1. Analüüsige oma õppimise stiili477px-Mr_pipo_Escape_is_in_the_Mind.svg

Enne kui te saate eksperimenteerida erinevate õppimismeetoditega, peate aru saama, mis tüüpi õpilane teie olete.

– kas teie mälu on seotud heliga? Kuulates laulu või heli, mida õppimise ajal kuulsite, tuleb paremini õpitu meelde? Kui tundsite, et see võiks olla teie, siis te kuulute kuulmismäluga inimeste kategooriasse. Kui tahate tulevikus häid tulemusi saavutada, siis soovitame teil loengud linti võtta ning hiljem neid kuulata, selmet niisama raamatut lugeda.

– kas te seostate informatsiooni visuaalse markeriga? Kui olete visuaalse- või nägemismäluga, siis peaksite palju panustama piltidele, graafikutele, joonistele, infograafikutele, värvilistele nimekirjadele ning flashkaartidele.

– kas te ei tunne, et kuuluksite kumbagi eelnevasse gruppi? Sellisel juhul olete füüsiline õppija. Kui tunnete, et teil on loengus liiga palju energiat – toksite oma jalgadega, mängite pastakaga vms, siis teil oleks soovitatav teha kiire kõnnak enne loengut. See aitab teid rahustada ning loengu aja on teie keskendumine palju parem. Samuti võite kõnnaku või jalutuskäigu ajal ka audioraamatuid kuulata. Nii saate informatsiooni kiiremini omandatud.

3. Treenige oma aju uut informatsiooni vastu võtma

Efektiivne õppimine on komme. Teie aju vajab pidevat treeningut, kui tahate enda keskendumist parandada ning keerulisi ülesandeid edukalt lahendada ilma vahepausideta. Üks viis kuidas seda saavutada on luues endale privaatse õppimise tsooni, kus keegi teid segada ei saa. Teil oleks vaja määrata kindel aeg päeval, millal te pühendute 100%-selt õppimisele. See hoiab teie aju valmis uut informatsiooni vastu võtma ning te märkate, et te hakkate iga päevaga aina kiiremini õppima.

4. Tehke trenni

Lisaks sellele, et teie ise teate, et trenn on teie kehale hea, teab seda ka teie aju. Kerge trenn, näiteks jooga, aitab teil palju paremini ning kiiremini õppida. Kui te ei ole päeva jooksul piisavalt aktiivsed, siis teie keha tahab ennast liigutada ning see tähendab, et teil on raske keskenduda. Kui te aga suudate oma energiat kulutada kergete treeningute peale, siis suudate paremini päeva jooksul õppida ning olete üldiselt produktiivsemad.

5. Töötage rahusmind

Kui teie toakaaslane kutsub pidevalt sõpru õllele, siis te ei suuda õppida, olenemata sellest, kui kõvasti te üritate. Õpilased, kes tahavad õppida kiirelt, peavad leidma vaikse ning kõrvaliste segajateta keskkonna, mis ei sega teie aju tööd mitte ühelgi viisil. Selline keskkond aitab teil koheselt leida õppimise režiim.

6. Tehke palju märkmeid

Ainult vähesed inimesed suudavad informatsiooni meelde jätta seda lihtsalt lugedes. Kui teie ei ole üks nendest vähestest privilegeeritud õppuritest, siis te peate kindlasti märkmeid tegema. See lihtne meetod sunnib teid mõtlema käesoleva teema olemusest kuid annab ka hea raamistiku hilisemaks kordamiseks. Katsuge kirjutada ainult kõige olulisemast, see aitab teil meenutada kõike muud, mida olete kuulnud või õppinud.

7. Mõttekaardid

Mõttekaardid on ühed parimatest tööriistadest, mis aitavad õppimise protsessi kiirendada. Teie aju töötleb informatsiooni efektiivsemalt, kui te loote enda peas visuaalse pildi. Võite teha hea mõttekaardi vanakooli moodusel – võtke suur paberileht ning organiseerige kõik faktid ja selgitused. Kasutage pilte ja sümboleid ning grupeerige sarnased teemad ning ühendage need värviliste markeritega.

8. Eksperimenteerige

Pähe õppimine on tihtipeale õppeprotsessis valesti rakendatud. Mõned õpilased õpivad terved laused, lõigud ja isegi loengud pähe, ilma et nad ise nendest täielikult aru saaksid. Siiski, pähe õppimine on väga kasulik, kui teil on vaja selgeks saada definitsioone ning klassifikatsioone väga kiirelt.  Ärge unustage pähe õppimisega eksperimenteerida – osade asjade jaoks on see hea, teiste jaoks mitte.

9. Leidke õige kontekstpower-of-the-mind-Wallpaper__yvt2

Kui tahate õppida kõige efektiivsemalt, siis teil on vaja informatsioon enda jaoks lahti seletada. Kontekstist välja rebitud informatsioon ei kipu meie mäludes püsima. Leidke mingi aspekt, mis on teie jaoks huvitav, tehke sarnaste teemade kohta uurimistööd ning te avastate uute asjade õppimise rõõmu! Ajaga muutute kiiremaks ja paremaks õppuriks.

10. Õppige iga päev

Kindlasti läheb veidi aega enne kui te suudate harjuda igapäevase õppimise rutiiniga kuid teie pea lõpuks võtab sellest kombest kinni. Mida tihemini te õpite, seda vähem aega läheb loetud asjade meeldejätmiseks. Kui te hakkate võimalikult ruttu peale uue teemaga tutvumist seda ka õppima, siis ei kulu üldse palju aega, et oleksite eksamiks valmis.

Koolikotid