks teleka tagune. Kas on midagi, mille paika sättimine võttis kaua aega ja sa juba kahetsusega mõtled, et pead seda uuesti tegema? Tee kiire foto, et hiljem selle järgi toimetada.

Tõhus pakkimine

1. Tee enda praegusesse koju ruumikas pakkimiskeskus. Sul on vaja laia avatud ruumi, kuhu saad vedada kõik asjad, mida pakkimise protsessis vajad. See on koht, kuhu paned enda karbid, pakkimismaterjalid, teibid, sildid ja markerid.
• Kui kasti pakkimisega valmis oled saanud, siis nummerda see ning kirjuta peale ka mis ruumi asjadega tegu ja mis seal sees on. Tänu sellele saad kohe aru, kui üks kastidest puudu on.

2. Alusta pakkimisega – ja ära paki õhku. Mähi iga asi korralikult mullikilesse või riietesse. Aseta iga asi ettevaatlikult karpi ja säti parimasse positsiooni, et vältida kahjusid. Raskemad asjad peaksid olema all ja kergemad peal. Mahuta ühte kasti nii palju asju kui võimalik, et vähendada seda, kui palju kaste sa vajad.
• Rasked asjad nagu raamatud, mänguasjad jne paki väikestesse kastidesse.
• Kasuta kortsutatud ajalehti, et täita tühjad vahed, mis kastidesse jäävad. Nii ei lähe asjad kergesti katki.

3. Paki kõik kokkukuuluvad asjad samasse karpi. Märgi peale ka ruum, kust need pärit on. See teeb lahtipakkimise palju lihtsamaks. Alusta pakkimist ühe toa kaupa, pakkides väiksemad asjad ennem, et need jalust ära saada.

4. Alusta suuremate asjade lahtivõtmisega. Pane tööriistad tugevasse kotti vastavalt sisule ja ruumile. Hoia tööriista kotte ühes karbis, et sul oleks uute koju jõudes lihtne asju tagasi kokku panna.
5. Tee iga ruum tühjaks, alustades köögist. Viska rämps ära ja paki ainult need asjad mida sa kasutad.
• Taldrikuid tuleb pakkida vertikaalselt. Ära unusta ka nõudepesumasinat üle kontrollida.

Töö lõpetamine

1. Paki “avada esimesena” karp viimasena. See ilmselt sisaldab asju, mida sa kasutad kuni kolimispäevani. Mõtle väikestele vajalikkudele asjadele, milledele soovid juurdepääsu enne, kui kõik teised karbid lahti pakid. Samuti on kasulik sinna lisada asju nagu nõudepesuvahend, käsn, majapidamispaber, mõni pastakas, käärid, plastikust sööginõud, pudeliavaja, rätikud, üks pott ja pann, üks pannilabidas jne.
• Hoia meeles, et inimestel on vaja pesta enda käsi, süüa ja dušši all käia enne, kui oled lahtipakkimisega valmis saanud. Selle kasti pakkimine teeb selle lihtsaks.

2. Loe üle kui palju kaste sul on. Kas sa tead, kus neist igaüks on? Kas mõni vajab veel teipimist? Kas sul on rohkem, kui arvasid ning pead kolijatele teatama, et vajad suuremat veokit?
• Millised on õrnad ja millised vastupidavamad? Kas on mõnda kasti, mida ise kanda tahad, nii igaks juhuks?

3. Vaata igasse tuppa ja veendu, et kõik asjad on eemaldatud.
Pea meeles: kui auto on täidetud ja kolijad ütlevad, et neil on kõik peal, siis iga ruumi ülevaatamine, et midagi ununenud poleks, on sinu kohustus.

Lisaks:
• Alusta pakkimisega varakult ning paki kõigepealt hooajalised asjad, mida sa niipea ei vaja nagu jõuluehted, mantlid, loetud raamatud jne. Viska minema või anna ära kõik asjad, mida sa ei vaja.
• Rätikud, riided ja muud asjad, mis katki ei lähe võid pakkida prügikottidesse. Kasuta tugevaid kotte, et need ei puruneks ning märgi kindlasti peale, mida need sisaldavad, et sa kogemata neid ära ei viskaks.
• Kui sul on vaja mööblit lahti võtta, siis pane kruvid väiksesse kotti ja kirjuta juurde, millisele mööbliesemele need kuuluvad.
• Kui sul on raskusi patjade, tekkide ja muu sellise pakkimisega, siis proovi vaakumkotte, need säästavad palju ruumi.

 

Erinevate kujudega omletipannid

Alumiiniumist lõikenuga koos teradega

Elektrooniline Kraanisegisti Veesoojendiga.

Värviline riiete hoiustamise kott

Vahedega aluspesu hoiustamise karbid