Kuidas tööl edukalt riietuda?

Kuidas tööl edukalt riietuda?

 

Kindlasti tahad, et tehtud töö räägiks ise sinu eest, kuid ka visuaalne välimus on peaaegu sama võimas kui su viimane positiivne hindamine. Personalijuhid soovitavad, et sa riietaksid end töö jaoks mida sa soovid, mitte töö jaoks mis sul juba on.

Tööriiete valimine

1. Uuri järgi. Enne vestlusele või intervjuule minemist uuri kindlasti firma kohta. Küsi mõnelt tööliselt või jaluta aeglaselt mööda peakontorist, et teada saada millist riietumistiili firma oma töötajatelt soovib, kas täiesti ametliku või vabamat stiili.

2. Ole formaalne. Kui sa ei saa teada mis on firma riietuse eelistus, kanna ülikonda, viksitud ja läikivaid kingi ning klassikalisi aksessuaare. Kui oled end natuke liiga palju üles löönud on ikkagi suurem võimalus muljet avaldada. Hoia siiski eemale liiga pidulikuna näivast riietusest. Üks ekspert on öelnud, et riietu alati üks samm rohkem. Kui proovid mitme sammu jagu uhkemalt riietuda, võib see sinu kahjuks töötada.

3. Järgi riietuskoodi. Kui sul on töökoht, pea kinni riietuskoodist. Üldiselt antakse sulle teada, kas firma soovitab kanda vabamat riietust või ametliku.

4. Jälgi juhtide riietust. Kui soovid natuke vabamalt tööl riides käia, ära tee seda kunagi enne, kui juhid seda tegema hakkad. Naised peaksid alati kandma sukkpükse, kuni on selge, et paljad jalasääred on vastuvõetavad. Kui su töökohas on vanemad juhid, võivad katmata sääred tunduda ebaprofessionaalsena.

5. Kanna parajaid riideid. Riietus, mis on liiga pingul võib tunduda kohatuna. Riided, mis on liiga lohvakad jätavad mulje, et need on laenatud või kellegi vanad riided. Järgmine kord kui riideid ostad mõõda enda puusad, piht, büst ja sääre sisepikkus, et leida endale sobivad ja parajad riided. Lohvakamad riided võid viia rätsepa või õmbleja juurde, et neile uus välimus anda.

6. Hoolitse ka muu välimuse eest. Lõika juukseid vähemalt iga kuue nädala tagant. Mehed peaksid hoidma enda lõua puhtalt raseerituna või kandma selgete piiridega habet või vuntsi. Kui sa ei saa lubada endale maniküürija juures käimist, viili enda küüsi kodus. Küüned mis on liiga pikad, võivad tõmmata valet sorti tähelepanu. Juuksevärv hoia neutraalne. Kui sa soovid neid värvida, värvi loomuliku tooni või lase triibutada.

7. Väldi liiga vabat riietust. Plätud, miniseelikud, lühikesed püksid, varrukateta topid, teksad ja dressipluusid on sellised riideesemed, mis kontoris töötamiseks ei sobi.

8. Kanna põlvedeni seelikuid. Või pikemaid. Tänu pliiatsseelikute ja maksiseelikute trendile on naistel suur valik seelikuid mille vahel valida, et olla korraga nii naiselik ja professionaalne.

9. Peida kehakaunistused. Kata kinni tätoveeringud ja eemalda needid tööpäevaks. Osadel inimestel on suured eelarvamused kehakaunistustega inimeste suhtes, nii et see ei ole õige viis tööl mulje avaldamiseks.

Riietumine ametikõrgenduse saamiseks

1. Investeeri. Soeta mõned disainer aksessuaarid. Inimesed seostavad omavahel raha ja edu, nii et kandes mõnda kallist salli, rihma, kella või mantlit annad endast ülemusele edukama mulje.

2. Pea piiri. Ära kanna liiga palju kallite disainerite tooteid, kui sa just moealal ei tööta. Kui sul on madalama palgaga töökoht, kuid kannad kogu aeg ainult kalleid firmariideid võib su ülemus hakata arvama, et sa ei oska rahaga ümber käia ning laristad liiga palju.

3. Kanna puhtaid ja triigituid riideid. Kui sul pole aega või võimalust pidevalt enda riideid triikida, osta rohkem sellistest materjalidest riideesemeid mis on vähekortsuvad. See kehtib ka firmas, kus riietustiil on vabam. Sinu särgid, püksid ja seelikud peaksid alati olema kortsuvabad.

4. Kanna korralikke kingi. Kui su kingad näevad kulunud välja tuleks nad välja vahetada. Kui tegu on su lemmikpaariga, telli uus paar või vii need kingsepa juurde, et ta saaks asendada kulunud tallad ja parandada üldist väljanägemist.

5. Löö üles.
Õhtusöökide, kohtumiste ja pidude jaoks pane mängu enda parim. Kui sa tead, et sul samal päeval õigeks ajaks jõudmisega läheb kiireks vali riietus, soeng ja jumestus välja eelneval õhtul. Hilinemine jätab väga halva mulje.

6. Investeeri klassikasse. Osta kokku korralik varu valgeid särke, musti, halle, tumesiniseid või pruuni pükse ja ülikondi. Vanemad inimesed kipuvad riietuma konservatiivsemalt, nii et kasuta värve enda aksessuaarides, mitte põhilistes tööriietes.

7. Kanna värvi siis kui sobib. Kui paistab, et firma hindab inimesi kellel on hea moevaist, proovi kanda eredamaid värve ja mõnda uut moekat riideeset. Kui tulemas on firmapidu ja soovid et tegevjuht sind tähele paneks, vali kleit või lips mille värv on natuke ebatavaline, kuid siiski konservatiivne.

Riietusstiil aitab sul jätta endast paremat muljet, kuid see ei tähenda, et ametikõrgendused sinu suunas lendama hakkavad pelgalt riietuse põhjal. Tee enda tööd korralikult ja armastusega ning sind pannakse kindlasti tähele. Kui aga riietud sobivalt, võidakse sind rutem tähele panna.

 

Musta värvi klassikaline ülikond

Lihtne ja stiilne kleit naistele

Pikkade varrukatega pikk kleit

Klassikalised igapäevapüksid suures värvivalikus