E-POOD Tootekategooriad

Kuidas saada lahti riietel olevast staatilisest elektrist?

Staatiline elekter ja riiete klammerdumine naha külge on tingitud elektrilistest laengutest, mis tekivad riietele kuivuse, hõõrdumise ja muude sarnaste asjade tõttu. On mitmeid nippe mida kasutada, et saada kiirelt lahti staatilisest klammerdumisest, kuid kui sinu riietel on staatiline elekter suureks probleemiks, siis tasuks kaaluda pikaajalisemaid lahendusi. Siin on, mida sa peaksid teadma staatilisest elektrist lahtisaamiseks:

Kiired staatilise elektri eemaldamise võimalused

 1. Libista mõjutatud riideese läbi metallist riidepuu. Enne riideeseme selga panemist, libista metallist riidepuu läbi riiete sisemuse.
  • Metall laeb elektri maha ning seeläbi eemaldab staatilisuse. Sama tulemuse saad ka siis, kui libistad mõne muu metallist eseme läbi riiete sisemuse.
  • Samuti võid libistada metallist riidepuu naha ja riide vahelt peale seda, kui sa riided selga oled pannud.
  • See trikk töötab eriti hästi õrnade kangaste puhul, nagu näiteks siid.
 2. Peida riiete sisse haaknõel. Pane metallist haaknõel enda riideeseme siseõmbluse külge, sellisesse kohta, kus keegi seda ei näe.
  • Metall vabastab elektrilise kogunemise riietel, hoides ära riiete klammerdumise naha külge.
 3. Kasuta metallist sõrmkübarat. Katsu metallist sõrmkübaraga igat asja, enne kui sa neid asju palja nahaga puudutad.
  • Selle idee on vabastada elektriline laeng, et hoida ära staatilisust. Kui sul pole metallist sõrmkübarat, siis võid ükskõik millise metallist esemega riideid puudutada.
  • Pane sõrmkübar taskusse ja kasutada seda siis kui vaja. Samuti võib see aidata vähendada staatilisust ka sel ajal, kui sa ringi kõnnid.
 4. Vaheta enda kingad. Vaheta kummipõhiste sisetaldadega kingad selliste vastu, mis on tehtud nahast.
  • Kumm kogub elektrilaenguid ning need laengud on vastutavad staatilise elektri üle.
  • Nahast jalatsite kandmine aitab sul maanduda, sest nahk ei tekita elektrilaengut nii lihtsalt kui kumm.

Pihustid

 1. Pihusta riietele juukselakki. Hoia lakki 30 cm või rohkem riideesemest kaugemal ning pihusta lakki riide sisemusse. Juukselakk on tehtud selleks, et hoida ära staatilist elektrit juustes, kuid see töötab hästi ka riietel oleva staatilise elektri puhul.
  • Juukselakki tuleks pihustada kaugemalt, et lakk ei jätaks nähtavaid jälgi sinu riietele. Parimate tulemuste jaoks keskendu nendele piirkondadele, kus riie eriti klammerduv on.
  • Seda trikki tuleks kasutada kohe enne riiete kandmist, et sellel poleks aega maha kuluda. Sa võid lakki pihustada ka siis, kui sul riided juba seljas on.
 2. Pihusta riietele pesupehmendajat. Tee lahus ühest osast pesupehmendajast ja kolmekümnest osast veest ning pihusta seda klammerduvate riiete peale.
  • See valem on üksnes umbkaudne hinnang, kuid kasutatava vee hulk peaks olema palju suurem kui pesupehmendaja oma.
  • Pihusta piirkondi, mis on eriti klammerduvad ning keskendu riiete sisemustele, kus kõige tõenäolisemalt riie vastu nahka hõõrdub.

