E-POOD Tootekategooriad

Kuidas puhastada meigipintsleid?

Regulaarne meigipintslite hooldamine on oluline. Sa mitte ainult ei saa lahti vinne põhjustavatest bakteritest, vaid ka ennetad seda, et su meigitoodete värvid ei seguneks.

 

Kümne sekundi kokkuvõte

1. Hoia harjased leige vee all.
2. Kasta harjased topsi, mis on täidetud vee ja beebišampooniga.
3. Liiguta pintslit topsis ringi.
4. Loputa harjased leiges vees.
5. Patsuta harjased kuivaks ja seejärel anna neile kuju.
6. Lase pintslil õhu käes kuivada, seejärel tee see sõrmedega kohevaks.


Kergelt määrdunud meigipintslite puhastamine

1. Uuri enda meigipintslit. Kas sa kasutasid seda puudriste või kreemjate meigitoodete jaoks? Kui kasutasid kreemjate jaoks, siis vajab su pintsel põhjalikumat puhastust kui puudrise oma. Liigu edasi ja loe altpoolt, kuidas puhastada tugevalt määrdunuid pintsleid.

2. Lase kraanist leiget vett harjaste peale. Katsu vältida seda, et vesi pääseks metallist kinnituse alla, kuna see võib rikkuda liimi, mis hoiab harjaseid koos. Lase veel joosta senikaua kuni enamus vanast meigist on maha uhtunud. Hoia pintslit nurgaga allapoole.
• Ära kasuta kuuma vett, kuna kuumus võib harjaseid kahjustada.

3. Täida tops või kauss veega. Kasuta umbes 1/4 tassitäie jagu leiget vett.

4. Vala vette beebišampooni. Sa vajad umbes ühte teelusikatäit šampooni.
• Kui sul beebišampooni pole, siis võid kasutada Castile vedelseepi.

5. Kasta harjased segusse ja keeruta seda. Hoia vee sees ainult harjaste alumist osa, ära lase segul pääseda metallkinnituse alla.

6. Eemalda pintsel segust. Masseeri seebist vett ettevaatlikult harjastesse, et meigist ja mustusest lahti saada.

7. Loputa harjaseid leige jooksva vee all. Jätka õrnalt harjaste hõõrumist senikaua kuni vesi jookseb täiesti puhtana.

8. Tupsuta harjased kuivaks. Kasuta rätikut, et õrnalt eemaldada üleliigne vesi. Mähi rätik märgade harjaste ümber ja pigista õrnalt enda sõrmedega.

9. Anna pintslile tagasi õige kuju. Kui harjased kõverdusid, siis pead sa neile uuesti kuju andma. Kasuta enda sõrmi, et sirgendada ja jaotada harjased tagasi originaalsesse kujusse.

20. Lase pintslil kuivada. Ära pane seda rätiku peale, kuna see võib põhjustada hallitust. Parim variant on see, kui sätid pintsli lauanurgale nii, et harjaste osa ulatub üle ääre.

11. Tee meigipintsel kohevaks. Kui pintsel on täielikult kuivanud, siis võid seda natuke raputada, et kohevust tagasi tuleks. Nüüd on sinu pintsel valmis kasutuseks.

 

Tugevalt määrdunud meigipintslite puhastamine

1. Uuri enda pintslit. Kui sa oled pintslit kasutanud kreemise meigi tegemiseks, siis ei piisa ainult seebist ja veest, et pintslit puhtaks saada. Sa vajad õli, et aidata meigil pintsli küljest lahti tulla- eriti siis, kui meik on pintsli peal olnud juba mõnda aega.

2. Vala veidi õli paberrätikule. Murra rätik kokku ja vala sinna peale väike tilk õli. Sa võid kasutada oliiviõli või mandliõli. Kasta pintsli harjased õli sisse ja keeruta. Ära lase pintslil õli sees liguneda. Liiguta pintslit paberrätikul edasi-tagasi, et mustust lahti saada.

3. Loputa harjased leige vee all. Hoia pintslit nurgaga allapoole. Ära lase metallist osal märjaks saada, kuna see võib tekitada roostet ning harjaseid kinni hoidev liim võib laguneda. Hoia pintslit senikaua vee all, kuni oled enamuse vanast meigist eemaldanud.
• Ära kasuta kuuma vett, kuna see võib harjaseid kahjustada.

