Millega peab enne kodulooma võtmist arvestama?

Millega peab enne kodulooma võtmist arvestama?

Enne lemmiklooma koju toomist on palju asju millega pead arvestama. Kõige tähtsam on meeles pidada, et looma puhul ei ole tegu mänguasja või toataimega- loom vajab palju hoolt ning tema võtmine tähendab aastateks kohustust. Looma ei tohiks ka kellelegi kingituseks viia, kui pole täiesti kindel, kas inimene tõesti soovib teda ja on võimeline tema eest hoolitsema. Kõigepealt mõtle pikalt ja põhjalikult läbi, milline loom sinu ja sinu pere elukorraldusega kõige paremini sobib. Osta või laenuta raamatukogust mõni põhjalik raamat, kust saad lugeda kuidas endale valitud lemmiku eest hoolt kanda, kuidas õpetada ja millega toita. Kui varasemalt pole pikemat kokkupuudet loomadega olnud, tasub enne looma soetamist teha allergiatest.

Koer tahab palju tähelepanu

Koer sobib rohkem inimesele, kellel on piisavalt vaba aega. Koer vajab õpetamist ja igapäevast jalutamist. Kutsika õpetamist tuleks alustada juba siis kui ta paarikuune on. Mõtle järele millise eesmärgiga sa koera tahad ja tee selle põhjal valik. Ohtralt tõututvustusi leiad siit. Kui sooviks on võtta segavereline kutsikas uuri omanikelt kindlasti tema vanemate kohta, et oskaksid arvestada milliseks koera välimus ja iseloom kujuneda võib.

Kass on iseseisvam

Kass sobib hästi inimesele kes soovib asjaliku lemmiklooma kellega väga palju tegelema ei pea. Erinevalt koerast ei nõua kass igapäevast väjas jalutamist ning kui tegu on lühikarvalisega, siis saab ta enda pesemisega suurepäraselt hakkama. Enamustel kassidel on komme teritada küüsi nii mööblil kui ka tapeedil. Alati pole kasu ka kraapimispuust. Poodides on müügil “kassipeletajad” mida pritsitakse sinna, kuhu kassi lubada ei taha. Ka koduste vahenditega on võimalik ise “kassipeletajat” teha. Võtad kas küüslauku, äädikat või sidrunit, lahjendad veega ja paned veepritsi sisse. Kassitõugudega saad tutvuda siin.

Närilised palju ruumi ei vaja

Nad kõige parem valik inimestele, kes vahetevahel mõned päevad kodust eemal on- lihtsalt tuleb hoolitseda et neil oleks piisavalt vett ja süüa, tähelepanu ei vaja nad nii palju kui kass ja koer. Küll tuleb arvestada sellega, et ka nemad vajavad puurist välja saamist ja ringi jooksmist ning seda igapäevaselt. Närilist omades pead jälgima, et ükski juhe poleks sellises kohas kus ta seda närima pääseks. Näkitseda võivad nad pea kõige kallal: tapeet, raamatud, vaip, kapinurk- kõik millele hammas peale hakkab. Osasid närilisi peaks pidama mitmekaupa, kuna üksikuna võivad nad kergesti stressi jääda. Närilised vajavad korraliku ja piisavalt suurt puuri. Puuri aluspanuna ei tohi kasutada kassiliiva ja ajalehepaberit, kuna need on mürgised.

Enne looma soetamist vaata enda eelarve üle. Kõikide lemmikute peale kulub raha. Esimene väljaminek on kõige suurem – tuleb osta kõik vajalik varustus, mida loomal vaja läheb. Kindlasti tuleks ka loomaga külastada loomaarsti, kes teeb vajalikud süstid ja kontrollib looma tervisliku seisundit. Loomad võivad ka haigestuda või võib mingi õnnetus juhtuda. Selleks puhuks tasuks raha kõrvale panna või teha loomale kindlustus.
Valik soodsaid tooteid enda lemmikule leiad siit.