Kuidas valida telefoni?

Telefoni valimine võib tunduda üpriski keeruline, arvestades seda kui suure valiku vahel otsustama pead. Kui sul on vaja valida mobiiltelefoni, kaalu mitmeid tegureid, enne kui otsuse teed. Esiteks, hinda enda isiklikke vajadusi. Millal ja kus sa seda telefoni kasutad? Kas sul on vaja nutitelefoni või saad ka lihtsate põhifunktsioonidega hakkama? Seejärel uuri telefonide eripärasid. Sõltuvalt sellest, kuidas sa telefoni kasutada kavatsed, võid tahta selliseid asju nagu kõrge kvaliteediga kaamerat või head resolutsiooni. Viimaks vali õige telefon arvestades enda vajadusi ja eelarvet.

Enda vajaduste hindamine

1. Otsusta kas sulle sobib analoog-, digitaal- või kaherežiimiline telefon. Telefonid tulevad erinevates režiimides. Tüüp, mis sulle sobib, sõltub sellest, kuidas sa telefoni kasutada plaanid.
• Analoogtelefonid edastavad läbi õhu signaale pidevalt. Kui soovid säästa raha valides vanemat mobiiltelefoni, vali telefon, millel on analoogrežiim.
• Digitaalsed telefonid pakuvad suuremat turvalisust. Pealtkuulamine ja numbri varastamine on takistatud krüpteerimise kaudu, nii et kui plaanid telefonis internetti kasutada, on hea valik digirežiimis telefon. Samuti on nendel telefonidel üldjuhul selgem hääle edastamine ja heli. Ka aku peab kauem vastu.
• Enamus uuemaid telefone kaherežiimilised, st et nad võivad lülitada analoogrežiimist digirežiimi. Need telefonid on head, kui planeerid oma telefoni kasutada erinevates asukohtades. Kui signaal on digitaalrežiimis liiga nõrk, siis telefon lülitab automaatselt analoogrežiimile.

2. Uuri erinevaid operatsioonisüsteeme. Põhilised kolm erinevat tüüpi operatsioonisüsteemi on: Android, iOS ja Windows. Operatsioonisüsteemi valikul peaksid lähtuma enda isiklike vajaduste põhjal.
• Android on üks kõige laialdasemalt kasutatav operatsioonisüsteem. Seda on lihtne kohandada, nii et kui sa pole tehnikaga väga sina peal, siis võid eelistada Androidi. Peamiseks puuduseks on see, et disaini uuendatakse sageli, mis võib kasutatavust mõjutada.
• Apple iPhone telefonid jooksevad iOSi operatsioonisüsteemil. Kui sul on kodus ka muud Apple toodangut, siis on kõige kasulikum valik iOS süsteemiga telefon. Kuigi iOSi telefonid on vähem kohandatavad kui Androidid, kipuvad need olema rohkem kasutajasõbralikud ning neile on kõige rohkem populaarseid rakendusi.
• Windowsi telefonid on üpriski uued, kuid on mitmekülgsemad kui tavalised nutitelefonid. Ekraan hõlmab liikuvat graafikat ja infograafikat, mis on kasulik, kui sul on vaja telefoni tihti professionaalselt kasutada.

3. Vaata erinevaid disaine. Telefoni hoiad sa päeva jooksul päris palju enda käes. Seetõttu on hea mõte valida disain, mis tundub sinu käes mugav. Telefonid tulevad erinevate kujudega, osad on ruudulisemad, osad ümaramad. Vali telefon, mis sinu kätte hästi sobib.
• Et end erinevate telefonikujudega kurssi viia, siis hüppa läbi telefonipoest. Katseta erinevate telefonide käes hoidmist.

4. Otsusta kas sa tahad nutitelefoni või tavalist telefoni. Sinule sobiv tüüp sõltub sellest, kuidas sa telefoni kasutada plaanid.
• Nutitelefon on kõige rohkem arenenud telefon. Lisaks helistamisele ja sõnumite saatmisele saad kasutada interneti, laadida alla rakendusi, teha fotosid ning üles ja alla laadida muusikat. Nutitelefoni võib põhimõtteliselt kutsuda väikeseks arvutiks. Kui planeerid telefoni kasutada paljudeks erinevateks tegevusteks on nutitelefon sinu jaoks parim valik.
• Tavaline telefon laseb sul teha kõnesid ja saata sõnumeid. Üldjuhul puudub sellel juurdepääs internetti, kuigi mõned lasevad sul ka e-kirju saata. Nende aku on vastupidavam kui nutitelefonidel.

5. Mõtle, millist aku tüüpi sa vajad. Kui kaua sa plaanid telefoni kasutada? Kui võtad telefoni kaasa pikkadeks tööpäevadeks, siis ilmselt soovid telefoni, millel on suure võimsusega aku. Kuid kui sa enda telefoni palju ei kasuta, siis saad ilusti hakkama ka telefoniga, mille aku pole nii võimas. Kui telefoni valid, siis veendu selles, et uurid järgi kaua iga telefoni aku kestab.
• Hoia meeles, et aku vastupidavus muutub ajaga kehvemaks.

Omaduste valimine

1. Kaalutle seda, kui tihti sa kaamerat kasutad. Kas sa plaanid enda telefoniga palju pilte teha? Kui oled Instagrami sõltlane, siis oleks targem investeerida telefoni, mis teeb kvaliteetseid pilte. Kui sa ei planeeri eriti pilte teha, siis ei oma kaamera kvaliteet erilist tähtsust.
• Enamustel nutitelefonidel on kaamera 8 megapiksliline. Rohkemate pikslitega kaamerad võivad teha parema kvaliteediga fotosid, kuid see ei ole ainuke faktor, mida peaksid kaaluma, kui asi puudutab fotode kvaliteeti. Veendu, et kaameral oleks kindlasti välk. Muidu võivad toas või pimedas tehtud pildid tulla udused.
• Telefoni valides on hea mõte teha poes paar pilti, et aimu saada, kas pildi kvaliteet on piisav sinu vajadustele.

2. Otsusta kui suurt ekraani soovid. Kas sul on plaanis telefoniga palju filme või sarju vaadata? Või hoopis mänge mängida? Kui on, siis vajad sa suuremat ekraani. Üldiselt muutuvad nutitelefonid iga uue generatsiooniga järjest suuremaks.
• Kui sul pole neid tegevusi plaanis, siis ei loe telefoni ekraani suurus eriti. Mõtle raha säästmisele ja vali väiksema ekraaniga telefon.

3. Nuputa välja õige ekraani resolutsioon. Peaksid mõtlema ka ekraani resolutsioonile, kui planeerid filme vaadata ja mänge mängida. Kõrgem resolutsioon tagab sulle parema kvaliteediga pildi ja video.

Lisaks:
• Loe internetis erinevate telefonide ülevaateid ja arvamusi. Kogemused, mida teised inimesed on saanud, võivad aidata sind otsuse tegemisel.
• Jäta meelde, et odavam pole alati parem.
• Tasub valida telefon, millel on vähemalt kahetuumaline protsessor, kuna selle eluiga on pikem kui ühetuumalisel.
• Mälukaardi võimalus on hea, kui soovid teha palju pilte, videoid ja kuulata telefonist muusikat. Telefon, millel on sisemälu vähemalt 8GB on samuti soovitatav.

 

Päikeseenergiaga laadiv must akupank

Puidust akupangad micro USBga

Bambusest ümbris Xperia M4 Aquale

Ümbrised iPhone-idele – suur valik

Universaalne telefonihoidja autosse ja rattale

Stella Salaka
Stella Salaka
Articles: 356