Kuidas esimesel kohtingul edukas olla?

Kuidas esimesel kohtingul edukas olla?

Edukas esimene kohting on vajalik selleks, et saada ka teine kohting. Kui oled välja mõelnud aja ning koha ning end esinduslikuks teinud, siis on sinu eesmärgiks jätta võimalikult hea mulje. Sa võid seda teha nii, et näitad enda unikaalset isiksust, stimuleerid vestlust kaasahaaravate teemadega ning hoiad positiivset suhtumist terve kohtingu aja. Kui asjad kenasti sujuvad, siis saad enda kohtingukaaslasele saata sõnumi või helistada, et teada anda kui lõbus sul oli ning avad nii ukse ka järgmistele kokku saamisetele.

Kohtinguks valmistumine

  1. Tee end korda. Enne kui kodust lahkud, käi dušši all või vannis. Pese ära ka juuksed. Parema tulemuse saamiseks kasuta tooteid, millel on meeldivad naturaalsed lõhnad, et värske lõhn püsiks mitmeid tunde.
    • Hügieeni eest hoolitsemine on kõige olulisem asi enne kohtingut! Kui lähed kohtingule ebameeldivalt lõhnates, siis on see su kaaslase jaoks solvav ja rikub meeleolu ning suure tõenäosusega ei järgne sellele teist kohtingut.
  2. Riietu muljetavaldavalt. Vali puhtad ning mugavad riided, mis sinu kehatüübile kõige paremini sobivad ning mis näitavad sinu paremaid omadusi ning peidavad vigu. Kui sa näed hea välja, siis sa ka tunned end hästi.
    • Veendu, et sinu riietus oleks kohtingu koha jaoks sobiv. Kui lähed uhkesse restorani, siis ei sobi sinna teksased ning jooksutossud ja parki jalutama minnes on ülikond ja lips ebasobiv.
  3. Tee end hästi lõhnavaks. Kui oled selga pannud sobiva riietuse, siis pihusta endale peale lõhnaõli. Kui sul lõhnaõli ei ole, siis kasuta vähemalt deodoranti. Lõhnataju on üks võimas taju ning see on ka üks esimesi asju, mida teine inimene kohe alguses sinu puhul tähele paneb.
    • Ära lõhna lisamisega üle pinguta! Sa ei taha ju lõhnata nagu parfüümipood, kuna see peletab inimesi hoopis eemale.
  4. Võta kaasa midagi, mis hingeõhku värskendaks. On väga hea, kui sul on käepärast nätsupakk või Tic Tac, kui oled lõpetanud just söömise. Eriti siis, kui sinu toidu sees oli näiteks küüslauku. See hoiab sind ka valmis juhuks, kui peaksid saama head-ööd-suudluse.
    • Isegi siis, kui teie kohting ei hõlma söömist, tuleks enne kodust lahkumist hambad pesta ning hingeõhu värskendamiseks midagi tasku pista.
    • Halb hingeõhk on üks asi, mida inimesed tavaliselt enda puhul tähele ei pane, kuid teine inimene tunneb seda ning see võib teise jaoks väga eemaletõukav olla.

Esimese kohtingu tegevuste planeerimine

  1. Kui saate esimest korda kokku, siis tehke mingid joogid. Rääkige juttu kohvitassi kõrval enda lemmikkohvikus või jooge koos kohalikus pubis õlut. Esimeseks kohtinguks on head sellised kohad, mis on lihtsad ja tavalised. Kui asjad hästi sujuvad, siis saate jääda nii kauaks kui soovite. Kui aga mitte, siis saate peale joogi ära joomist ära koju suunduda.
    • Ära joo liiga palju alkoholi! Kui sa oled svipsis, siis on raske jätta endast head esmamuljet!
  2. Intiimsemaks jutuajamiseks minge õhtusöögile. Õhtusöök on esmaste kohtingute klassika. Toidujagamine on aegade algusest saati olnud asi, mis inimesed kokku toob.
    • Kui sul on mõtteis kindlasse restorani minek, siis pane laud kinni, et pärast ei juhtuks nii, et restoran on täis ning teile ei olegi lauda.
    • Pea meeles, et õhtusöök sunnib sind kaaslasega palju suhtlema nii, et kui sa oled eriti häbelik või närvis, siis ei pruugi õhtusöök esmaseks kohtinguks kõige parem mõte olla.
  3. Üksteise seltskonna nautimiseks minge jalutama. Kui sulle ei meeldi rahvas, siis võite koos ka kuhugi välja loodusesse minna. Niimoodi saate koos ilusaid loodusvaateid nautida ning saate üksteist tundma õppida, ilma et kõrvalised inimesed segaksid.
    • Jalutamine võtab ka maha rääkimise survet, kuna te ei ole surutud ühe laua taha, kus pole midagi muud teha, kui ainult rääkida.
  4. Võta ilusast ilmast viimast ning minge piknikule. Paki kokku mõned lihtsad toidud ning minge kuhugi privaatsemasse kohta, kus on ilus ja rahulik. Seal saate koos nautida väljas olemist ning juttu puhuda.
    • Et vältida piinlike momente, siis ära võta kaasa toite, mida on keeruline süüa ning mida kergesti endale peale võid ajada.
  5. Kui väljas on külm, siis minge uisutama. Uisutamine on odav ning lõbus tegevus ja kui sa oled uiskudel osav, siis saad ka oma kaaslasele muljet avaldada. Kui ära väsite, siis saate kuhugi kohvikusse maha istuda ning nautida sooja kakaod.
    • Ära muretse, kui sa varem uisutanud ei ole. See on ideaalne võimalus uue oskuse õppimiseks ning enda kohtingukaaslasega lähedamaks saamiseks.
  6. Mõtle välja mõni eriline kohting. Kui tahad midagi huvitavamat kui kohvi joomine ja õhtusöök, siis ole loov. Te võite minna mõnele paaritunnisele koolitusele, kontserdile või tivolisse.
    • Heaks valikuks on näiteks ka keegel ja piljard. Väike sõbralik mõõduvõtmine teeb tuju heaks ning mänguliseks.
    • Kinno minek võib tunduda hea valikuna, kuid see ei ole esimeseks kohtinguks hea, kuna nii te ei saa rääkida ning üksteist tundma õppida.

