Kuidas koju jõululõhna luua?

Kui asi puudutab jõule, siis üks parimatest asjadest selle juures on need oivalised lõhnad, mis jõuludega kaasnevad. Muidugi ei ilmu need lõhnad iseenesest. Sa pead need enda koju looma. Sa võid valmistada popurrii või kasutada küünlaid ja õlisid, et luua enda lemmikuid jõululõhnasid.

Popurrii keetmine

  1. Vali enda lemmikud lõhnad. Popurrii keetmise võtmeks on valida lõhnu, mis sinu jaoks jõule meenutavad. Osad inimesed naudivad õrnu lõhnu nagu näiteks apelsin ja tüümian. Igal juhul võid kasutada sellist kombinatsiooni nagu sa ise tahad. Proovi näiteks kaneeli, nelki, ingverit, jõhvikaid ja männioksi.
  2. Pista kõik potti. Võta piisavalt suur pott ning lisa soovitud ained potti. Vürtside puhul võid tarvitada tervet vürtsi, nagu kaneelipulkasid või rosmariinioksi või kui sul neid pole, siis võid kasutada ka jahvatatuid vürtse. Kalla peale nii palju vett, et kõik koostisosad oleksid vee all.
  3. Keeda popurriid tasasel tulel. Lase veel keema minna ning seejärel keera pliidil kuumust vähemaks, et popurrii tasasel tulel podiseda saaks. Popurrii võib tasasel tulel olla terve päeva, kuid pead jälgima, et vesi ära ei keeks ning vajadusel lisa seda juurde.
    • See on hea idee, kui soovid jõulupeo ajal enda koju meeldivat lõhna, millega külalisi üllatada.

Lõhna lisamine küünaldele ja õlidele

  1. Tee ise piparmündisegu. Pane 240 ml destilleeritud vett väikesesse pritspudelisse. Tilguta sinna sisse 20 tilka piparmündilõhnalist eeterliku õli. Pane kork peale ja raputa korralikult. Seejärel pritsi seda enda koju. Seda segu võib isegi kangale pritsida.
    • Sa võid samuti kasutada kaneeliõli (kolm tilka), männiõli (kolm tilka) ja apelsiniõli (neli tilka). Sega see kokku kuue supilusikatäie vee ja ühe lusikatäie viinaga.
  2. Põleta küünlaid. Kõige lihtsam moodus jõululõhna loomiseks on põletada selliseid küünlaid, mis sulle jõulutunde loovad. Sa saad ka ise küünlaid teha lisades ükskõik millist põlevat õli (sealhulgas taimeõli) purki. Pane juurde küünlataht, küünlavaha ning lemmikud lõhnad enda eeterlike õlide valikust, nagu näiteks nelk või kaneel.
  3. Proovi vahasoojendajat. Teine lihtne võimalus enda kodu hästi lõhnama panna on kasutades vahasoojendajat. Tihtipeale ei vaja vahasoojendaja avatud leeki, mistõttu on need üpriski ohutud. Lihtsalt pista vahasoojendaja pistikusse, pane käima ja lisa lõhnastatud vaha soojenevale piirkonnale. Vaha vabastab sinu tuppa oivalisi jõululõhnasid.
  4. Tee enda difuusor. Alusta väikesest klaaspudelist. Täida enamus pudelist veega. Lisa paar tilka endale meeldivat eeterliku õli, mis sulle jõule meenutab (kaneel, nelk, mandariin, seedripuu jne). Samuti lisa kaks supilusikatäit viina. Lõpuks pista pudelisse peotäis bambusest tehtud orki, mis hakkavad sinu toa õhku lõhna vabastama.

Kasulikke lõhnade loomine

  1. Tee lõhnastatud tulealustajaid. Tulealustajad aitavad sul ahju alla tuld kiiremini teha, lisaks annab lõhnastatud tulealustaja mõnusa lõhna sinu koju. Võta paberist muffinite tegemise korvikesed ning hakka sinna panema lõhnastatud asju nagu kaneeli, rosmariini, männikäbi tükikesi, loorberilehti ja nelki. Võta puuvillast pael ning säti see korvikese keskele. Sa võid paelal lasta üle ääre rippuda; see ei pea täiuslikult keskele sätitud olema. Lõpuks vala sulatatud mesilasvaha või sojavaha korvikesse. Lase tulealustajatel jahtuda ning siis on need valmis minema sinu ahju või kaminasse.
    • Samuti võid lisada iga halu kohta tilgakese kaneelilõhnalist eeterliku õli enne kui tule alla teed.
  2. Tee ise glögi. Glögi on soojendav talvine jook. Võta neli tassitäit (0.91 L ) õunamahla, pudelitäis punast veini (750 ml), 1/4 tassitäit (59 ml) mett, apelsini koor ja mahl ning lisa enda lemmikud vürtsid. Sa võid kasutada näiteks kahte kaneelipulka, nelja tervet nelki ja kolme tähtaniisi. Lase segu kergelt keema ning soojenda seda enne serveerimist umbkaudu kümme minutit. See segu loob ahvatleva lõhna sinu koju ning on ka hea jook, mida külalistele pakkuda saad.
    • Kui tahad glögi ka lastele pakkuda või lihtsalt ei soovi alkoholi tarbida, siis võid seda teha ka apelsinimahlast.
  3. Tee ise kuuselõhnalised kotikesed. Õmble riidejääkidest väikesed kotikesed ning täida need kuuseokastega. Kuuseoksi ja okkaid saad ka maast korjata kohtadest, kus müüakse kuuski. Õmble okkad kotikestesse ning pane enda kodus igale poole. Niimoodi saad oivalise kuuselõhna siis, kui enda koju kuuske tuua ei saa või ei soovi.
  4. Tee lõhnav vanik. Vanikuid on ilus vaadata ja kui sa vaniku õigesti teed, siis saad õhku lisada jõululõhna. Alustuseks tükelda õunad ja apelsinid. Seejärel tee paks tainas kaneelist, nelgist ja õunakastmest. Rulli see ning seejärel kasuta piparkoogivorme, et lõigata sellest kujundeid välja. Küpseta puuviljad ja “küpsised” ahjus kergel kuumusel (120 kraadi) senikaua, kuni nad kuivaks muutuvad. Seejärel aja need üksteise järel nööri otsa.
  5. Kasuta lõhnastatud käbisid. Lõhnastatud käbisid võid leida ka kodutarbeid müüvatest poodidest, kuid neid saad ka ise teha. Ainus mis sa tegema pead, on tilgutada nende peale kaneelilõhnalist eeterlikku õli. Pane käbid väikeste gruppidena enda kodus laiali.
  6. Tee vürtsikaid apelsine. Seda varianti on kasutatud juba keskajast saati. Võta hambaork või mõni muu terav asi ning torka apelsini või greibi sisse auke. Pane igasse auku nelgipung. Et apelsinide välimusele särtsu lisada, võid aukudest moodustada mõne kujundi nagu näiteks tähe või südame.

Käbikujulised LED tulukesed

Jõuluvana ja lumememmega pudelihoidjad

Muusika saatel tagumikku võdistav jõuluvana

Lõbusad jõuluteemalised sokid

Jõuluteemaline komplekt kööki