Kuidas kiirelt pruuniks päevituda?

Kuidas kiirelt pruuniks päevituda?

Säravat ja pruuni keha kiidetakse Lääne kultuuris kui ilu ja seksapiilsuse märki, kuid see pole alati hea sinu tervise jaoks. On olemas erinevaid päevitamise võimalusi, mis aitavad sul saada kiire päevituse. Olenemata sellest mida osad ütlevad, on paar tundi päikese käes viibimine sinu jaoks tegelikult tervislik ja aitab su kehal toota D-vitamiini. Isepruunistavad kreemid on parim võimalus nende jaoks, kes muretsevad nahavähi riski pärast. Kuigi solaarium võib sulle särava jume anda kõigest minutite jooksul, kasutab see kahjulikke UV pirne, mida seostatakse väga kõrge nahavähi riskiga. Uuri allpool erinevaid päevitamise mooduseid ja vali selline, mis sobib sinule.

Naturaalse päevituse saamine

  1. Vali päevituskreem või -õli, millel on madal SPF. Et saada kiirelt pruuniks, pead kasutama päevituskreemi või -õli, millel on madal SPF, kuid sa peaksid siiski end kaitsma päikese võimsate kiirte eest.
    • Ideaalis vali SPF, mis on vahemikus 4-15, olenevalt sinu algsest nahatoonist. Kui sa oled juba osaliselt päevitunud, siis võid valida madalama SPF-i. Kui see on selle suve esmane paljastus päikesele, siis vali SPF 15, et vältida ära põlemist.
    • Kõige ühtlasema päevituse jaoks vali pihustatav vahend või õli. Kuna neil on vesine tekstuur, siis on neid kahte kõige kergem ühtlaselt nahale kanda.
    • Kasuta huulepalsamit, millel on vähemalt SPF 15. Sul ei ole vaja, et huuled päevituksid ning kuivad ja ketendavad huuled ei ole mitte ainult ebameeldivad, vaid ka valusad.
  2. Päevitunud nahal võid kasutada naturaalset õli. Kui sa ei taha poest ostetud vahendeid kasutada ning sul juba on korralik algne päevitus, siis on naturaalseid õlisid, mis meelitavad päikest ning annavad su nahale sära. Pane neid peale enne päikese kätte minemist ning pärast pese maha vee ja seebiga. Naturaalsed tooted on:
    • Oliiviõli
    • Kookosõli
    • Sarapuupähkliõli
    • Avokaadoõli
    • Nisu-iduõli
    • Päevalilleõli
    • Seesamiõli
    • Rohelise tee ekstrakt
  3. Pööra end regulaarselt. Et saada ühtlast päevitust, pead end regulaarselt keerama. Hea reegel on, et peaksid pöörama 1/4 pööret iga poole tunni tagant. Alusta selili, seejärel pööra vasakule küljele, siis kõhuli ning lõpuks paremale küljele. Muuda enda käte ja jalgade asetust sageli, et hoida ära piinlikke päevitamise jutte.
  4. Positsioneeri end otsese päikesevalguse kätte. Kui päike liigub üle taeva, siis liiguta enda rätikut või tooli nii, et saaksid alati olla otsese päikese käes. Kui sa ei taha terve päev lihtsalt vedeleda, siis võid samuti midagi aktiivset teha, lihtsalt kanna võimalikult vähe riideid.
  5. Päevita keset päeva kella kümne ja nelja vahel. Kuigi nahaarstid tavaliselt ütlevad, et päikest peaks sellel ajal vältima, aga kui soovid saada kiiret päevitust, peaksid päevitama siis, kui päike on kõige tugevam.
  6. Võta alasti. Kui soovid üleni päevituda, siis ei ole muud võimalust, kui kõik riided seljast heita ja seejärel päikese käes peesitada. Leia rand, kus saab alasti olla või privaatne (aiaga) piirkond enda tagaaias ning lase päikesel tööd teha.
  7. Lama vees hõljuval vahendil. Kuna vesi meelitab ja peegeldab päikesevalgust, siis veekogu ääres lamamine aitab sul endale saada nii palju päikest kui vähegi võimalik. Võta ujumismadrats või lama parve peal, et päikest võtta.
  8. Kasuta päikesekaitsevahendit iga kahe tunni tagant või peale ujumas käimist. Veendu, et oleksid alati kaitstud mingisuguse SPF-i sisaldava kreemi või õliga. Isegi veekindlaid tooteid peaks ettevaatlikkuse mõttes mõne aja tagant uuesti peale kandma.
  9. Peale päevitamist kasuta niisutavat kreemi. Hoia enda nahk niisutatuna ning kinnita enda päevitus kasutades pärast päevitamist niisutavat (aaloed sisaldavat) kreemi.

