E-POOD Tootekategooriad

Kuidas valgeid jalatseid puhastada?

Valged jalanõud on stiilsed ja erksad siis, kui need on uued ja puhtad, kuid need võivad kergesti mustaks saada. Et hoida enda jalavarjude välimust värskena, siis pead sa neid tihti puhastama. Käsitsi puhastamine on kõige parem, kuna nii säästad kangast, kuid sa saad proovida erinevaid puhastamise meetodeid nagu näiteks seebivesi, sooda, valgendaja ja hambapasta. Kui oled enda jalatsid puhtaks saanud, siis näevad need jälle värsked ja uued välja!

Jalatsite puhastamine pesuvahendi ja veega

 1. Sega nõudepesuvahendit sooja vette. Vedel nõudepesuvahend puhastab sinu jalatseid hästi. Kasuta umbes teelusikatäis (4.9 ml) pesuvahendit ning lisa see umbes 240 ml sooja vette. Vesi peaks olema vahune, kuid siiski selge. Sega pesuvahendit vana hambaharjaga nii, et see oleks ühtlaselt segunenud.
  • Pesuvahend ja vesi töötavad kõikide jalatsitüüpide puhul, sealhulgas ka valgest nahast kingadel.
  • Kui sa ei taha nõudepesuvahendit kasutada, siis võid selle asendada 1/2 (120 ml) valge äädikaga.
 2. Puhasta sisetaldu ning kummist kohti maagilise käsnaga. Kasta maagiline käsn seebivette ja vääna see välja. Hõõru sellega jalatsite kohti, mis on tehtud nahast, kummist või plastikust ning tee seda lühikeste edasi-tagasi liigutustega. Tee seda senikaua kuni kõik plekid ja triibud on eemaldatud.
 3. Hõõru plekke jäikade harjastega hambaharjaga. Kasta hambaharja ots vette, et harjased märjaks saaksid. Hõõru jalatseid hambaharjaga tehes väiksed ringjaid liigutusi ning keskendu tugevalt plekilistele piirkondadele. Kasuta natuke survet, et puhastusvahend saaks korralikult jalatsi kangasse imenduda.
  • Hoia jalatsite puhastamiseks mõeldud hambaharja teistest hambaharjadest eemal, et sellega segadust ei tuleks ning keegi sellega kogemata hambaid pesema ei hakkaks.
  • Kui su valged kingapaelad on määrdunud, siis võta need jalatsite küljest ära, et neid eraldi hambaharjaga hõõruda saaksid.
 4. Patsuta üleliigne vesi rätikuga ära. Seebise vee ja mustuse ära patsutamiseks võid kasutada nii riidest rätikut kui ka paberrätikut. Väldi rätikuga pühkimist üle jalatsi pinna, kuna niimoodi võid mustuse uuesti jalatsi kangasse ajada.
  • Ära proovi jalatseid rätikuga täiesti kuivaks kuivatada. Lihtsalt proovi lahti saada üleliigsest puhastusvahendist, mis jalatsi pinnal on.
 5. Lase jalatsitel õhu käes kuivada. Kui oled üleliigse vee ja mustuse rätikuga ära tupsutanud, siis pane jalatsid kuivama sellisesse kohta, kus need saaksid täielikult kuivada ning kus on hea ventilatsioon. Lase neil kuivada vähemalt paar tundi, enne kui neid uuesti kannad.
  • Kõige parem on jalatseid puhastada õhtul, et need saaksid öö läbi kuivada ning oleksid hommikul kandmiseks valmis.

Valgendajaga puhastamine

 1. Lahjenda üks osa valgendajat viie osa veega. Tee seda sellises kohas, kus on hea ventilatsioon ning sega valgendaja ning vesi kokku väikesesse anumasse. Ära rohkemat valgendajat kasuta, kuna liigne valgendaja võib su jalatsitele kollaka varjundi jätta.
  • Valgendaja sobib kõige paremini valgest kangast jalanõude jaoks.
  • Kanna nitriilkindad, kui valgendajaga töötad, et ära hoida nahaärritust.
 2. Kasuta hambaharja väikeste ringjate liigutustega, et plekke lahtistada. Kasta hambahari valgendajast tehtud lahusesse ning hakka jalatseid hõõruma. Keskendu määrdunud ja tugevate plekkidega aladele ning avalda kangale kerget survet. Sa peaks nägema seda, kuidas plekid kangast välja tulema hakkavad.
  • Alusta puhastamist jalanõude kangast, enne kui liigud tugevamatele piirkondadele, nagu näiteks tallad.
 3. Niisket rätikut kasutades pühi valgendajalahus jalanõudelt ära. Tee soojas vees märjaks mikrokiud materjalist rätik ning vääna see välja nii, et see jääks niiskeks. Õrna survet avaldades pühi rätikuga enda jalanõusid.
  • Sa võid samuti sisetallad jalatsitelt eemaldada ning siis loputada jalanõusid jooksva vee all.
 4. Lase jalatsitel kuivada hästi ventileeritud kohas. Lase jalatsitel vähemalt mõned tunnid kuivada, enne kui neid uuesti kanda plaanid. Et need täielikult kuivada saaksid, on kõige parem puhastamisega tegeleda õhtul, et jalatsid saaksid öö läbi kuivada.
  • Et kuivamise protsessi kiirendada, siis võid jalatsite ette panna ventilaatori.

