10 lihtsat tõde tervete juuste heaks

10 lihtsat tõde tervete juuste heaks

Juuksed on üks esimesi asju, mida me tähele paneme kui kohtume uute inimestega. Oma soenguga saame väljendada enda huvisi ja elustiili. Säravad, terveid ja kohevaid juukseid tahab endale igaüks. Need on nooruse ja elujõu tundemärgiks. Vaatates reklaame ja filme on kõigil nii kohevad ja kaunid juuksed. Selliseid kiharaid polegi tegelikult väga keeruline endale saada. Siit artiklist saadki nõuandeid kuidas kaitsta, hooldada ja värvida enda juukseid, et saaksid endalegi uhked ja tugevad juuksed. Ja selle jaoks ei peagi kulutama üüratuid summasi.

1. Hoolitse enda üldise tervise eest

Stress võib põhjustada juuste väljalangemist ja juusteotste hargnemist. Ka õigesti toitumine on juustekasvule tähtis, tuleb jälgida, et sinu söögis oleks piisavalt proteiini ja rauda. Liha, kala ja muna on juustele väga head.

2. Uju kaitstult

Soolane vesi ja kloor kuivatavad juukseid, muudavad värvitud juuste tooni ja põhjustavad murdunuid otsi. Selle vastu aitab, kui enne ujuma minemist panna juustesse jäetavat palsamit või juukseõli. Ujumismütsist mis juustel märjaks ei lase saada on ka palju kasu.

3. Kaitse juukseid suvel

Palju päikest pole mitte ainult kahjulik sinu nahale, vaid ka juustele. Tihe päikese käes viibimine kahjustab juukseid ja teeb nad kuivaks ning pleegitab. Selle vältimiseks kata juuksed kinni kaabu või pearätiga ja kasuta niisutavaid šampoone ja palsameid, mis on mõeldud suviseks juuksehoolduseks ja mis on sulfaadi- ja parabeenivabad. Suve lõpus tasuks teha intensiivne juuksehooldus salongis.

4. Kuumus on kahjulik

Investeeri kallimatesse ja kvaliteetsematesse juuksehooldustoodetesse. Jälgi, et neil saaks sättida kuumataset ja kasutades säti kõige väiksemale kuumusele. Kõige parem on siiski kui jätad föönitamise ning lased juustel loomulikult kuivada. Tihe föönitamine põhjustab juuste karmust, värvikaotust ja kuivsust. Juukseid sirgendades oota kindlasti et juuksed oleks ennem täielikult kuivanud, muidu lõhud enda kiharaid. Kasuta kindlasti ka kuumakaitse vahendeid, mis aitavad neid probleeme vältida.

5. Kammi igal hommikul

See eemaldab juustelt tolmu, mustuse ja kõõma. Kasuta naturaalsemaid kamme ja harju millel on harjased hõredamalt, mitte selliseid mis on tehtud metallist ja plastikust- niimoodi tõmbad vähem juukseid välja.

6. Ära pese liiga tihti

Igapäevane pesemine teeb juuksed liiga puhtaks. Riideid liiga tihti pestes nad tuhmuvad- sama on ka su juustega. Sa pesed maha enda naturaalse õli, milleta su juustel pole erilist sära. Blondiks ja punaseks värvitud juuksed tuhmuvad niimoodi kõige rohkem.

7. Lõika otsi

Otsi tasub lõigata iga kuue kuni kaheksa nädala tagant, kui üritad juukseid pikemaks kasvatada käi harvem. Regulaarne lõikamine eemaldab juustelt katkised otsad, tänu millele on juuksed tervemad ja siledamad. Kui su juukseotsad on igalt poolt katki, mitte ainult otstest, siis tuleks juukseid zguttida. Zguttimist saab teha nii juuksuris kui ka ise kodus. Selleks tuleb sõrmede vahele võtta õhuke juuksesalk ning seda keerutada, sel moel hakkavad katkised otsad välja turritama ja saad need kergelt ära lõigata. Eriti soovituslik on see järku lõigatud juuste puhul.

8. Ära seo patsi liiga tugevalt

Liiga tugevasti kinnitatud pats kisub juukseid ja võib tekitada juuste väljalangemist. Tugeva hobusesaba asemel tee lõdvam ja punupatsi punu hellalt. Kõige kahjutum on peapael. Kui aga kindlasti igapäevaselt patsi tahad kanda, siis säti iga päev seda erinevalt, üühel päeval madalale, teisel kõrgemale, külje peale järgmisel- niimoodi ei venita sa igapäevaselt samu juuksekarvu. Magades on kasulikum juuksed lahti hoida, kui aga su juuksed öö jooksul väga pusasse lähevad, siis tee enne voodisse heitmist lõtv pats. Vali ka hoolikalt oma patsikummi. Parimad on sellised, millel puudub keskel õmblus ja mida laiem patsikumm, seda pehmem on ta juustele.

9. Hoolda peanahka

Peanahk on samamoodi tundlik ja õrn nagu näonahk ning vajab samamoodi niisutamist. Kord nädalas tasuks kasutada peanahale mõeldud maski, mis koorib ja niisutab. Tihtipeale sisaldavad need maskid aaloed ja rahustavad peanahka. Sügelust ja kõõma aitavad vähendada piparmünt ja teepuuõli. Lisa paar tilka teepuuõli peanahale, kui šampoonitad ja piparmündist keeda kange tee, lase 5-10 minutit tõmmata ja lahjenda veega pesukaussi ning pesu lõpus loputa sellega mitu korda pead, lastes sellel vahepeal juustest tagasi kaussi tilkuda.

10. Värvimine

Juuksevärvi puhul on kvaliteet väga tähtis. Ebakvaliteetsed värvid lõhuvad juukseid ja võivad tekitada kõõma. Enne uue juuksevärvi kasutamist proovi seda väikesel nahapinnal käe peal, et saaksid teada, kas oled selle vastu allergiline, kui käsi hakkab kipitama või punetama, peaksid valima uue toote. Juukseid värvides lähtu põhimõttest, mida harvem, seda parem. Kindlasti tuleks vähemalt kaks nädalat oodata, enne kui juukseid uuesti värvida. Väljakasvanud juuksejuuri värvides kanna värv ainult väljakasvanud osale ning 5-10 minutit enne värvi maha pesemist kammi ülejäänud juustele, et tooni värskendada.

Lisaks pea meeles, et ka enda juukseharja või kammi tuleb puhastada, kuna sinna koguneb tolmu ja juuksehooldusvahendite jääke. Kõige lihtsam on seda teha, kui võtad vana hambaharja, paned sellele tilga šampooni ja hõõrud. Järgides neid nõuandeid saad endale tihedad ja tugevad juuksed- kuid ole kannatlik. Juukseid lõigates on küll tulemus kohe silmaga näha, kuid selleks, et nad tugevamaks ja säravamaks muutuksid pead kannatust varuma- selleks kulub tavaliselt vähemalt kuu, et aru saada et need nipid tõesti toimivad.