E-POOD Tootekategooriad

Kuidas parandada juuksepikendusi?

Kui su juuksepikendused näevad välja kuivad, pusased või elutud, siis ära neid veel ära viska! On mitmeid asju, mida sa proovida saad, et taastada inimjuustest ja sünteetilisest materjalist juuksepikenduste algset hiilgust.

Inimjuustest juuksepikendused

 1. Kasuta kuuma õli, et parandada murdunud otsi. Juhendid on erinevatel brändidel erinevad nii, et jälgi kindlasti kasutusjuhendit. Üldiselt tuleb õli soojendada soojas vees või mikrolaineahjus. Seejärel masseeri õli juuksepikendustesse ning kasuta laiade piidega kammi, et see ühtlaselt juustesse jaotuks. Pane pikendused kilekotti või kasuta plastikust dušimütsi ning oota 5-15 minutit. Seejärel loputa pikendused sooja veega, tupsuta õrnalt rätikuga ning lase neil õhu käes kuivada.
  • Ära pane õli kinnituskohale, kuna see võib kinnitust kahjustada ning juuksekarvad võivad välja tulla.
 2. Kasuta sügavalt niisutavad tooteid, et taastada kuivi või pusaseid pikendusi. Kasuta sügavalt niisutavat palsamit ning kammi, et palsam ühtlaselt juustesse saaks. Seejärel pane pikendused plastikust kotti ning oota 5-10 minutit, et palsam sisse imbuda saaks. Loputa juuksed leige veega ning lase neil õhu käes kuivada.
  • Otsi parabeeni- ja sulfaadivabu tooteid, kuna need on pikenduste vastu õrnemad.
  • Ära pane palsamit pikenduste kinnituskohta.
 3. Proovi kookosõli maski. Võta kaks supilusikatäit (30 ml) kookosõli ning lisa sellele juurde üks supilusikatäis (15 ml) mett. Sega need omavahel hästi kokku. Kanna saadud segu pikendustele ja lase sellel imbuda umbes pool tundi. Seejärel loputa juuksed leige veega üle.

Sünteetilised juuksepikendused

 1. Kasuta pusade vastast vahendit ning harja pikendusi iga päev. Pusasse minemine on juuksepikenduste puhul levinud probleem. Pihusta iga päev juustepikenduste peale head pusade vastast vahendit, enne kui sa soengut teed. Seejärel kammi pikendused üle laiade piidega kammiga või pusasid lahti harutava harjaga, et pikendused oleksid pehmed ja pusavabad.
  • Kui kannad magades pikendusi, siis kasuta siidist padjapüüri, et pusade tekkimist vähendada.
  • Kui su juuksepikendustest tuleb kammimisel palju karvu välja, siis on aeg uute pikenduste jaoks.
 2. Pese sünteetilisi pikendusi iga kahe nädala tagant. Sünteetilised juuksed korjavad külge mustust, rasu ja halbu lõhnu täpselt samamoodi kui inimjuuksed. Kui su pikendused näevad välja elutud, siis pese neid õrna šampooniga, mis on sobilik sünteetilistele juustele. Seejärel kasuta ka sünteetilistele pikendustele mõeldud palsamit. Kuivata korralikult kinnituse kohad, et sinna ei tekiks hallitust.
 3. Väldi kuumust, et ennetada kahjustusi. Enamik sünteetilisi pikendusi on juba valmis stiliseeritud nii, et stiil (sirge, laineline, lokkis jne) on püsiv ning tuleb tagasi ka peale pikenduste pesemist. Ära kasuta kuumi vahendeid, et proovida nende stiili muuta, kuna muidu põletad sünteetilised juuksed ära.

Keeva vee ravi

 1. Täida kraanikauss või muu kauss kuuma veega ning lisa paar piiska šampooni. Kasuta sulfaadivaba šampooni ning sega see vees korralikult laiali.
  • Kui su pikendused on sünteetilised, siis kasuta nendele sobivat šampooni. Keev vesi ei tohiks sünteetilisi juukseid esimesel korral kahjustada, kuid rohkem kui üks kord seda ravi teha ei tohiks.
 2. Pane pikendused sisse. Pese iga osa eraldi, et juuksed saaksid ilusti puhtaks. Loputa pikendused korralikult ära ning pane need rätiku peale kuivama.
  • Osade eraldi pesemine võib tunduda ajaraiskamisena, kuid see tagab selle, et pikendused saavad täielikult puhtaks ning hoiab ära pusad.
 3. Täida kauss keeva veega ning pane sinna sisse juuksepalsamit. Viska šampoonine vesi välja, loputa kauss või kraanikauss ning täida see keeva veega. Seejärel lisa kaks teelusikatäit (10 ml) enda lemmikut palsamit ning sega lusikaga see korralikult veega segamini.
  • Keev vesi avab juuksekarvad, et palsam sisse saaks imbuda.
  • Eriti niisutava doosi jaoks lisa palsamivette veel üks tilk silikoonseerumit. Kui sul seda ei ole, võid lisada ka paar tilka naturaalset õli nagu näiteks oliivi- või kookosõli.
 4. Pane pikendused sisse ja oota 15-20 minutit. Kasuta pikenduste vee alla lükkamiseks lusikat ning jälgi, et need oleks täielikult vee all. Lase pikendustel liguneda, et palsam saaks toimida.
 5. Võta pikendused veest välja ning aseta need kuivale rätikule. Säti pikendused nii, et need omavahel pusasse ei läheks. Sa ei pea palsamit välja loputama ning vett välja pigistama. Pane pikendused otse kausist rätikule. Kui vesi on veel kuum, siis kasuta lusikat või tange, et juukseid välja tõsta ning kummikindaid, et neid sirgelt rätikule sättida.
 6. Kanna juustele niisutavat maski ja oota pool tundi. Võta iga salk eraldi ning kanna neile peale niisutavat juuksemaski. Aseta pikendused tagasi rätikule ning lase neil olla pool tundi.
  • Otsi maski, milles on sees hooldavaid koostisosi nagu näiteks E-vitamiin, argaaniaõli, keratiinvalku, kookosõli ja tugevdavaid lipiide.
 7. Loputa iga salk külma veega ja pane need uuesti rätikule. Pigista salke ettevaatlikult, et saaksid enamuse vee välja.
  • Ära kunagi vääna enda märgi pikendusi, vaid pigista õrnalt ja tupsuta rätikuga.
  • Külm vesi sulgeb juuksekarvad ning lukustab niisutuse nende sisse.
 8. Kammi pikendused laiade piidega kammiga. Jäta pikendused rätikule ning kammi need õrnalt läbi, et pusasid eemaldada.
 9. Lase pikendustel rätiku peal kuivada. Et lisada veelgi rohkem niisutust, võid pikenduste peale pihustada silikooniga juuksepalsamit. Lase juustel öö otsa rätiku peal kuivada. Kui juuksed on täielikult kuivad, siis kammi iga osa eraldi läbi.