E-POOD Tootekategooriad

Miks peaksime kõik kohe metsa minema?

Kerge jalutuskäik metsas või lihtne jalutus läbi pargi teeb teile rohkem head kui arvaks. Mitte ainult ei paranda see teie südame ja veresoonkonna tervist vaid aitab ka teie aju ülelaadida. Loodusega kontaktis olemine peidab endas vaimseid ning psühholoogilisi efekte, mida te tõenäoliselt ei ole kunagi tähele pannud. Järgnevalt võite lugeda viiest põhjusest, miks metsas jalutamine teile kasulik on.

1. Teie tuju paraneb

Kui tunnete ennast ärevana või depressiivsena, siis jalutuskäik rohelises keskkonnas võib teha imesid. See parandab teie tuju ning teeb teid rõõmsamaks. See tuli välja Verona Ülikooli uuringust, aastal 2014. Nende sõnul ning nende töö tõestusel on kontakt loodusega väga tähtis element, taastamaks vaimu ning psühholoogilist tervist.

2. Aitab teie stressitaset maandada

Jaapanis on metsas jalutamine populaarne aja veetmise viis. Seda kutsutakse shinrin-yoku, mida võiks tõlkida umbes nii:”metsaõhus kümblemine”. Kyoto ülikooli teadlased leidsid aastal 2007, et inimesed, kes kannatasid kroonilise stressi all, said parima ravi just metsas kõndimise näol.

3. Parandab mälu ning suurendab õppevõimet

Saksamaal on väga populaarsed “metsa lasteaiad”. Esimese lasteaia (laste aed!) looja Friefrich Froebel disainis keskkonna, kus lapsed saaksid aias õppida, just spetsiifiliselt aias. See parandas laste oskust riskantsetes olukordades, tähelepanu ja mälu ning ka õppimisvõimet. Kahjuks on enamus tänapäeva “lasteaedadest” kolinud sisse ning õues veedetakse vaid vähe aega, enamasti mängides, mitte õppides.

Muide, ka täiskasvanute puhul kehtib sama reegel – täisealised, kes jalutasid metsas said 20% parema tulemuse mälualases testis kui need, kes jalutasid linnapeal. (UoM uuring 2008)

4. Rohelus aitab teil olla loovam

On huvitav teada, et roheline värv aitab loovusel ning kujutlusvõimel täies mahus töötada. Kui te leiate end olukorras, kus oleks vaja mõnda head ideed, katsuge ennast rohelisse keskkonda ajada. Sotsiaal ning psühholoogiaalane uuring tõestas aastal 2012, et roheline värv aitab loovusele kaasa, kasutades selleks lihtsat supipurki. Ühele grupile näidati rohelist kolmnurka ning teisele grupile näidati valget kolmnurka – need, kes nägid rohelist kolmnurka, suutsid supipurgile palju paremaid rakendusi välja mõelda kui teine grupp. Üks seletus sellele fenomeenile on see, et rohelist värvi seostatakse kasvuga.

6. Kõndimine võib aidata teie mõistusel eksleda (heas mõttes)

Oma kiiretes eludes, sunnitakse meid tähele panema kõike – tee ületamist, teiste soovide rahuldamist, nutitelefoni jne. Harva saab tänapäeva inimene lasta oma mõtetel lennata. Ideaalne koht kus lasta ajul iseennast avastada, on metsad. Aju saab rahus teile mõtteid sööta ning leiate, et teie mõtlemine ning ka tähelepanu muutuvad peale sellist mõtisklemist palju selgemaks.

Järgmine kord, kui lähete metsa või parki jalutama, pidage meeles, et annate oma ajule puhkust ning rahu ning teie mõttemaailm selgineb ning psüühika paraneb. Te tunnete ennast paremini ning tervemalt!

Tootemaailm.ee

Vaata ka parimaid pakkumisi tootele mis teevad teie looduses viibimise ja sportimise mugavaks ning kvaliteetseks:

https://tootemaailm.ee/tootekategooria/sport-vaba-ohk/

 

Soovin saada parimaid nippe ning eksklusiivseid pakkumisi  :                [newsletter_signup_form id=1]

Sinu sõpradel oleks kindlasti hea meel kui jagaksid seda artiklit ka nendega: