E-POOD Tootekategooriad

Kuidas pehmendada voodipesu?

Kuidas pehmendada karedaid ja kriipivaid linu ilma pesupehmendita?

Miski pole võrreldav selle tundega, kui poed õhtul voodisse puhaste ja värskelt lõhnavate linade vahele. Kuid kui oled harjunud kulunud puuvillase voodipesuga (või trikoost-, bambusest või mikrokiust voodipesuga), ei pruugi uus linade komplekt (eriti kui need on perkaaleist, linasest või muust kõrgema klassi puuvillast) olla peale pesemist nii pehmed, kui sina seda sooviksid. Ja see ei seisne lihtsalt pesupehmendajate kasutamises: see tähendab uute pesu- ja kuivatusmeetodite proovimist.

Mis põhjustab voodipesu jäikust ja karedust?


On mitu erinevat põhjust, miks su voodipesu võib tunduda kare või jäik ning miks osasid on lihtsam pehmendada kui teisi. Siin on mõned kõige levinumad põhjused, miks su linad tunduvad pisut karedad.
• Täiesti uued linad ja voodipesukomplektid (ükskõik mis materjalist) on tavaliselt kaetud keemilise kattega, mis muudab need jäigaks, kuna nii näevad need pakendis paremad välja.
• Vanemad voodipesud võivad tunduda karedad, kui neid on valesti pestud ja/või kuivatatud
• Pikka aega kapis seisnud linad võivad kuivada ja seetõttu karedad tunduda.
• Madalama kvaliteediga voodipesu võib isegi peale mitmekordset pesemist olla kare ja kriipiv.
• Polüestrist või nailonist pesu muutub aja jooksul tupsuliseks.
• Kui oled harjunud pehmema sünteetilisest materjalist voodipesuga, siis võib 100% puuvillast voodipesu tunduda sellega võrreldes kare.
• Rohkema pesuaine ja/või pesupehmendaja kasutamine, kui on soovitatud tootja juhistel.
• Kui paned pesumasina liiga täis ning seetõttu ei saa masin pesuainet täielikult välja loputada.

Kuidas karedat ja jäika voodipesu pehmendada?

Eemalda tupsud
Kui su voodipesu on tupsuliseks muutunud, siis tuleb kõigepealt nendest tüütutest tillukestest pallikujulistest tupsudest lahti saada. Kui sul on elektrooniline tupsueemaldaja, siis see on selleks ideaalne. Kui sul seda ei ole, siis võid lihtsalt kasutada ka raseerijat. Raseeri voodipesu samamoodi nagu sa raseeriksid enda jalgu, kuid ole ettevaatlik, et sa kangasse sisse ei lõikaks. Peale tupsude eemaldamist kasuta karvaeemaldusrulli või häda korral ka tavalist teipi, et lahtine pudi voodipesult eemaldada.

Pesemise tehnikad voodipesu pehmendamiseks


Vabane voodipesul olevatest kemikaalidest
Muuda oma uued linad ja muu voodipesu kiiremini pehmemaks, vabanedes pakkekemikaalidest. Selleks pane linad pesumasinasse ja vali sooja või jaheda veega seadistus (põhimõtteliselt kõike muud kui kuum seade). Lisa üks tass söögisoodat (ja mitte midagi muud.
Kui pesumasin jõuab viimasesse loputustsüklisse, veendu, et masin oleks seadistatud külmale veele ja lisa üks tass valget äädikat. Kui viimane tsükkel on tehtud, hoia voodipesu masinas ja pese neid uuesti, kasutades selleks poole vähem pesuainet kui tavaliselt.

Üldiseks pehmendamiseks kasuta söögisoodat ja äädikat
Pesuaine asemel pese oma pesu ühe tassi söögisooda ja ½ tassi äädikaga ning tee üks täistsükkel – alustades kuuma veega ja lõpetades külmaga.

Lisa pesutsüklisse äädikat
Lisa pesutsüklisse koos tavalise pesuvahendiga 1/2 tassi valget äädikat. Äädikas pehmendab ja värskendab su voodipesu.

Vannita voodipesu Epsomi soolas
Aeg-ajalt – eriti kui voodipesu on kriipivalt kare – jäta pesumasinas pesemine vahele ja lase neil vannis liguneda. Täida vann külma veega, lisa umbes 1/3 tassi Epsomi soola ja sega seni, kuni sool on täielikult lahustunud.
Lase neil üleöö liguneda, seejärel loputa neid põhjalikult järgmisel päeval. Kui võimalik, kuivata voodipesu pesunööril. Muul juhul kasuta mõnda allpool nimetatud kuivatustehnikat.
• Kui sul ei ole (või ei soovi kasutada) Epsomi soola, võid selle asendada kuue supilusikatäie booraksi või kahe peotäie lauasoolaga ja järgida ülaltoodud juhiseid.

Kuivatustehnikad voodipesu pehmendamiseks

Pesunööril kuivatamine
Peale mõnda pesemistehnika proovimist, kuivata võimalusel voodipesu nööril, mitte kuivatis. See aitab kiude pehmendada paremini kui kuivati.


Kasuta kuivatipalle
Kasuta kuivatis tihedalt kokkusurutud villast, plastikust või kummist tehtud kuivatipalle. Need aitavad linad kohevaks muuta.


Kuivata madalamal temperatuuril
Kuivati seadistamine kõrgeimale võimalikule temperatuurile võib küll töö ära teha, kuid see võib voodipesu karedaks muuta. Selle asemel vali madalaim temperatuur, mida su ajakava võimaldab.