Kuidas pildistada lemmiklooma?

Lemmiklooma omanikud tahavad alati enda lemmikust ilusaid pilte, mida panna internetti, ilmutada ja teistega jagada. Aga kuidas teha lemmikloomast pilti, mis näeb hea välja ning näitab teda parimast küljest? Ükskõik kas nad püsivad paigal või hüplevad ringi- loomi on keeruline pildistada. Pärast nende näpunäidete lugemist mis siin artiklis on, oskad pildistada oma lemmikust tõelisi meistriteoseid.

1. Hoia kaamera läheduses. Tundub ilmne? Ei ole. Paljud inimesed veedavad oma loomaga aega ilma kaamerata ning niimoodi jäävad paljud väärtuslikud momendid pildile püüdmata. Lisaks, kui su loom harjub ära sellega, et kaamera tema läheduses on, keskendub ta rohkem enda armsatele tegevustele mitte ei hakka huvi tundma kaamera vastu või isegi seda kartma. Tänapäeval on kvaliteetseid ning väikseid digitaalseid kaameraid, mida on kerge kaasas kanda. Ka osadel nutitelefonidel on väga head kaamerad.

2. Arvesta oma lemmiku iseloomuga. Enne kui hakkad oma loomast pilte tegema, küsi endalt mis teeb sinu lemmiku teistest loomadest erinevaks? See ei peaks olema liiga raske kuna sa oled juba palju aega veetnud oma loomaga koos.
• Näiteks kui tead, et su lemmik on unine, laisk ja rahulik, tee fotosessioon tema magamisaseme juures või kohas kuhu ta päikese kätte pikutama läheb ning sul on väga hea võimalus saada võte, mis näitab sinu looma iseloomu. Kui su lemmik on hüperaktiivne, uudishimulik ja alati liikuvuses on parem pildistada kohalikus pargis, kus ta jookseb ringi, püüab palle või mängib teiste loomadega.
• Näita oma lemmiku erilisi võimeid. Jänesed saavad enda pea peal asju tasakaalus hoida. Hamstrid suudavad enda põsed punni toppida. Kassid on väga painduvad. Koerad ajavad enda saba taga.

3. Mõtle konteksti peale. Perfektse foto saamine sõltub paljuski ka asukohast. Sa peaksid valima koha, kus su lemmik tunneb end turvaliselt ja mugavalt. Koerte jaoks on see pea iga koht kus ka sina oled, kuid vähem tormakate ja aremate loomade jaoks pead valima koha, mis sobib neile, mitte sulle.
• Leia koht mis kutsub esile mälestusi ja emotsioone ka aastate pärast kui pilti vaatad. Näiteks võib olla sul koht, kus sina ja su lemmik tihti jalutate või mängite.
• Kaalu ka piltide tausta. Üldiselt sa ei taha, et taust võtaks tähelepanu sinu lemmikult. Vahepeal on parem taust kõige lihtsam taust nagu roheline muru, hästi valgustatud tuba valge seinaga, lihtne vaip jne. Ning mida sa kindlasti enda taustale ei taha on prügikast ja põrandal vedelev riidekuhi. Hoia meeles, et kui sinu taustal olevad lisandid pildile midagi juurde ei anna, siis väldi neid.

4. Pööra tähelepanu valgustusele. Kui asi puudutab loomi on valgustus eriti oluline. Alustuseks ei ole soovitatav kasutada välku kuna see häirib loomi ning võib ka neid hirmutada. Samuti võib välk tekitada mõndadel loomadel tontlikud punased silmad ning kuigi sa saad need pärast pilditöötlusprogrammiga eemaldada, on parem seda siiski vältida. Ainuke erand on kui sa pildistad looma, kellel on väga tume või must karv. Tume karv neelab valgust ning välk võib lisada detaile.
• Eelista väljas olevat valgust nii palju kui võimalik kuna see on parim naturaalne valgus ning see on paljudes imelistes värvides mida tubane valgus olla ei saa. Pea meeles, et valge karvaga lemmikuid pildistades tuleks hoida nad eemal otsesest päikesevalgusest ning kindlasti vältida välku.

5. Pilte tehes tee need looma silmade tasemelt. Kui teed pilte püsti seistes ning looma ülevalt alla vaadates, siis oled temast liiga kaugel ning pildid väljendavad “inimese perspektiivi” ning näevad välja momentvõtetena, mitte portreedena. Lasku alla nii, et saad loomale silma vaadata, niimoodi sisened tema maailma ning saad aimu milline näeb välja elu tema nurga alt vaadatuna- tulemused võivad sind hämmastada.
• Ära karda visata kõhuli pikali, et saada huvitavamat pilti. Veereta end ringi, et saada ebatavaliste ja huvitavate nurkade alt pilte. Kasuta enda kujutlusvõimet.

6. Mine lähedale. Loomi on igas kujus ja suuruses, kuid enamikel juhtudel on nad väiksemad või lühemad kui inimene ning võivad pildil “kaduma” jääda kui sa ei lähe neile lähemale. Muidugi pole lähedale minek alati kerge, eriti kui sul on lemmik kellele meeldib palju ringi liikuda, kuid see on pingutust väärt, kuna niimoodi on fotol rohkem detaile ja isikupära mis võib sinu foto uuele tasandile viia.

7. Püüa pilti nii, et loom ei tea. Oota, et su lemmik teeks midagi armast (või lihtsalt paistaks armas nagu loomad üldiselt on) ning tee pildid. Tee nii palju pilte kui saad, kuna loomad võivad iga sekund midagi teistmoodi teha ning digitaalsete fotode tegemine on tasuta. Mängi oma loomaga. Tee pilte kui keegi teine mängib sinu lemmikuga. Las ta on aktiivne, sa ei tea kunagi mida ta teha võib, mis on väärt pildile jäädvustamist.

Lisaks:
• Keskendu silmadele. Kui ülejäänud pilt on udune, aga silmad on teravad, teeb see pildi vastuvõetavaks vaataja silmadele. See on oluline nii loomade kui inimeste pildistamise juures.
• Kui loom ei taha luua silmsidet kaameraga, hoia kaamera kohal mõnda maiuspala või vilista, et saada tema tähelepanu.
• Et saada loomast lõdvestunud pilti, pildista siis kui ta on just üles ärganud või söönud. Loomad kipuvad olema erksamad enne sööki ning kõhu täis söömine lõdvestab neid ja teeb unisemaks.
• Ole kannatlik. Hea pildi saamine võtab aega.
• Eksperimenteeri erinevate nurkadega. Nagu ka inimesed on mõned loomad rohkem fotogeenilisemad kui teised.

 

DSLR kaameratarvikute seljakott

Universaalne 4in1 Telefonilääts

Mitmepirniline multifunktsionaalne stuudiolamp

Soe Puuvillane Koerte Dressipluus

Lemmikloomade Magamismatt