Isiklik hügieen

 1. Niisuta enda nahka. Kanna kreemi või ihupiima kõikidesse nendesse piirkondadesse, kus riie sinu naha külge kleepub.
  • Nahka niisutades eemaldad naha kuivuse, mis muidu võib meelitada väga laetud riideid.
  • Samuti kanna kätele kreemi enne, kui pesu pesukuivatist välja võtad või kokku voltima hakkad. Niimoodi toimides hoiad ära üleliigse elektrilise laengu, mis sinu kuivadest kätest kangale kanduda võib.
 2. Kasuta silikoonipõhiseid tooteid enda juustel. Kasuta silikoonil põhinevat palsamit ja muid juuksehoolduse ja soengu tegemise vahendeid peale juuste pesemist.
  • Nendest toodetes olev silikoon katab iga juuksekarva ning loob barjääri, mis neutraliseerib elektrilisi laenguid. Kui elektriline laeng on neutraliseeritud, siis on staatilisus kontrolli all.

Staatilise elektri uuesti tekkimise vältimine

 1. Lisa pesule soodat. Puista umbes 60 milliliitrit soodat enda riietele enne kui pesumasina käima paned.
  • Suuremate pesukoguste jaoks võid seda kogust suurendada 125 milliliitrini. Kui kasutad ka teisi staatilise elektri neutraliseerimise tehnikaid, siis võid kogust vähendada 15-30 milliliitrini.
  • Sooda loob efektiivse barjääri ümber iga riideeseme, hoides ära positiivsete ja negatiivsete laengute kogunemise, mis põhjustab riiete klammerdumist.
  • Sooda on hea vahend ka erinevate lõhnade neutraliseerimiseks.
 2. Lisa pesumasina loputustsüklile äädikat. Kui masin lõpetab oma esialgse tsükli, siis pane masin pausile ning vala riietele umbes 60 milliliitrit valget destilleeritud äädikat. Seejärel pane masin uuesti käima.
  • Äädikas pehmendab riideid, hoides ära nende kuivuse ja kanguse. See aitab samuti vähendada staatilise elektri kogunemist.
  • Kui su masinal on dosaator pesupehmendaja jaoks, siis võid sinna äädikat valada enne pesutsükli algust.
  • Ära kasuta äädikat koos valgendajaga, kuna need kaks toodet võivad kokku sattumisel luua kahjulikku gaasi!
  • Kõige paremini toimib valge äädikas, kuid sa võid kasutada ka õunaäädikat. Õunaäädikat ei tasu siiski kasutada valgetel või heledatel riietel.
 3. Viska pesumasinasse hõbepaberit. Viska väike hõbepaberist tehtud pall pesumasinasse riietega koos ja pane käima enda normaalne pesuprogramm.
  • Hõbepaberit ära pane kuivatisse, kuna see võib ohtlik olla!
 4. Kasuta pesupehmendajat. Pesupehmendajat või kasutada nii vedelal kujul kui ka lehena.
  • Pesupehmendajad sisaldavad kemikaale, mis on disainitud staatilise elektri kogunemise vastu.

Kuivati kasutamine

 1. Kasuta kuivatipalle. Pane üks või kaks palli kuivatisse, enne kui programmi käima paned.
  • Kuivatipallid on tehtud riiete pehmendamiseks, ilma et peaksid kasutama kemikaalidel põhinevaid pehmendajaid. Need hoiavad ära riiete kanguse ning seeläbi ka staatilise elektri tekkimise.
 2. Pane kuivatisse niiske pesulapp. Pane kuivati viimasel kümnel minutil kõige madalama kuumuse peale ning viska ülejäänud tsükli ajaks sisse puhas ning piisavalt niiske pesulapp või rätik.
  • Kui õhk liiga kuivaks muutub, siis võib tekkida elektriline laeng. Niiske pesulapp tsükli lõpus hoiab ära selle, et kuivatis ei muutuks õhk liiga kuivaks.
 3. Raputa pesu peale kuivatist välja võtmist. Raputa iga riie eraldi läbi. See hoiab ära staatilisuse kogunemise. See töötab ainult siis, kui võtad riided kuivatist välja koheselt peale programmi lõppemist.
 4. Kuivata riideid õhu käes. Ära lase kuivatil riideid täiesti kuivaks teha, vaid võta need välja ja riputa kuivama. Või jäta üldse kuivati kasutamine ära.

Siidjas läikiv kleit naistele

Suures valikus 3D T-särke

Pidulik siidipluus meestele

Nooruslikud triiksärgid meestele

Armas täpiline tüdrukute kleit