E-POOD Tootekategooriad

Kuidas vähendada puukide hulka enda aias?

Miks sinu aias nii palju puuke on ning mida ette võtta?


Puugid võivad sinu õue leida ja seal elama asuda mitmel erineval põhjusel. Neil puudub lennuvõime, nii et paljudel juhtudel kannavad neid edasi metsloomad: rotid, hiired, siilid, hirved, küülikud, nahkhiired ja isegi linnud. Samuti ronivad nad su õue ümbritsevale taimestikule või puiduhunnikutele või läbivad neid ja loovad oma eluaseme kohtadesse, mis on head nii toitumiseks kui ka paljunemiseks. Isegi kui su õu on puhas ja taimevaba, võib naabri hoovis olev praht ning taimed luua nendele häid rändeteid.

Puugid on nii tüütud kui ka tervisele ohtlikud, kuna võivad kanda ja inimestele edasi anda mõningaid haigusi. Puukidega tegelemine võib nõuda nii ennetamist kui ka ravi. Siit saad lugeda, kuidas neid enda õuest eemale hoida.

Hoia enda aed puhtana


Puukidele meeldib jahe, niiske ja varjuline keskkond, nii et kõrge rohi on nendele meelepärane. Hoia muru madalana ning ära lase sellel kasvada üle 15 sentimeetri ja hävita umbrohi trimmeriga.
Samuti on niidetud muru ja lehekuhjad puukide ja neid kandvate näriliste jaoks parimad elupaigad, nii et ära lase neil koguneda, vaid riisu kokku ning paki ära. Vii ka puuhunnikud elumajast eemale.

Loo multši- või kruusatõkked


Kuna puugid eelistavad taimi, siis võivad muud materjalid olla neile füüsiliseks takistuseks aeda sisenemisel ja läbimisel. Puukide eemale hoidmiseks pane meetri laiune kruusa või kuiva multšiga peenar oma kinnistu ümbrusele. Kui seda igale poole teha ei saa või ei soovi, siis piira ära vähemalt metsaala või naabri aed. See takistab väga palju puukide liikumist.

Kaitse oma aeda kahjurite eest


Ehkki sa ei saa kõiki olendeid oma õuest igavesti eemal hoida, võid minimeerida nende ligitõmbamist, istutades loomadele ebameeldivaid taimi, paigaldades tarad, minimeerides närilistele sobivaid kohad. Turva ära ka jäätmete, komposti ja prügikastide ümbrus, et loomad sealt sööki ei leiaks. Ära kunagi sööda metsloomi.