Kuidas kujundada oma elutuba?

Kuidas kujundada oma elutuba?

On palju asju millega arvestada kui kujundad oma elutuba. Kõige parem on alustada sellest, kuidas sa soovid oma elutuba kasutada ning sealt edasi liikuda. Võta enda elutoast kõik, kasutades neid juhiseid mööbli ja valgustuse suhtes. Lisa mõned kunstiteosed ja dekoratiivsed taimed, et siduda ruumi kokku.

Mööbli paigutamine

1. Tee kindlaks oma elutoa otstarve
Võta aega mõtlemiseks mis peaks olema sinu elutoa põhiülesanne. Kas sul on lapsi kes vajavad mängimiseks ruumi? Kas sul on plaanis pidada palju pidusid ja kokkusaamisi? Kas su elutoas on suur aken, millest avaneb kaunis vaade? Ruumi põhiülesanne mõjutab seda kuidas sa seda sisustama peaksid. Kui su elutoas on suur aken või hoopis kamin, tasuks jätta see ruumi põhiosaks, disainides ülejäänud toa selle järgi. Säti istumiskohad nii, et ruumis oleks selge ülevaade selle põhipunktile. Tugitoolidena vali sellised, mida saaksid vajadusel kergelt ühest kohast teise liigutada. Mõned elutoad on piisavalt suured, et neid jagada mitmeks piirkonnaks. Kui sul on samuti suur elutuba ning laste jaoks on vaja ruumi, kus nad mängida saaksid, tasuks osa ruumist sisustada laste mängunurgaks. Kasuta diivanit või sirmi, et jagada tuba lihtsalt ja loomulikult.

2. Hoia sissepääs vaba
Väldi mööbli paigutamist liiga lähedale sissepääsule. Külalistele kes tuppa sisenevad, peaks jääma piisavalt vaba ruumi. Samuti hoia sissepääsust eemale taimed ja muud sisustuselemendid. Sa ei taha oma külalisi asjadega trügima panna, kui nad tuppa soovivad pääseda. Lisaks teeb vaba sissepääs ruumi rohkem kutsuvaks.

3. Veendu, et toas oleks ruumi liigelda
Säti oma mööbel nii, et külalistel oleks ruumi ringi liigeldes suhelda. Kui ruumi sisustad, on sul täielik kontroll selle üle kuidas sinu külalised seal liiklevad. Pööra tähelepanu ustele. Kui sul on üks uks, siis säti enda mööbel selle vastasseina. Kui sul on kaks ust üksteise vastas, loo tuppa loomulik lõhe, et eraldada ruum kaheks eraldi valdkonnaks. Kui sul on rohkem uksi, saad oma toa jagada mitmeks erinevaks osaks, millel igaühel on eraldi eesmärk.

4. Disaini tuba vastavalt toa suurusele
Kui sul on väike elutuba, siis ära seda mööbli ja asjadega üle kuhja, vaid pane ainult hädavajalik. Kui sul on suur elutuba, võid olla hädas sellega, kuidas seda suurt ruumi ära kasutada. Mõtle, millele soovid toas rõhku panna ja palju sul selleks ruumi on. Kui sul on vaja rohkem istumiskohti väiksesse ruumi paigutada, kasuta ripptoole ja väikeseid diivaneid. Kui su toas on palju tühja ruumi, siis ühenda see oma disainiga. Suur avatud ruum võib olla külalislahke ja kutsuv. Ükskõik mis teed, katsu hoida ruumi tasakaalus.

Ruumi valgustamine

1. Kasuta valgust kihtidena
Ära kasuta vaid ühte valguseallikat terve toa peale. Proovi kasutada mitut erinevat valgustit, et valgus omavahel seguneks. Kasuta laelampide, laualampide ja põrandavalgustite kombinatsiooni, et saavutada tasakaalus valgustust oma elutoas. Pööra tähelepanu nurkadele. Kui sul on ühes nurgas lamp, lisa ka teistesse, et valgus oleks tasakaalus. Kasuta pikki lampe, et tekiks mulje kõrgemast laest.

2. Paigalda dimmerid
Dimmerid ehk valgusregulaatorid annavad sulle võimaluse muuta ruumi siis kui sulle meeldib. Kui sulle meeldib pidusid korraldada, saad kasutada oma dimmerit, et luua meelitavam valgus. Tänu dimmerile saad ka kokku hoida elektrit ja pikendada lambipirnide eluiga. Pöördu elektriku poole kui soovid valgusregulaatoreid enda valgustusele.

3. Sobita valgustus toa funktsiooniga
Kui plaanid elutoas palju televiisorit vaadata, siis veendu et valgustus ei põhjustaks peegeldust. Kui tahad ruumi pigem lõõgastumiseks, hoia valgus madal. Kindlad piirkonnad elutoas võib pühendada konkreetsete tegevuste jaoks. Kui tahad elutoas tööd teha, aseta kirjutuslauale laualamp. Kui sul on tugitool, milles lugeda soovid, paiguta lähedusse valgusti.

Dekoratsioonide lisamine

1. Riputa seinale peegel
Kui tahad, et ruum visuaalselt suurem tunduks, pane seinale peegel. See töötab väga hästi just väikeste elutubade puhul. Kui sul on vähe aknaid, aitab peegel ruumi avatumaks muuta. Säti peegel täpselt aknale vastu, see annab sulle illusiooni kahest aknast.

2. Hangi suur vaip
Vaibad teevad toa palju mugavamaks, kui neid õigesti kasutada. Veendu, et soetad vaiba, mis on peaaegu sama suur kui istumiseks mõeldud ala. Kui vaip on liiga väike, võib see toa visuaalselt väiksemaks teha. Hoia vaiba servad ustest eemale, et vältida külaliste komistamist. Mööbel peaks olema kas täielikult vaiba peal või mitte. Kui mööbel on pooleldi vaibal ja pooleldi põrandal, hakkab see kõikuma.

3. Kasuta seinaruumi kunsti jaoks
Osta mõned originaalsed maalid, et lisada elu enda elutoale. Mine kunstigaleriidesse ja osta teos, mis sind midagi tundma paneb. On palju poode, mis müüvad masstoodanguna lihtsaid pilte. Kasuta neid vaid siis, kui leiad mõne sellise, millel on sinu jaoks eriline tähendus. Originaalne kunst ei pea tingimata kallis olema. Põika sisse mõnda kooliõpilaste näitusele, sealt võid leida mõistliku hinnaga kunsti, mis sulle meeldib ja mis on originaalne.

4. Lisa taimi
Toataimed aitavad õhku puhtamana hoida ning teevad toa hubasemaks. Kasuta potitaimi, rippuvaid taimi või väikeste taimedega riiuleid, et lisada rohelust oma elutuppa. Kui sa pole eriline aednik, siis jää taimede juurde, mille eest on lihtne hoolt kanda, nagu näiteks sõnajalad, lihaktaimed või kaktused.

Elutuba kujundades arvesta sellega, et elutuba on ruum, kus sa veedad enamuse oma ärkveloleku ajast. Tee see vastavaks enda ja enda perekonna vajadustele. Paigalda mööbel nii, et vaba ruumi kõndimiseks oleks vähemalt üks meeter, et vältida kokkupõrkamist seina ja asjadega.

 

Antiikne pronks seinalamp

Inspireeriva tsitaadiga seinakleeps

Väiksed seinalambid