Isepruunistava kreemi kasutamine

  1. Saa aru kuidas isepruunistajad toimivad. Isepruunistavad kreemid sisaldavad pigmenti lisavat ainet dihüdroksüatsetooni (DHA), mis on heaks kiidetud Toidu- ja ravimiameti poolt. See on kolme süsinikuga suhkru molekul, mis reageerib naha valkude aminorühmadega. Nende reageerimine (mida kutsutakse Maillardi reaktsiooniks) on sarnane leiva ja karameliseeriva suhkru pruunistamise protsessiga.
  2. Vali toode. Isepruunistavad tooted tulevad nii kreemidena, ihupiimadena, geelidena, vahtudena, õlidena ja pihustatavate vahenditena. Erinevad firmad nagu Neutrogena, L’Oreal, Jergens, Aveeno, Bath & Body Works, Banana Boat, Clarins ja Lorac teevad isepruunistajaid, mis on saanud head tagasisidet ajakirjadelt ja netilehekülgedelt.
    • Kata end ühtlaselt vahendiga ja veendu, et kõik kohad saaksid kaetud.
    • Vali mittekommeensed (noncomedogenic) vahendid, et vältida pooride ummistumist.
  3. Kanna kindaid. Kuna sa kannad vahendit peale enda kätega, siis imendub kätesse palju rohkem vahendit kui sinu ülejäänud kehale. Osta ühekordsed meditsiinilised kindad ning kanna neid kui kannad isepruunistajat peale, et vältida seda, et käed oleksid palju pruunimad kui ülejäänud nahk.
    • Viska peale kasutamist kindad ära ning uuesti kreemitades kasuta uusi kindaid.
    • Peale kehale kandmist hõõru ka kätele vahendit. Sa tahad, et need oleksid samas toonis kui sinu ülejäänud keha, lihtsalt mitte tumedamad.
  4. Kanna see ühtlaselt peale. Üks kõige suurem väljakutse isepruunistajat kasutades on see, et sul on vaja see ühtlaselt enda kehale saada. Tasuks paluda enda kaasat või sõpra, et see aitaks vahendit kanda keerulistele kohtadele nagu selg.
    • Vahendit peale kandes liiguta kätt ringjate liigutustega, et hoida ära juttide tekkimist.
    • Võta rahulikult ja aeglaselt. Kui kiirustad, siis võid mõned kohad vahele jätta või jääda laiguline.
    • Ära unusta neid kohti, mis tavaliselt teiste jaoks peidus on, nagu näiteks kaenlaalused.
  5. Kasuta iga päev, senikaua kuni saad soovitud tulemuse. Üks kord hommikul peaks olema piisav, et saada enda ihaldatud väljanägemine, kuid kui soovid protsessi kiirendada, siis võid vahendit lisaks hommikule peale kanda ka õhtul. Pea meeles, et isepruunistajad võivad sinu riideid ja voodipesu määrida.

Solaariumi külastamine

  1. Saa aru kuidas see töötab. Solaariumis olevad kabiinid kasutavad ultraviolettkiirgustega (UV) pirne, mis kiirgavad sarnaselt päikesele UV kiiri. Siiski on teada, et solaarium suurendab riski nahavähi saamiseks. Seetõttu ei soovita nahaarstid neid kasutada. Kuid kui soovid kiiret päevitust saada, siis see on kõige kiirem ja tõhusam meetod.
  2. Kanna prille. On eriti oluline, et sa kannaksid spetsiaalselt solaariumile mõelduid prille, kui seal päevitad. Tavaliselt saab neid solaariumis tasuta kasutada.
  3. Väldi türosiinipõhiseid päevitamise kiirendajaid. Türosiin on aminohape, mida sinu keha kasutab melaniini (kemikaal, mis teeb sinu naha tumedamaks) tootmiseks. Kuid FDA ei kiida heaks türosiini ning pole konkreetseid tõendeid selle kohta, et see tegelikult ka toimiks.
  4. Vali aeg. Kui see on sinu esimene kord, siis peaksid alustama suhteliselt väikese ajaga nagu näiteks kaheksa minutit. Inimesed päevitavad tavaliselt 8-20 minutit. Kui sul on väga hele ja õrn nahk, siis vali lühem aeg. Tumedama nahaga inimesed võivad olla kauem.
    • Võta täielikult riidest lahti ja mine kabiini. Pane kinni kaas või uks (olenevalt kabiini tüübist). Leia nupp, kust saad tuled tööle panna.
    • Tuled on programmeeritud taimeriga ja kustuvad automaatselt siis, kui sinu aeg läbi saab.

Suur täispuhutav ananass

Bokserilõikega ujumispüksid rõõmsates värvides

Lihtsad kolmnurkbikiinid paljudes värvides

Suur täispuhutav flamingo

Saledamat muljet jätvad trikood