4. Pigista šampooni enda pihku. Kasutada võid nii beebišampooni kui ka Castile vedelseepi.

5. Liiguta pintslit enda pihus. Kasta harjased pihus oleva šampooni sisse. Liiguta pintslit õrnalt ringikujuliste liigutustega. Harjased peaksid kogu aeg sinu nahaga kontaktis olema. Sa näed, et šampoon sinu pihul muutub mustaks. See on tänu sellele, et mustus tuleb harjastelt lahti.

6. Loputa pintsel leige veega. Kasuta enda sõrmi, et õrnalt pintslit masseerida. Ja jälgi, et vesi ei satuks kohta, kus harjased saavad kokku metallkinnitusega. Tee seda seni, kuni vesi jääb puhtaks.

7. Patsuta pintsel kuivaks ja vajadusel anna sellele kuju. Mähi pintsel õrnalt rätiku sisse ja pigista sõrmedega üleliigne vesi välja. Eemalda pintsel rätikust ja säti paika harjased. Katsu tagasi luua pintsli algne kuju.

8. Lase pintslil kuivada. Ära pane pintslit rätikule, kuna see võib hallitust tekitada. Aseta pintsel laual nii, et harjaste osa ulatuks üle laua ääre.

9. Tee pintsel kohevaks. Kui sul oli kohev pintsel, siis võivad osad harjased üksteise külge kleepunud olla, isegi peale kuivamist. Kui nii juhtub, siis raputa pintslit.

 

Meigipintslite puhtana hoidmine ja nende eest hoolitsemine

1. Tea, kui tihti on meigipintslit vaja puhastada. Must pintsel mitte ainult ei lase bakteritel tekkida, vaid mõjutab ka sinu meigi värvi. Mõned meigitooted võivad lausa pintsli harjaste lagunemist põhjustada, kui sellel meigitoode liiga kaua peal on. Siin on mõned nõuanded pintsli puhastamiseks, olenevalt sellest, millised harjased sel on:
• Naturaalkarvaga pintslit tuleks puhastada iga nädal. Nii tihedat puhastamist vajab ka pintsel, millega oled kasutanud puudriseid tooteid nagu lauvärv ja pruunistaja.
• Sünteetilise karvaga pintslit tuleb ülepäeviti puhastada. Nii tihedat puhastamist vajab eriti pintsel, mida oled kasutanud kreemiste toodete ja veebaasil meigi kasutamisel nagu huulepulk, kreemjas põsepuna ja silmalainer.

2. Ära pane pintslit püstisesse asendisse kui see kuivab. Vesi imbub liitekohta, põhjustades roostet või mädanemist. Samuti võib niimoodi minna lahti liim, mis harjaseid koos hoiab.
• Pintslit võid hoida püstises asendis siis, kui see täiesti kuiv on.

3. Ära kasuta fööni või sirgendajat pintsli kuivatamiseks. Kuumus rikub kiud- isegi kui kiud on naturaalsed. Meigipintsli harjased on palju õrnemad kui juuksed sinu peas.

4. Kuivata pintslit hästi ventileeritud kohas. Kui kuivatad pintslit suletud kohas, nagu vannituba, siis ei pruugi harjased piisavalt õhuliikumist saada ja nii võib tekkida hallitus. Tulemusena on sul halvasti lõhnav pintsel.

5. Hoia enda meigipintslit õigesti. Kui su pintsel on kuiv, siis pane see seisma kas tassi sisse püstisesse asendisse või lamavasse. Ära pane pintslit nii, et harjased on all, kuna nii võivad harjased vormist välja minna.

 

Lisaks:
• Niisked beebi salvrätikud sobivad hästi pintslite ja meigikoti üle pühkimiseks.
• Samuti on ka meigieemaldus salvrätikud selle töö jaoks head.
• Ära kasuta puhastusvahendeid, mis jätavad tugeva lõhna, jääke või võivad harjaseid kahjustada (nagu näiteks nõudepesuvahend).
• Ära lase pintslil vees liguneda, kuna see rikub kinnituskohas oleva liimi.
• Lase pintslil täielikult kuivada, enne kui seda kasutada, eriti kui plaanid kasutada puudrist meigitoodet. Kui su pintsel on kasvõi õrnalt niiske, võid rikkuda enda meigi.

 

Silindris meigipintslid – 5 tk

Pehmed meigipintslid – 10 tk komplektis

32-osaline professionaalne pintslite komplekt

Taskupeeglid valgustusega neljas värvis

9 sädeleva tooniga lauvärvipal

 

Soovin saada parimaid nippe ning eksklusiivseid pakkumisi  :                [newsletter_signup_form id=1]

Sinu sõpradel oleks kindlasti hea meel kui jagaksid seda artiklit ka nendega: