E-POOD Tootekategooriad

Kuidas teksaseid venitada?

Kui oled hiljuti kaalus juurde võtnud, pikemaks kasvanud või oled tähele pannud, et sinu teksased on kuivatis kokku tõmbunud, siis siin on mõned meetodid, kuidas saad teksaseid venitada paari sentimeetri jagu. Pole vaja proovida kõiki meetodeid, kuid võid seda siiski teha, et näha milline meetod sinu teksastega kõige paremini toimib.

 

Pritsi ja tõmba

 

 1. Tee kindlaks, mis osa teksastest sa venitada tahad. Kõige tavalisemad piirkonnad, mis teksade juures kitsad tunduvad on istmik, puusad ja reied ning neid on ka kõige kergem venitada. Samuti annab teksaseid natuke pikemaks teha, kui venitad neid pikisuunas.
 • Kui tahad venitada piha või puusakohta, siis leia riba, mis jookseb üle teksaste esi ja tagaosa. Vali pihakoht või selle alune, olenevalt sellest, mis koht sinu jaoks kitsaks jääb.
 • Kui tahad teksaseid pikemaks venitada, siis vali koht, mis ulatub põlvest allapoole. Venita seda piirkonda, mis pole õhuke (nagu näiteks kulutatud teksastes olevad augud), kuna muidu võid teksad ära lõhkuda. Üldiselt on kõige paremad kohad teksaste venitamiseks sääremarjast kuni pahkluuni.

 

 1. Mõõda teksased. Enne alustamist kasuta mõõdulinti ja mõõda ära teksaste pikkus või laius – olenevalt sellest, kumba pidi sa neid venitada tahad. Mõõda ära täpselt see koht, mida venitada plaanid. Kui oled venitamisega valmis saanud, siis oskad niimoodi öelda, kas venitamine toimis või mitte.

 

 1. Pritsi teksaseid. Täida pihustiga pudel leige veega. Pritsi piirkondadesse, mida sa venitada soovid, piisavalt palju vett. Veendu, et vesi imbub piisavalt sisse, et kataks ära teksaste väli- ja sisepoole.

 

 1. Seisa kanga peal. Aseta teksased põrandale. Kui sa venitad teksaste pihaosa või istmikukohta, siis seisa teksaste ühel poolel nii, et su mõlemad jalad on sama tasku peal. Kui soovid teksaseid pikemaks venitada, siis seisa teksaste kuival osal, kohe peale põlvekohta.

 

 1. Tõmba kangast. Hoia enda jalgu ühe koha peal ja võta kätte riidekülg vastupidiselt sellele, kus sa seisad. Tõmba kangast kindlalt enda keha poole. Sa peaksid kangast tõmbama selles suunas, mis suunas sa seda venitada tahad. Korda seda kümme korda ning tee samamoodi teisele säärele või pihaosa vastasküljele.
 • Kui venitad pihaosa, siis ära pane teksaste nööpe ja lukke kinni, kuna kinni olles võid need ära lõhkuda.
 • Ära taskuid ega rihmaaasasid tõmba, kuna need on teksastel nõrgad kohad ning võivad rebeneda.

 

 1. Mõõda teksad üle. Tee kindlaks, kas teksased on veninud vähemalt kahe sentimeetri jagu, kui mitte, siis proovi teist meetodit.

 

Soe vann ja venitamine

 

 1. Pane teksased jalga.

 

 1. Lase vanni soe vesi.

 

 1. Mine vanni ja lase veel kangasse imbuda. Umbes 15 minuti pärast peaksid tundma, kuidas teksased vabamalt jalas istuvad.

 

 1. Venita teksaseid. Venita soovitavaid piirkondi samal ajal kui vannis istud, nagu näiteks siseõmblus või pihaosa. Venita kangast enda kätega umbes kümme minutit.

 

 1. Lase vesi vannist välja ja lase teksastel veidi nõrguda. Niimoodi hoiad ära selle, et sinakas vesi üle kogu su vannitoa põranda on.

 

 1. Tee venitusi. Tule vannist välja, pane käterätt põrandale ja tee selle peal venitusharjutusi, et kangas veniks. Samuti võid teha ka mõndasid joogapoose.

 

 1. Lõdvestu ja lase teksastel kuivada. Lama rätikul ja loe raamatut või mine õue ning lase õhul teksaseid kuivatada vähemalt pool tundi. Teksade kuivamisel võtavad nad sinu kehale sobivama vormi, venides välja, et sobituda sinu kurvidega.

 

 1. Võta teksased jalast ja lase neil õhu käes lõpuni kuivada. Ära teksaseid kuivatisse pane, muidu tõmbuvad need uuesti kokku.

 

 1. Pane teksased uuesti jalga siis, kui need on kuivad. Tee vähemalt viie minuti jooksul uuesti venitusharjutusi, et need veel avaramaks läheksid.
 • Sa pead seda protseduuri kordama paar esimest korda, kui teksaseid kannad. Aja jooksul venivad teksased rohkem välja ning sobituvad paremini sinu kehaga.
 • Tulevikus pese teksaseid käsitsi ja lase nendel õhu käes kuivada, et need pesumasinas ja kuivatis uuesti kokku ei tõmbuks.

 

 

Kanna, pihusta ja venita

 

 1. Pane teksased jalga. Vaata peeglist, millist piirkonda sa venitada soovid.

 

 1. Pritsi soovitud kohale sooja vett. Seda on kõige kergem teha peegli ees.

 

 1. Istu maha. Või tee kükke, kummardusi jne. Tee ükskõik mida, mis teksaseid sinu keha liikumise läbi venitab.

 

 1. Kui teksad on kuivad, siis venita neid kohti, mis vaja. Sa võid tõmmata neid laiemaks või pikemaks, vajadusel ka mõlemat.

 

 1. Pane teksased mingi asja peale, et see venitada aitaks. Näiteks võid kasutada suurt plastikpudelit. Hoia neid niimoodi paar päeva ning venitamine on lõpule viidud.

 

 

Lisaks:

 • Need meetodid peaks toimima enamike naturaalsest kangast asjade peal.
 • Kui teksased on sulle väga kitsad, siis võivad need venitamisel rebeneda.
 • Kui käsitsi pesta ei soovi, siis võid panna teksased ka pesumasinasse kasutades külma vee programmi. Soe vesi põhjustab nende tagasi kokkutõmbumist.
 • Kui teksastel on palju rebitud kohti, siis võivad need augud venitamisega suureneda.
 • Kui sa ei suuda teksaseid enda reitest ülespoole tõmmata, siis ei aita need meetodid teksaseid parajaks teha. Venitamine on kõige mõttekam siis, kui vajad mõne sentimeetri jagu lisaruumi.

 

 

Nooruslikud meeste teksased

Allosas olevate lilledega valged teksased

Nööpidega poiste teksased

Värvilised meeste teksased

Kulutatud moega teksased tüdrukutele