Sooda kasutamine

 1. Sega pastaks kokku sooda, äädikas ja kuum vesi. Sega kaussi kokku üks supilusikatäis (15 ml) kuuma vett, üks supilusikatäis (15 ml) valget äädikat ja üks supilusikatäis (14 g) soodat. Sega senikaua, kuni ainetest tekib paks pasta. Sooda ja äädikas hakkavad kihisema ja mullitama, kui need omavahel reageerivad.
  • Sooda töötab kõige paremini siis, kui üritad puhastada purjeriidest, võrgust või kangast jalatseid.
  • Kui su pasta tuleb vedel, siis lisa veel üks teelusikatäis (5 g) soodat.
 2. Töötle pasta hambaharja kasutades enda jalatsitesse. Kasta vana hambaharja ots valminud pastasse ning hõõru see enda jalatsite kanga sisse. Suru õrnalt harjastele, et kangas saaks pastat endasse imeda. Kanna kogu väline pind pastaga kokku.
  • Lõpetades loputa hambahari korralikult ära, et pasta harjastesse kinni ei kuivaks ning sa seda ka teinekordki kasutada saaksid.
 3. Lase pastal kuivada 3-4 tundi. Pane jalatsid otsese päikesevalguse kätte, et pasta saaks kuivada või kõveneda. Jäta jalatsid välja senikauaks, kuni sa saad kuivanud pasta küüntega maha kraapida.
  • Kui sa jalatseid välja panna ei saa, siis pane need päikese poole olevale aknalauale või hästi ventileeritud ruumi.
 4. Klopi jalatseid kokku. Seejärel kasuta kuiva harja, et eemaldada kuivanud pasta. Klopi jalatseid omavahel kokku, et pasta lahti pudeneks ja maha kukuks. Tee seda väljas. Kui külge peaks jääma kuivanud pasta tükke, siis kasuta kuiva ja vana hambaharja, et seda maha kraapida seni, kuni sinu jalatsid jälle puhtad on.
  • Kui sa seda väljas teha ei saa, siis pane maha mingisugune lina, et saaksid kuivanud pastatükid kinni püüda ja koristamise lihtsamaks teha.

Plekkide vastu võitlemine hambapastaga

 1. Pühi enda jalatseid niiske lapiga, et neid märjaks saada. Tee mikrokiust lapp või rätik märjaks ning pühi sellega õrnalt enda jalatseid. Tee jalatsid õrnalt niiskeks, kuid mitte tilkuvalt märjaks, et hambapasta saaks vahutama hakata.
  • Hambapastat võid kasutada riides või võrgust jalatsitel või tennistel.
 2. Hõõru hernetera suurune kogus hambapastat jalatsitesse. Pane törts hambapastat otse enda jalatsitele sinna, kus on tugevamad plekid. Aja hambapasta õhukese kihina laiali, et see kataks terve ala enne, kui sa hakkad hambaharjaga väikeseid ringjaid liigutusi tegema. Töötle hambapasta jalatsite kangasse ning seejärel lase sellel kümme minutit sisse imbuda.
  • Veendu, et sa kasutaksid mittegeelset hambapastat, mis oleks valget värvi. Teised värvid võivad sinu jalatsitele plekke jätta.
 3. Pühi hambapasta ja mustus ära märja lapiga. Sa võid kasutada sedasama märga lappi, mida sa ka enne kasutasid, et enda jalatsitelt hambapastat ära pühkida. Eemalda kõik hambapasta enda jalatsitelt, et see jälgi ei jätaks.
 4. Lase enda jalatsitel õhu käes kuivada umbes 2-3 tundi. Pane jalatsid ventilaatori ette või hästi ventileeritud ruumi. Lase jalatsitel täielikult kuivada. Kui need kuivanud on, siis peaksid need mitme tooni võrra heledamad olema.
  • Jäta jalatsid välja päikese kätte, kui tahad kuivamise protsessi kiirendada.

Valged lilledega kingad

Valged meeste tennised

Valged tennised naistele

Ehtsast nahast valged sandaalid

Valged saapad roosimustriga