Kaaslasega sobimine

  1. Ole sina ise. Suurepärase esimese kohtingu jaoks on oluline, et oleksid loomulik. Nii pole sul ainult mugavam, vaid kindlustad ka selle, et esitled enda tõelist mina, mitte ei jäta muljet, et sa oled selline, nagu sa tegelikult ei ole.
    • Iseendaks jäämine võib olla keeruline, kuna tavaliselt tahad ju ikka, et teistele atraktiivsem paistaksid. Kuid pea meeles, et kui sa talle meeldid sellisena nagu sa oled, siis on see õigetel põhjustel ja kui mitte, siis sa tegelikult ei taha nagunii temaga koos olla.
  2. Ole telefonist eemal. Ära kontrolli telefoni iga kord kui keegi sulle kirjutab. Ideaalis peaksite nii sina kui ka su kaaslane üksteisele täieliku tähelepanu pöörama.
    • Pane telefon hääletuks või vibratsiooni peale, et helin teie vestlust ei segaks.
    • Kui sa ootad tähtsat kõnet või sõnumit, siis anna enda kaaslasele sellest ette teada, et ta oskaks seda oodata.
    • Kui palju aega telefonis veedad, siis tundub su kaaslasele, et sa pole temast huvitatud.
  3. Tee vestlused huvitavamaks. Hoia eemale klassikalistest igavatest esmaste kohtumiste küsimustest ning julgusta pigem oma küsimustega enda kaaslast avama. Sa võid küsida näiteks, mille vastu ta enda elus kõige rohkem kirge tunneb või mida ta teeks, kui ta saaks miljon eurot. Nii on tal võimalik jagada enda salajasemaid mõtteid, tundeid ning väärtushinnanguid ning sa saad niimoodi temast rohkem teada.
    • Tavalised sissejuhatavad teemad nagu näiteks see, kust te pärit olete, kellena töötate ja mida vabal ajal teha meeldib, on hea moodus jää murdmiseks, kuid rääkige ka muudest asjadest.
  4. Hoia positiivset suhtumist. Ära virise halva liikluse pärast või tööl olevate pingete üle. Selle asemel proovi näidata enda positiivsemat poolt. Positiivsus on nakkav- mida rõõmsameelsem oled, seda rohkem naudib su kaaslane sinu seltskonda.
    • Kurtmine võib olla eemaletõukav, eriti siis kui alles üksteist tundma õpite. Kui sul pole midagi head öelda, siis tõenäoliselt teist kohtingut ei järgne.
  5. Hoia mõned vestlused teiseks kohtinguks. Mõnikord, kui sul on kellegagi hea klapp, võib juhtuda nii, et istute ja räägite öö otsa. Siiski on hea mõte mõned teemad puudutamata jätta. Kui valad enda südame välja esimesel kohtingul, siis võib juhtuda nii, et teine kord kokku saades pole teil enam millestki rääkida.
  6. Saada sõnum või helista. Võta kohtingukaaslasega ühendust sama päeva õhtul või järgmisel päeval, et talle teada anda, et nautisid temaga koos olemist. See on samuti hea võimalus vihjeteks, et sooviksid temaga tulevikus veel kokku saada. Näiteks kui teine pool maksis söögi või jookide eest, siis täna teda ning paku, et järgmine kord maksad sina.
    • Tooni ning tundeid on sõnumi kaudu raske edasi anda. Seetõttu on hea lihtne sõnum nagu “Mul oli täna väga tore. Kordame seda veel varsti!” kindla peale minek.

Ole esimene kes saab teada kasulikest nippidest ning Eksklusiivsetest Sooduspakkumistest: